x-kom hosting

Pytanie o procka 4 rdzeniowego

matrix24
utworzono
utworzono

Mam zamiar zakupić sobie Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 Ghz , ktory posiada 4 rdzenie.

Interesuje mnie to czy taktowanie procesora mnozy sie przez 4 (ze wzgledu na 4 rdzenie) czy co?

Do niedwania myślałem ze mnozy sie przez 4, ale przeczytalem na innym forum że nie mnoży się przez 4, anie bylo napisane na jakiej zasadzie to dziala.

I chcialbym dowiedzieć sie jaka jest faktyczna częstotliwosć procesora??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nie mnoży się. To tak, jakbyś miał 4 oddzielne procesory na płycie głównej. I na marginesie... Z czterech rdzeni korzystają tylko benchmarki i aplikacje specjalistyczne. Gry wykorzystują dwa, pozostałe dwa się nudzą. Lepiej zainwestować w szybki C2D, jeśli PC jest do gier.

Artur
komentarz
komentarz

moc rdzeni się nie sumuje

edit:

kolega Cyprian szybszy

matrix24
komentarz
komentarz

czyli to dziala na tej zasadzie że gra po prostu korzysta z załużmy 2 rdzeni, tak??

Cyprian narazie korzystają z 2 rdzeni ja chce złożyc komputer przyszlościowy.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Tak. Na razie tylko dwa rdzenie są wykorzystywane. Jeśli przyszłościowy... Podaj resztę podzespołów i najwyżej coś zasugerujemy z kolegami.

matrix24
komentarz
komentarz

Procesor

Intel Core2 Quad Q6600

*Chlodzenie Zalman (CNPS9700NT)

Płyta Główna

Asus P5K SE/EPU

Pamięc RAM

Kingston 4GB DDR2 800MHz CL5 Dual Channel (KVR800D2N5K2/4G)

Dysk Twardy

Seagate Barracuda 500GB 7200rpm 32MB SATA/300 NCQ (ST3500320AS)

Nagrywarka

LG GH-22NP20 OEM+SOFT CZARNA

Karta Graficzna

GeForce 9800GT Gainward 1024MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E

Oto kom który zamierzam kupić myśle , żę wystarczy na kilka lat.

Co wy o nim sądzicie??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Weź robie takiego proca - http://allegro.pl/item499655166_e7400_core...800mhz_box.html

Grafikę - jakiś niereferencyjny Radeon 4850 lub 4870

RAM - OCZ Platinum rev.2

Koniecznie markowy zasilacz ~450-500W

n31T
komentarz
komentarz

Już lepiej dołożyć te 100zł do e8400, który ma 2x tyle pamięci cache.

matrix24
komentarz
komentarz

Cyprian, ten procek ma troche za malo pamiecie cache

karta graficzna Radeon 4850 ma 512mb a ja chce 1gb a 4870 jest troche za drogi ( a o tej mojej karcie co myślisz??)

Zasilacz bedzie markowy 600W

a procek Quad Q6600 wydaje mi się ze bedzie dobry cena tego procka nawet nie za wysoka. ( a czemu wam nie pasuje ten procek????)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nie 100, tylko 150 dla wersji BOX... Moim zdaniem teraz nikomu nie są potrzebne 4 rdzenie, a na pewno nie do takiej karty graficznej jaką zaproponował. Lepiej zejść na C2D i kupić lepszą grafikę i dołożyć kilka zł do pamięci OCZ.

EDIT - A na kiego Ci tyle cache? Nie odczujesz grama różnicy. 512 MB spokojnie wystarczy. 1 GB będzie potrzebny do tekstur w bardzo wysokich rozdzielczościach. W 9800 GT pamięci jest dużo, ale GPU nie pozwoli Ci jej wykorzystać. W bardzo wysokich rozdzielczościach będzie się dławił.

matrix24
komentarz
komentarz

to jaką karte graficzną proponujesz przy tym sprzęcie do 700 zł???

PS. znlalazłem tegp procka Quad Q6600 za 470zł w werscji BOX czyli bardzo tanio jak za takiego porcka i raczej kupie 4 rdzenie Q6600

asmodeuszz
komentarz
komentarz

470 zł? A to oczywiście, bierz go, bo to świetna okazja :)

Grafika - http://allegro.pl/item499044151_pci_e_pali...4850_sonic.html

Ale konkretnie TEN model i żaden inny. Tu masz świetne chłodzenie i fabryczny OC.

matrix24
komentarz
komentarz

a móglbys dorzucic propozycje jakiejś kary graficznej z 1gb?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/item500120669_gigabyte_h...hd4850_wwa.html

Osobiście jednak polecam tą pierwszą. Będzie szybsza, ma lepsze chłodzenie i wyższe taktowania.

matrix24
komentarz
komentarz

ktroy z tych procków jest lepszy nie patrzac czy wykorzystam rdzenie

e8400 czy Q6600???

bo teraz zaczalem ogladaac ten pierwsyz

Edit:

Tak dla porównania cen e8400 421zł a q6600 470 zł (NOWE!! W Sklepie!!)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Hmm... dobre pytanie... Na daną chwilę E8400 byłby szybszy, ale jeśli w wykorzystanie wejdą 4 rdzenie to Q6600 będzie dużo lepszy. Ale mimo wszystko nie mam pewności.

Baginiak
komentarz
komentarz
ktroy z tych procków jest lepszy nie patrzac czy wykorzystam rdzenie

e8400 czy Q6600???

bo teraz zaczalem ogladaac ten pierwsyz

Edit:

Tak dla porównania cen e8400 421zł a q6600 470 zł (NOWE!! W Sklepie!!)

to zleży co chcesz robić, musisz to wiedzieć, wtedy będzie Tobie i Nam łatwiej wybrać i doradzić

matrix24
komentarz
komentarz

bardziej chce do gier

teraz zastanaiwam sie jeszcze nad e8500

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.