x-kom hosting

Konsolaa

Jaką konsole kupić  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? konsole kupi?

    • PSP ( Playstation Portable)
      7
    • Playstation 2
      4
    • Playstation3
      39
    • Nintendo Wii
      4
    • Nintendo Game Boy Advanced XS
      0
    • Nintendo DS
      0
    • Nintendo Game Cube
      1
    • XBox
      0
    • Xbox 360
      43


NowakoV
komentarz
komentarz

Da się podłączyć dysk USB, ale nie możesz na nim przechowywać gier, save'ów, profili, DLC i podobnych rzeczy. Xbox wykrywa go jako zwykłego pendrive'a z muzyką czy filmem.

aXE
komentarz
komentarz

A mogę np. mieć dwa dyski i na każdym np. gry i np. na jednym mam GTA4 a na drugim GoW2.

Jak będę chciał zagrać w GoW2 to podłącze drugi dysk, a jak w GTA4 to pierwszy. Można tak ? Czy musi być jeden stały dysk ?

NowakoV
komentarz
komentarz

Ale to wtedy musisz mieć oryginalny dysk M$. Tylko po co je tak zmieniać skoro 2 gry zmieszczą się na 60gb bez problemu. Po drugie nie wiem jak jest z profilem XBL, chyba że ci na tym nie zależy.

  • 4 tygodnie później...
falcon1984
komentarz
komentarz

Ja mam dysk 60GB i mi tam wchodzi jakieś 8-10 gier :D

NowakoV
komentarz
komentarz
na jednym mam GTA4 a na drugim GoW2.
Tylko po co je tak zmieniać skoro 2 gry zmieszczą się na 60gb bez problemu.
Nie mówiłem, że się więcej nie zmieści tylko, że te dwie które chce :D

btw. A mi na 20GB mieści się jedna :/

Kamix
komentarz
komentarz
btw. A mi na 20GB mieści się jedna :/

Jak?

Gra na XBoxa - DVD DL - 8GB.

A co do X360 vs. PS3.

Pewnie będzie tak jak z Xboxem i PS2.

O xboxie dawno nikt nie pamięta, a na PS2 jeszcze czasem coś wychodzi.

NowakoV
komentarz
komentarz

A dysk ma te 20GB tylko w teorii. Rzeczywisty obszar to około 14GB. Zainstalowana gra zajmuje niecałe 7GB, ale zawsze jakieś 2-3 dema mam ściągnięte, więc tylko jedna gra wchodzi :) Trzeba będzie zainwestować w 60gb...

Pewnie będzie tak jak z Xboxem i PS2.

O xboxie dawno nikt nie pamięta, a na PS2 jeszcze czasem coś wychodzi.

Na pewno nie... To dwie zupełnie inne sytuacje. Xbox pojawił się kiedy PS2 miało już renomę wyrobioną przez PSX i PSOne i wszyscy na nie się rzucili jak świeże bułeczki. Pamiętam jak ciułałem kasę, żeby w końcu sobie upragnioną czarnulę kupić. O Xboxie praktycznie nikt nie słyszał. Był to raczej eksperyment Microsoftu czy poradzi sobie na rynsku konsol (po 4 latach pojawił się 360). I szczerze mówiąc jak na raczkującą platformę to poszło im świetnie. Wypromowali kilka naprawdę świetnych exclusive'ów, ale ludzie mieli klapki na oczach i byli zbytnio przywiązani do Playstation, dlatego stary Xbox nie odniósł wielkiego sukcesu komercyjnego i dlatego nie opłaca się developerom nadal pisać na niego gry, bo rzesza użytkowników jest po prostu skromna w porównaniu z ps2 i koszt produkcji im się nie zwróci.

Teraz jest zupełnie inaczej. Konsole załóżmy, że idą łeb w łeb (xboxów jest parę mln więcej), exclusive'y na obie są ciekawe i obie są popularne wśród ludzi. Żadna z nich nie jest niszowa... Moim zdaniem 7-geny umrą tego samego dnia (oprócz nieśmiertelnego Wii :)) i wątpię, żeby na którąś z nich gry były produkowane niż na konsolę konkurencji. Ale pożyjemy zobaczymy.

