x-kom hosting

podkrecanie procesora

pozioma92
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Chciałem sie dowiedziec co robie zle bo chcialem podkrecic procesor z 1.7 na 2.2. Taktowanie bylo 156GHZ przekrecilem na 165 Ghz i komputer jak mial zaladowac sie windows wyłączał sie i włączał od nowa tak w kółko zmniejszylem na 160 GHZ i sie wlaczyl no to podkrecilem na 163 i dalej dziala ale wiecej sie juz nie da bo sie wyłącza. Kiedy go tak wlaczylem dopiero pisalo ze jest 1.87GHZ. Co mam zrobic aby go dalej przekrecic?? i do ilu moge?? Na procku bardzo mi nie zalezy dla tego eksperymentuje.

//2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

//czytaj regulamin, pilnuj ortografii i literowek

//swirek

n31T
komentarz
komentarz

Nie dałeś mu przypadkiem za wysokiego napięcia ? Komputer się wyłączał zapewne ponieważ procesor osiągał 100C.

pozioma92
komentarz
komentarz

No wlasnie napiecia nie ruszalem a trzeba cos z nim zrobic?? A temperatura po podkreceniu zlapala 2 stopnie wiecej

JackassJGC
komentarz
komentarz

Tak trzeba. Przed kręceniem zmieniamy z pozycji Auto na wartość z jaką nasz procek pracuje standardowo. Gdy komputer nie wstaje to podwyższamy napięcie o jedną minimalną wartość.

swirek
komentarz
komentarz
Nie dałeś mu przypadkiem za wysokiego napięcia ? Komputer się wyłączał zapewne ponieważ procesor osiągał 100C.
Raczej w druga strone :P Komputer sie wylaczal bo nie dostawal odpowiednio duzo pradu.

Do autora: podaj konfig sprzetu? Procek, plyta, ram, zasilacz.

n31T
komentarz
komentarz
Raczej w druga strone :P Komputer sie wylaczal bo nie dostawal odpowiednio duzo pradu.

Do autora: podaj konfig sprzetu? Procek, plyta, ram, zasilacz.

Ja miałem właśnie przez zbyt duże napięcie, temperatura byłą zbyt wysoka i u mnie się wyłączał. :)

pozioma92
komentarz
komentarz

procek:AMD AthlonXP 2200+

grafa: radeon 9550

plyta glowna: Asrock ale dalej modelu nie znam jakas stara

ram: 1 kosc 256 kingston druka kosc 256 elixir

zasilacz no-name 400w (tracer)

W tym tygodniu bede mial innego kompa a ten bedzie drugi jak sie da z niego cos wycisnac to go podkrece a jak sie spali to nie bede plakal. Powie ktos jak to podkrecic??

swirek
komentarz
komentarz

Zasilacz moze byc powodem niestabilnosci kompa, po podkreceniu ten stan moze sie nasilac.

pamiec RAM nie nadaje sie do zwyt duzego OC, to moze ograniczac OC procka. Ustaw dzielnikFSB:DRAM jak najnizej, znajdz ustawienia taktowania RAMu i przestaw na jak najmniejsza wartosc.

Procek bardzo podatny na OC, ale grzeje sie niemilosiernie. Jesli masz dobre chlodzenie, albo jesli temperatury beda niskie to mozna mu z napieciem dojechac do ponad 1,75V i zobaczymy jak da rade go pokdrecic :)

Wszystko jednak malymi kroczkami.

Daj napiecie 1,65V na cepa i pokrec troche.

Sciagnij program OCCT i po kazdej zmianie FSB testuj tak ze 20 minut. Obserwuj temperatury :)

pozioma92
komentarz
komentarz

ok dzieki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.