x-kom hosting

Wyłączający się komp

Tigerrr
utworzono
utworzono

Cześc,

Ostatnio złożyłem sobie komputer i mam problem z jego notorycznym się wyłączaniem.

Moj sprzęt:

Proc: E8400 3GHz

Płyta: ASUS P5N-D

Grafika: Gigabyte Radeon HD4850

Zasilacz: Modecom Volcano 550W

O ile zaraz po złożeniu komp wyłączał się dosłownie co chwila, to po umieszczeniu wielkiego wiatraka na otwartą obudowę mogę już pograc, obejrzec film ale też nie dłużej niż 10-15 min. i komp się wyłącza. Żadnych BlueScreenów, poprostu brak zasilania i koniec zabawy. Nie bawiłem się w żadne O/C, oprogramowanie takie jakie dostałem od producenta wraz ze sprzętem. Włączcy mogę bez problemów od razu po zgaszeniu. Na początku sądziłem że to radek się grzeje, ale po zFanFixowaniu go nie przekraczał temp. 60C ,a problem pozostał więc go wykluczyłem. Pocesor też zimny. W końcu jedyne co mi pozostało do rozważania to płyta i zasilacz.

Sprawdziłem EVERESTEM i takie mam wyniki:

Płyta główna 37C

Procesor 23C

Aux 38C

Dysk twardy 34C

Napięcie rdzenia procesora 1.12V (wacha się 1.10-1.20)

+2.5 V 3.25 V (to mnie troche martwi, nie wiem co to jest ale wartośc znacznie przekracza 2.5V)

+5 V 5.05 V

+12 V 12.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

VBAT baterii CMOS 3.20 V

Czy ta wartośc na +2.5 V może byc powodem ciągłego gaśniecia kompa przy wzmożonej pracy? Czy raczej stawiac na wade płyty głównej? Ewentualnie jakieś pomysły co może byc problemem?

Z góry dzięki za pomoc.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakie masz pamięci ? Timingi i napięcie ustawione ?

Tigerrr
komentarz
komentarz

Kingstone 1 kośc 2 GB, częstotliwośc to bodajże 800 MHz (ale tego nie jestem pewien, nie mogę się doczytac na kości), napisane na niej jest 1.8 V. Wsadziłem ją w gniazdo DIMM_A1, ale na jakie napięcie jest ustawiona nie potrafię powiedziec. Mogę to wszystko dokładnie sprawdzi ale będę potrzebował wskazówek jak to zrobic. W EVEREŚCIE i menedżerze uurządzeń nie mogę znaleźc tych informacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.