Conrack1410
komentarz
komentarz
Na pewno nie...

moim zdaniem wcale nie musi tak być ... na przeszkodzie w "rozwoju" gamingu może stanąc potrzeba większej pojemności nośników ..tutaj xbox zdecydowanie przegrywa i jeśli w przyszłosci gry będą potrzebowaly naprawdę dużo większej pojemności to xbox może przegrać batalię z miejsca a jedynym ratunkiem będzie wprowadzenie konsoli następnej generacji

Xbox pojawił się kiedy PS2 miało już renomę wyrobioną przez PSX i PSOne i wszyscy na nie się rzucili jak świeże bułeczki.

głównie ze względu na grafikę - była swojego rodzaju przełomem

I szczerze mówiąc jak na raczkującą platformę to poszło im świetnie

owszem x360 wprowadził rewolucję w jakości grafiki na konsolach ale moim zdaniem pojawił się zbyt wcześnie , chodzi mi o fakt ,że konsola posiadała naprawdę wiele niedoróbek (sam kupiłem trzystasześćdziesiątkę nieługo po premierze)

przede wszystkim mówię tu o naprawde sporej awaryjności tych konsol , o fakcie jakby była robiona w pośpiechu : przegrzezwanie, głośna praca, głośno wysuwająca się tacka , zewnętrzny zasilacz ....

teraz posiadam obie konsole .. Playstation 3 z którego jestem bardzo ale to bardzo zadowolony i xboxa 360 elite którego też sobie chwalę ... Jesli chodzi o przyszłość to myślę jednak ,że to właśnie konsola Sony odniesie większy sukces i jednak mimo wszystko "pożyje"dłużej

...

NowakoV
komentarz
komentarz
moim zdaniem wcale nie musi tak być ... na przeszkodzie w "rozwoju" gamingu może stanąc potrzeba większej pojemności nośników
Tu masz rację...nie pomyślałem o tym, ale bez przesady. Developerzy nie zrezygnują z programowania na x360, bo mają 3x mniej miejsca niż na ps3.

Dobrym przykładame jest Forza 2, która ukaże się na dwóch płytach. DVD2 będziemy instalować na dysku, a na DVD1 będziemy grać. Podobne rozwiązanie jest na PS3. Też trzeba zgrywać te kilka GB gry, żeby przyspieszyć loadingi z tą różnicą, że nie musimy żonglować płytami.

owszem x360 wprowadził rewolucję w jakości grafiki na konsolach
Mówiłem o pierwszym xboxie.

X360 MUSIAŁ pojawić się wcześniej. Nie chcieli ponowić błędu z poprzednikiem. Wejście na rynek z pierwszą konsolą HD pozwoliło zdobyć wielu nabywców, którzy zachwycili się po prostu grafiką :) Możliwe, że opóźnienie premiery o rok i wystartowanie razem z PS3, ale za to z dopracowaną konsolą, byłoby dla nich mniej korzystne, ale to już spekulacje.

przede wszystkim mówię tu o naprawde sporej awaryjności tych konsol , o fakcie jakby była robiona w pośpiechu : przegrzezwanie, głośna praca, głośno wysuwająca się tacka , zewnętrzny zasilacz
Tak BYŁO. Teraz konsola jest już poprawiona i rzadko zdarzają się z nią jakieś problemy.
konsola Sony odniesie większy sukces i jednak mimo wszystko "pożyje"dłużej
Za rok powinno się to już wyjaśnić. Teraz widać, że xbox nie radzi sobie już za dobrze. Mam wrażenie, że zbliża się granica wykorzystania jego możliwości. PS3 za to, pokazało pazur i grafika/fizyka w nadchodzących grach olśniewa! Jeżeli tak poziom utrzyma się dalej, a nie będzie tylko wyjątkiem dla Heavy Rain i Uncharted to jeszcze sporo się może zmienić...

