x-kom hosting

AMD 5000+ Problem z temperaturą

kyuubi1617
utworzono
utworzono

Oto części jakie mam w kompie przepisane z karty gwarancyjnej

Procesor: AMD ATHLON 64 x2 DUALCORE 5000 AM2 BOX (2.60GHz)

Pamięć ram: DIMM DDR 2x1024(w jednej kości)GOODRAM,667MHz PC-5300 Dual c.

Karta Graficzna: Gigabyte GF 9500GT 1Gb HDTV PCIE

Zasilacz: MODE COM ATX FEEL 400W 2.2 (PF)

płyta główna: ALIVENF5-E SATA2+,nFORCE520, RAID,FW

Tak więc mam problem z procesorem. Gdy włączam grę World of Warcraft to po godzinie komputer się wyłącza. W innych grac jest podobnie np Crysis 40 min gry, Need for speed Undercower 5-15 min gry nawet na minimalnych ustawieniach.Pobrałem program "Speedfan 4.35" i okazało się że procesor się przegrzewa.Po przekroczeniu temperatury 70stopni procesor automatycznie się wyłącza (tak przypuszczam). Kupiłem pastę Termo przewodzącą i nie pomogło.Na pulpicie temperatura nie przekracza 42stopni. Nie wiem już co robić Proszę o pomoc !

n31T
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dobrze docisnąłeś radiator.

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Na pewno jest dobrze dociśnięty poza tym przed nałożeniem pasty... też się przegrzewał

Gość
komentarz
komentarz

jesli sa domyslne ustawienia to procesor dochodzi do 110stopni i sie pc wylacza, mialem tak i sie okazalo ze plyta glowna uszkodzona

armani2414
komentarz
komentarz

110stopni i nie ma już procesora. Zobacz ile masz RPM na procesorze, sprawdź jeszcze raz dokładnie czy wszystko jest po dociskane i czy pastę dobrze nałożyłeś...

Gość
komentarz
komentarz

110stopni i nie ma już procesora.

czlowieku w jakich ty czasach zyjesz? widziales kiedys spalonego x2? bo ja nie

wiem bo tak mialem, nawet zywcem procesor wyciagnelem raz

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Teraz mam temperaturę 38stopni na pulpicie i 3245 RPM

Lewy12
komentarz
komentarz

Sprawdz temperatur innym programem coś mi się zdaje że to karta graficzna ci się przegrzewa a nie procesor.

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Sprawdziłem temperaturę programem "Hardware sensors monitor" pogralem 10 min w NFS Undercower. Temp karty 45stopni procesora 70stopni i komp sie wyłączył

Lewy12
komentarz
komentarz

Nałóż nowa paste na procesor,sprawdź czy chłodzenie zostało dobrze zamocowane.

Ps.widzę że już to sprawdziłeś jakie napięcie masz ustawione na procesor daj 1.3V - 1.35V i wtedy sprawdz jaką masz temperature na procku.Możliwe że to wina zbyt dużego napięcia ustawionego na procesor.

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Miałem ustawione napięcie 1.400V a teraz zmieniłem na 1.350V .Niestety nie pomogło dalej ten sam problem.W speedfanie najszybciej rośnie temperatura CPU i AUX i przy 70stopniach OFF

Gość
komentarz
komentarz

w biosie mozesz ustawic do jakiej temepratury moze dojsc procersor ty masz ustawione 70stopni, byc moze temperatura by jeszcze wzrastala gdyby nie ta blokada...bys musial przetestowac proca na innej plycie glownej

Lewy12
komentarz
komentarz

Komputer był podkręcany? Możliwe że jest to wina zasilacza.Spróbuj zresetować bios być może masz tam źle poustawiane napięcia.

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Nie był podkręcany. Niestety jeszcze nie próbowałem resetować biosu. Mógłby mi ktoś napisać jak to zrobić ?

Lewy12
komentarz
komentarz

Wejdz do biosu i zazanacz aby przywróciło podstawowe ustawienia.Lub przy przy bateri na płycie głownej powineś mieć dwa piny zewrzyj je zesobą za pomocą zworki.Lub wyciągnij baterie z płyty głownej na pare minut pamietaj że przy tech 2 ostatnich czynościach które podałem komputer musi byc wyłączony odłaczony od sieci.

kyuubi1617
komentarz
komentarz

Wyjąłem baterie data się skasowała ustawienia zostały przywrócone. Brak rezultatu dalej się wyłącza. Ktoś ma jeszcze jakie pomysły ??

Lewy12
komentarz
komentarz

Przetestuj kompa na innym zasilaczu możlwe że ten feel daje ci za duże napięcia na płyte główna i to jego wina.

Gość
komentarz
komentarz

na 100% jest to plyta glowna wedlug mnie, sprawdz ten procersor w sklepie ktorym kupiles albo u kogos znajomego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.