x-kom hosting

E8400 [box]

armani2414
utworzono
utworzono

Witam! Posiadam E8400 z Boxem oraz pastą termo... od producenta? Temp. w idle ok 45-50 C W stresie ok 60-65? Procek chodzi od 2 dni? Co jest przeczyną takiej temp. Prędkość wiatraczków zmienia się od użycia proca! porady mile widziane

Carlsberg
komentarz
komentarz

Źle wentylowana obudowa, źle zamontowany cooler ...

n31T
komentarz
komentarz

Ja przestawiłem u siebie wyższe obroty przy niższych temperaturach, i w idle mam około 33C. Sprawdź jeszcze, czy masz dobrze dociśnięty radiator, wyłącz komputer i poruszaj nim lekko.

armani2414
komentarz
komentarz

Sheo powiedz jak tego dokonać bo widzę mamy te same procki?

n31T
komentarz
komentarz

Ściągnij program Ai Suite i tam będziesz miał ustawienia wentylatora, wchodzisz w to i tam wybierasz swoje ustawienia i na tym jakby wykresie lewą stronę podwyż do góry, lecz nie przesadź, bo będzie Ci chodził na 100% jak będzie miał 35C :P

armani2414
komentarz
komentarz

Mam ten program od płyty, wchodzę w niego ale nie mam żadnych suwaków jeśli chodzi o wiatraki, mam jakieś Q-Fan Q-Chesse nie wiem o co chodzi

A aha i w zależności co robię to zmienia mi się taktowanie! Obecnie 2000MHz 1400 RPM

n31T
komentarz
komentarz

Bo e8400 jak nie potrzebuje to nie korzysta w pełni z mocy procesora. U mnie jest coś takiego jak Fan Xpert, masz to u siebie ?

armani2414
komentarz
komentarz

Albo nie mam, albo nie wiem gdzie jest...

1.masz boxowe chłodzonko?

2.jaką masz temp. w idle stress

3.jakiej uzywasz pasty

n31T
komentarz
komentarz

1. Mam

2. 30-35C

3. Jakaś najtańsza, oprócz made in china chyba nic więcej nie było na niej napisane :P

Wklej mi screena z twojego panelu ai suite

armani2414
komentarz
komentarz
cg8dvlyy5h7hbatcsth.jpg
n31T
komentarz
komentarz

Na tym panelu po lewej, na prawo od napisu Normal masz wiatrak, kliknij na niego i otworzy Ci się nowe okno, z profili wybierz albo poziom turbo, albo user i edytuj go przesuwając linie na wykresie.

armani2414
komentarz
komentarz

Słuchaj ja zostawię tak jak jest bo sam dobiera prędkość teraz jak gram w FC2 to kręci mi się ok 2500 RPM i 60 C na rdzeniach ? Pogrzebać na procesorze z tą pastą?

n31T
komentarz
komentarz

Ustaw tam sobie, żeby kręcił się na 100%, a w poniedziałek udaj się do komputerowego i zakup nową pastę.

armani2414
komentarz
komentarz

a powiedz mi jedno jakie RPM masz na tej 30-35 C?

JackassJGC
komentarz
komentarz

A ja mam 40 stopni. Ty masz lekko za wysoką. Może za dużo pasty nałożone.

armani2414
komentarz
komentarz

ja mam paste od producenta a jej w ogole nie ma

i jest jakas krucha

n31T
komentarz
komentarz
a powiedz mi jedno jakie RPM masz na tej 30-35 C?

2000

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.