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że xboxów nadal jest więcej, więc teoretycznie jest lepszym rynkiem zbytu (porównaj chociażby wyniki sprzedaży GoW2 i KZ2). Co za tym idzie: developerzy chcą na niego robić gry, szczególnie, że łatwiej sie na niego programuje niż na PS3.

adasko887
komentarz
komentarz
To wszystko nie zmienia jednak faktu, że xboxów nadal jest więcej, więc teoretycznie jest lepszym rynkiem zbytu (porównaj chociażby wyniki sprzedaży GoW2 i KZ2). Co za tym idzie: developerzy chcą na niego robić gry, szczególnie, że łatwiej sie na niego programuje niż na PS3.

Niestety, ale PS3 przybywa, coraz więcej jest w Polsce, bo jest polski PSN. Natomiast Live polskiego nie mamy i jest mało użytkowników Xboxa. Według mnie też walkę wygra PS3, bo ma jeszcze duży zapas mocy, a KZ2 nie pokazał nawet 80% możliwości konsoli. Grafika jest lepsza na PS3 i wszystko przechyla szalę na korzyść Sony.

AdamSLR722
komentarz
komentarz

Dokładnie tak. Wystarczy dobre Full HD i gra w tej właśnie rozdziałce (GT 5, KZ2) grafa ścina z nóg.

Jestem bardzo ciekawy wersji końcowej GT 5, bo przyznam jestem wielkim fanem gry.

Prawie 90% w GT 4 to potwierdza:)

W Prologu udało mi się znaleźć kilka błędów. Auto oparte przodem o bandę sunie bokiem w stronę pochyłą, koła nie zostawiąją śladów gumy na asfalcie i konsola np. Audi R8 wykazuje ciągle tą samą temp i przebieg---od takiej pozycji można oczekiwać więcej, bo jak robimy wnętrze to dokładnie.

Eks ma Forze, fakt, tylko w tym przypadku bije ją nawet GT4.

Kuzyn pokazał mi na 360-Forza-golfa o mocy ok 1600 koni--GDZIE TU REALIZM????

NowakoV
komentarz
komentarz
Niestety, ale PS3 przybywa
Niestety?? Dla mnie to bardzo dobre zjawisko :)
coraz więcej jest w Polsce, bo jest polski PSN. Natomiast Live polskiego nie mamy
Wątpię, żeby ktoś nie korzystał z XBL, bo nie może się zalogować na Polskę...aczkolwiek jest to pewnym nieudogodnieniem. A Live wkrótce ma się pojawić.

Grafika nie jest jedynym wyznacznikiem jakości...

adasko887
komentarz
komentarz
CYTAT(SUTq @ pon, 08 cze 2009 - 16:44)

Niestety, ale PS3 przybywa

Niestety?? Dla mnie to bardzo dobre zjawisko smile.gif

No według mnie też i PS3 coś mi się wydaje, że pod koniec roku przebije Xboxa, ale poczekamy zobaczymy. :)

djkraszinio
komentarz
komentarz

co do pojemności nośnika to pewnie jak już gry będą zajmować całe miejsce na Blu-rau to M$ pewnie pogodzi się z przegraną HD-DVD i wprowadzi napęd blu-ray a jak na razie to gierki są na 4 płytach dvd (Lost Oddysey) ale mi to nie przeszkadza zainstalowałem sobie te 4 płyty na dysku i tylko wkładam inną płytkę i gram ( zajmuje to mniej niż 10 sekund :D ) na szczęście mam obie konsole więc rozrywki nie będe narzekał przez długi czas :D

NowakoV
komentarz
komentarz
No według mnie też i PS3 coś mi się wydaje, że pod koniec roku przebije Xboxa, ale poczekamy zobaczymy.
Nie ma szans...

PS3 - 22mln sprzedane

X360 - ponad 30mln

Wii - 50mln

8 mln to bardzo dużo...

