x-kom hosting

Błąd przy kopiowaniu większych plików na dysk zewnętrzny

crush
utworzono
utworzono

Witam,

Mam problem z dyskiem zewnętrznym jest to dysk 3,5" w obudowie model to: Toshiba PX1396E-3T01. Dysk był podłączany do 2 laptopów i problem powtarzał się, wiec kwestia sprzętu do którego podłączany jest dysk odpada. A teraz do rzeczy małe pliki kopiują się dobrze, nie ma żadnych błędów, jednak gdy przychodzi pora by skopiować większy plik (doświadczalnie stwierdziłem, że problemy zaczynają się gdzieś przy 700MB) to w jedną stronę idzie gładko, lecz gdy dochodzi do zgrania pliku z powrotem na dysk wewnętrzny to wyskakuje błąd danych CRC. Problem występuje również przy kopiowaniu większej ilości małych plików na raz. System plików na dysku wewnętrznym i zewnętrznym to NTFS, dysk zewnętrzny ma pojemność 1TB i ma jedną partycję (próbowałem zrobić kilka małych np. 160GB ale to nic nie dało). Dysk ma własny zasilacz, więc nie powinna być to kwestia zasilania. Pliki zgrywałem normalnie przez eksplorator windowsa jak i przez Total Commander'a i w obu przypadkach ten sam problem. Gdy włączam windowsowskie sprawdzanie dysku w poszukiwaniu błędów to pasek zdaje się nie przesuwać, w Paragon Disk Managerze w trybie normalnym nie wykazuje żadych błędów, w trybie extremalnym pasek nie poruszył się chyba ani o milimetr przez całą noc :/ Mam na niego gwarancję, więc nie będzie raczej w razie czego żadnych problemów jednak dysk kupiłem o 100zł taniej niż najtańsza oferta na allegro i nie chciałbym się z nim rozstawać. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli o czymś nie wspomniałem to pytać na pewno odpiszę ;)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Daj go na gwarancję... Mi tu wadą cache śmierdzi.

crush
komentarz
komentarz

Zapomniałem dodać, że wcześniej tak nie było, wszystko kopiowało się gładko, potem zdarzało się to od czasu do czasu a teraz już zawsze.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Uszkodzenia i wady mają do siebie to, że postępują z czasem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.