x-kom hosting

Komputer się wyłącza

LukaszR50
utworzono
utworzono

Witam, posiadam komputer o takiej konfiguracji:

GeForce 9500GT 512MB

Athlon X2 64 5600+

2GB RAM

Gigabyte GA-M56S-S3

Modecom Feel I 400W ATX

Mam taki problem otóż gdy np. gram w call of duty 4 czy need for speed undercover to po około 20-30 minutach grania komp mi się wyłącza tak jak by wtyczke z gnaizdka wyjoł potem można normalnie go włączyć temperatury w evereście w spoczynku to tak płyta główna 37oC procesor 30oC procesor graficzny 47oC

a jak gram te 20 minut w nfs u to temp karty graficznej dochodzi do 54oC płyty głównej 77oC a procek 108oC i potym się wyłącza ta temp proca rośnie co pare sekund ale jak dotykałem wszystkie te podzespoły to nie są gorące z przodu mam wiatrak który wtłacza zimne powietrze a z tyłu mam wiatrak który wytłacza ciepłe powietrze jak siedze w necie czy oglądam film czy coś nic takiego się nie dzieje jak gram w gothic 3 gothic 1 need for speed carbon to się nie wyłącza komputer jest ze 1,5 metra od grzejnika raz jak grałem to temp proca max było 54oC a płyty głównej 56oC i się nie wyłączył i temp się nie zwiększał gdy dałem kompa do serwisu to u nich komp się nie wyłaczył a jak wruciłem do domu i pograłem to się wyłączył może to wina zasilcza bo słyszałem że feel to g***o a może czujnik temperatury zwariował proszę o pomoc

Edit: Dzięki za tak szybką odpowiedz ^_^

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej masz rację - zasilacz. Sprawdź zestaw na jakimś innym

n31T
komentarz
komentarz

Czujnik raczej nie zwariował, bo nawet jakby pokazywał 200C to by się nie wyłączył (przynajmniej u mnie tak było). Otwórz obudowę i sprawdź czy masz dobrze dociśnięty radiator na procesorze, dobrze by także było nałożyć pastę termoprzewodzącą.

LukaszR50
komentarz
komentarz

Radiator jest mocno dociśnięty nawet się nie porusza ^_^

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Widzę że masz podobny problem co ja masz nawet taki sam procesor,zasilacz i podobną kartę graficzną. Mi jeszcze nie udało się rozwiązać tego problemu.A najbardziej to mi szkoda ze nie mogę pograć w Nfs Undercower

LukaszR50
komentarz
komentarz

Easy Tune 5 pokazuje takie same temperatury jak w evereście i te programy z tą temperaturą chyba kłamną pograłem w nfs u z 15 minut jeszcze było ze 4 minuty do wyłączenia zresetowałem kompa weszłem w biosa i temp proca było 68 stopni to tak jakby procek osiągał temperature ponad 70 stopni i komp się wyłącza

Nie wiem czy to pomoże ale jak komp jest wyłączony to w myszce swieci się laser te czerwone a jak się komp wyłączy podczas grania to swiecą się te zielone lampki na klawiaturze

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to ten chipset na płycie głównej jest bardzo gorący (ale to bardzo bardzo) po pewnym czasie grania.Czy to może być przyczyna.Radiator od proca nie jest gorący jest ciepły.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.