x-kom hosting

Problem z Chieftec 650W

Oderisson
utworzono
utworzono

Mam nowy komputer i niepokoi mnie lekko trzask/zgrzyt jaki wydobywa sie prawdopodobnie z zasilacza na jakąś sekundę przed odłączeniem zasilania. Zasilacz to chieftec 650w. Jako, że nie mam pewności czy to zasilacz dodam, że płyta główna (w końcu jest najbliżęj zasilacza :))to asus p5q pro. Sprzęt działa normalnie, ale mnie to troche wkurza.

PaQre
komentarz
komentarz

Spokojnie też tak mam,raczej nie jest to nic niepokojącego.

Oderisson
komentarz
komentarz

PC byl dosc drogi i niechciałbym zeby nagle postanowil sie sfajczyc. Jaki masz zasilacz? Trzask słychac też przy samym odłączaniu napięcia, a to wcześniej to zgrzyt. Obudowe mam Aerocool II a tam sa dwa spore wiatraczki i jakies podświetlenie na niebiesko. Może to ważne....

Artur
komentarz
komentarz

jeśli jesteś pewny że to zasilacz i przeszkadza ci to to oddaj na gwarancje :)

Oderisson
komentarz
komentarz

Własnie pewny nie jestem. Pytam czy jest taka możliwość i czy to moze byc zasilacz, bo plyta czesci potencjalnie halasujących to chyba nie ma... Procesor z reszta tez nie.

Artur
komentarz
komentarz

wg mnie to albo zasilacz albo dysk(chociaż nie jestem pewien).

wybierz polecenie `Wyłącz komputer`, przyłusz blisko ucho do zasilacza i posłuchaj czy to w nim ;)

bush
komentarz
komentarz

Odłącz zasilacz, weź agrafkę i połącz kabel zielony z czarnym (obojętnie jakim czarnym) na wtyczce 24 pin (podłużnej podłączanej do płyty głównej) i włącz zasilanie, zasilacz powinien wystartować następnie odłącz i sprawdź czy słychać zgrzyt wtedy będziesz wiedział czy to wina zasilacza.

na mój gust to wina dysku gdy odłączane jest zasilacze tarcze spadają na niskie obroty i mogą się przycierać.

Oderisson
komentarz
komentarz

Też mi sie tak zdaje bo to chyba jedyne dwie rzeczy ktore mogą być. Jestem też pewien że to zasilacz bo to zdecydowanie z tylu obudowy. Pytania teraz to czy to da sie jakos poprawic bez pomocy serwisu i czy jest to w jakis sposób niebezpieczne czy tylko denerwujace?

n31T
komentarz
komentarz

Oddaj zasilacz na gwarancję, mam tego chiefteca już dość długo i nie zauważyłem takich zgrzytów. Możesz ewentualnie rozkręcić go i przeczyścić w środku, lecz wątpię aby to coś dało.

Oderisson
komentarz
komentarz

Szlag. A jest tam cos co mogloby zgrzytać? Bo jak to tylko wentylator to mi nie przeszkadza, przynajmniej bede wiedział gdy sie całkiem zepsuje...

ok możę tak: dzwięk przypomina przcujący dysk tylko, ze jest głośnijszy niz dysk bylby w stanie wykrzesać z siebie... (troche się wsłuchałem). Poza tym w momencie załączania i wyłączania zasilania są słyszalne trzaski (jak przy włączaniu kontaktu) - te mi specjalnie nie przeszkadzają, ale wspominam bo może być zwiazek. W obudowie (Aerocool II) mam dwa dośc spore fabryczne wiatraki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.