x-kom hosting

[Rozwiązany] problem z E8400

armani2414
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie, mam złozony nowy komputer, procesor E8400 BOX, na początku restartu windy pokazuje mi się komunikat który mogę kontynułować naciskając F1

"unknow CPU is detected updating bios is required to unleash its full power CPU over temperature error"

pokazuje ze 100 stopni celcjusza ma procek :/ zainstalowalem winde chodzi ale martwi mnie to coś!

n31T
komentarz
komentarz

Jakby miał na prawdę 100C to by się wyłączył, zaaktualizuj biosa od płyty głównej, możesz także najpierw spróbować go zresetować.

armani2414
komentarz
komentarz

No własnie to jest nie możliwe ale co mam zrobić jak nie zadziała reset kompa ?

n31T
komentarz
komentarz

Wgraj najnowszy bios do swojej płyty.

armani2414
komentarz
komentarz

słuchaj nowy komp i już muszę coś aktualizować? nie poważne! w Everest nie pokazuje mi czujników a w speed fan są kosmiczne :)

damib
komentarz
komentarz

a jaką masz wersje biosu na tej płycie??

Core 2 Duo E8400 (3.00GHz,1333FSB,L2:6MB,65W,rev.E0)

wersja biosu:

0903

Core 2 Duo E8400 (3.00GHz,1333FSB,L2:6MB,rev.C0)

wersja biosu:

0502

Gość
komentarz
komentarz

Wyskakiwał mi ten sam problem :) zrobiłem update biosa i śmiga a co do tempów mam tak z płytą główną pokazuję ciąle 130 C :) =p

armani2414
komentarz
komentarz

mam plik od asusa do upadate biosu, niestety jest to plik .rom i nie wiem jak go uruchomić pomóżcie

grałem w gry i chodzą normalnie to ale na procku mam 100 stopnii :) wytłumaczcie jak to si instaluje

JackassJGC
komentarz
komentarz

Słuchaj ściągasz najnowszego biosa ze strony asusa, byle nie w wersji beta:)

nagrywasz go na pendrive'a. Odpalasz bios i wchodzisz w narzędzie EZ Flash i tam wybierasz plik naciskasz enter i bios się aktualizuje.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=42827

Tu masz poradnik.

rafalluz
komentarz
komentarz

Z tego, co wiem, te temperatury to wina padniętego czujnika na procku. Tak naprawdę są one sporo niższe, ale cóż zrobić. Ja go po prostu wyłączyłem w BIOSie.

n31T
komentarz
komentarz
Z tego, co wiem, te temperatury to wina padniętego czujnika na procku.

Czy czujnik nie znajduje się przypadkiem na płycie głównej .. ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie. Tj. też może być, ale w Core 2 mamy DTS, czyli czujnik cyfrowy w procku (na każdym rdzeniu) i diodę termalną.

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=364&...tr_str_numer=14

Tutaj sporo raportów o dziwnych temperaturach na tym procku:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1268214

'Padnięte' to raczej źle powiedziane, ale coś jest na rzeczy. U mnie po update biosa dalej było to samo. Jeszcze sprawdzę CoreTempem.

armani2414
komentarz
komentarz

temat rozwiazany, poradzili mi chłopaki i aktualizowałem biosa teraz jest wszystko ok!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.