x-kom hosting

Problem z CHIEFTEC CFT-600-14CS

swider8814
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem z zasilaczem CHIEFTEC CFT-600-14CS.

Po wyłączeniu komputera zasilacz dalej pracuje, tj. kręci sie wentylator (wolniej niż normalnie ale sie nadal kręci). Muszę wyłączać listwę zasilającą na noc, lub na zasilaczy przełączyć na wyłączony.

Co może byc tego przyczyną?

Komputer:

C2D E8400

ASUS P5Q PRO

Geil 2x2GB

GF 9800GT

Artur
komentarz
komentarz

a jak długo się kręci ten wentyl ?

Gość
komentarz
komentarz

Może dlatego że wentyl po wyłączeniu koma się kręci ponieważ jest gorący. Jak zasiłka się ochłodzi, wentyl powinien przestać kręcić.

falcon1984
komentarz
komentarz
Może dlatego że wentyl po wyłączeniu koma się kręci ponieważ jest gorący. Jak zasiłka się ochłodzi, wentyl powinien przestać kręcić.

Tak samo mi się wydaje

Poczekaj kilka minut i zobacz czy się przestanie kręcić

swider8814
komentarz
komentarz

No własnie nie bardzo, bo jak zostawiłem kompa na noc, to rano dalej chodził wentylator na zasilaczu :/

Mag Magik
komentarz
komentarz

Sprawdź czy załączone jest APM

(Panel Sterowania > Opcje zasilania i na zakładka Zaawansowane zarządzanie energią ).

swider8814
komentarz
komentarz

Nie mam takiej opcji

0a0edd931994ed4am.jpg

Mag Magik
komentarz
komentarz

To spróbuj dodać:

Panel sterowania -> Dodaj sprzęt -> Dalej -> "Tak, sprzęt został już podłączony" -> "Dodaj nowe urządzenie sprzętowe"

-> "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane)" -> Obsługa NT Apm/Legacy -> Dalej -> Węzeł interfejsu NT Apm/Legacy -> Dalej -> Zakończ -> Restart kompa

swider8814
komentarz
komentarz

Okazało się, że to jednak zasilacz, bo na innym jest wszystko ok i czego wcześniej nie sprawdziłem, zasilacz jak jest odłączony od płyty głównej i włącze go (przycisk na zasilaczu), to automatycznie się sam włącza.

Więc muszę reklamować zasilacz :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.