x-kom hosting

4xhdd - Hot Plug & Play

quisatz
utworzono
utworzono

Witam

Od dluzszego czasu chodzil mi maly projekt po glowie. Celem jego jest podlaczenie 4 dyskow w jak najszybszy

i konfortowy sposob. Na poczatku szukalem gotowych rozwiazan czyli kieszenie na 4 dyski jednak nie ma takich

na rynku a jesli sa to i cena jest zaporowa bo przy okazi takze zmienia sie ich status na mini serwery plikow.

Myslac o szybkim i konfortowym sposobie mam na celu - podlacz 2 kable kozystaj z 4 dyskow na raz.

schemat:

zasilacz--- hdd1 -> adapter sata/usb -> hub USB ----- komputer

zasilacz | hdd2 -> adapter sata/usb -> hub USB |

zasilacz | hdd3 -> adapter sata/usb -> hub USB |

zasilacz | hdd4 -> adapter sata/usb -> hub USB |

- 4 dyski podaczaone pod jeden zasilacz

- 4 dyski podlaczone kazy osobno pod 4 adptery sata/usb

- 4 adaptery sata/usb podalczone do jednego hub'a USB

- hub USB podlaczony do kmputera

Kozystanie:

1. Podlaczyc zasilacz do proadu i hub do komputera

Oczywiscie mam zamiar pochowac kable oraz przymocowac zasilacz do modulu Coolmaster aby to estetycznie wygladalo.

Kosz tego calkowity to 250zl wiec newiele zwazywszy ze tyle potrafi kosztowac 1 boudowa do dysku.

PYTANIA:

Czy kazdy adapter sata/usb odczyta dyski 1TB?

Czy hub USB odczyta mi 4x 1TB dyski?

Innym zas rozwiazanim byl by zakup jakiegos skladaka np P4 + Kontroler SATA do niego na 4 porty.

schemat pogladowy:

http://www.quisatz.republika.pl/2/1.jpg

dar55
komentarz
komentarz

njapierw :

co masz na celu wstawiając 4 dyski ?

nie masz na płycie sata ?

Kosz tego calkowity to 250zl
coś mnie się zdaje że źle policzyłeś
nitro07
komentarz
komentarz

rozwiązanie bardzo niewydajne transfery dysków twardych będa ograniczane przez USB,

quisatz
komentarz
komentarz
njapierw :

co masz na celu wstawiając 4 dyski ?

nie masz na płycie sata ?

coś mnie się zdaje że źle policzyłeś

1. Mam na celu stwozenie banku informacji - przeszedlem z dvd na hdd poniewaz za stary jestem aby nagrywac po kilkanascie plyt dziennie. Chce bank gdzie mam wszysko pod reka a na rynku nie ma dyskow 4TB.

2. Tak mam 8x sata ale to ma byc bank podlanczany do komputera a nie wiecznie pracujece dyski.

3. Dobrze policzylem.

Bardzo was prosze oczekuje na podpowiedzi a nie na jeszcze wiecej pytan...i bardzo prosze nie wspominac o zadnym Raid czy tez predkosci transferu. To ma byc bank moich materialow P&P a nie serwer na ktorym stawiam naszaklasa2.

To nie ma byc wydajne to ma byc uzyteczne.

dar55
komentarz
komentarz

To nie ma byc wydajne to ma byc uzyteczne.
to podstawa , zaraz będziesz psioczył , ale może jednak coś takiego ? http://www.twenga.co.uk/offer/6558/9157259488084025901.html , to jest to samo co chcesz tylko gotowe
quisatz
komentarz
komentarz
to podstawa , zaraz będziesz psioczył , ale może jednak coś takiego ? http://www.twenga.co.uk/offer/6558/9157259488084025901.html , to jest to samo co chcesz tylko gotowe

Dziekuje dar55 to swietny przyklad. Szkoda ze proba sprowadzenia tego z UK byla by dos problematyczna u dlugotrwala co nie oznacza ze nie mozliwa. Macie moze wiadomosci tego typu produktach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.