M$ pewnie pogodzi się z przegraną HD-DVD i wprowadzi napęd blu-ray
Nie ma takiej opcji. Blu-ray jest patentem Sony. Wątpię, żeby pozwolili M$ z niego korzystać.
Gość
komentarz
komentarz
Nie ma takiej opcji. Blu-ray jest patentem Sony. Wątpię, żeby pozwolili M$ z niego korzystać.

Nie powinno być z tym problemu, forsowanie blu-ray'a jest dla Sony ważniejsze niż ew. spadek sprzedaży konsol, co już udowodnili

wprowadzając BR w PS3...

  • 3 tygodnie później...
DerangeD
komentarz
komentarz

Ogólnie xbox się lepiej sprzedaje, bo moim zdaniem jest możliwość ściągania piratów. Pod koniec marca byłem już przekonany ażeby kupić xboxa, ale w ostatniej chwili pomyślałem sobie, że jeszcze bana dostane na live za przeróbkę, albo mi się zepsuje, jak dla mnie zje*ane pady, więc w końcu kupiłem ps3 i nie żałuję. Mam trzy trzy gry w tym Killzone2 który jest moim zdaniem jak na razie najlepszym FPS jaki wyprodukowano do tej pory. Jednym z powodów było jeszcze to że też dużo czytałem, że ps3 ma zapas mocy w stosunku do xboxa co widać w grach, które w sumie jeszcze nie wyszły, jak Uncharted 2 i God of War 3. Poza tym daje jeden artykuł:

Tecmo to firma, która do niedawana była kojarzona dość mocno z konsolami Microsoftu. W ostatnim czasie nastawienie japońskiej firmy do konsoli SONY, uległo znacznej poprawie. Najlepszymi przykładami są dwa ekskluzywne tytuły dla PS3 (Ninja Gaiden Sigma 2 i Quantum Theory). Za "japońskie Gears of War" odpowiada niejaki Kohei Shibata, który na pytanie serwisu Gaming Union dotyczące, z czego wynika fakt ekskluzywności Quantum Theory dla PS3, odpowiada...

Simply, it's the most powerful hardware.

Szybko i zwięźle, prawda? Swoje trzy grosze dodaje także Patrick Soderlund z Electronic Arts, który wywołał małą burze, dzieląc się z serwisem Eurogamer.com swoimi przemyśleniami. Otóż zdaniem Patrcika, "Elektronicy" wycisnęli już wszystko, co konsola Microsoftu miała do zaoferowania. A co z PS3? W tym przypadku programiści EA muszą poświęci jeszcze trochę czasu, aby Patrick w kolejnym wywiadzie mógł ogłosić wszem i wobec, że PS3 nie skrywa już żadnych pokładów mocy przed pracownikami EA.

Conrack1410
komentarz
komentarz
Killzone2 który jest moim zdaniem jak na razie najlepszym FPS

a mi dużo bardziej w pamięci zapadł Alien versus Predator II - tej gry nigdy nie zapomne i chyba niedługo do niej wrócę oczekując na Trójkę

DerangeD
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale chodzi mi pod względem graficznym, single i multiplayer itd, chociaż nie grałem nigdy w alien versus predador to sądzę że jednak i tak w ogólnym porównaniu killzone będzie lepszy, ale mogę się mylić ;)

Mająca od jakiegoś czasu monopol na licencję Obcego SEGA nie szczędzi wysiłków aby wyciągnąć z kultowych realiów wagonu kasy. Wśród zapowiedzianych projektów jak już wiemy znalazło się Aliens: Colonial Marines - bezpośredni sequel drugiej części filmu, nowa odsłona kultowego Alien VS Predator oraz Aliens RPG. Niestety pracujący nad tym ostatnim zespół Obsidian Entertainment oficjalnie potwierdził, że prace nad projektem zostały wstrzymane, a sama gra - skasowana z list wydawniczych. No to "już my se pograli".

Nie wiem czy to dokładnie chodzi o trzecią część, ale chyba jednak na to wygląda.

Conrack1410
komentarz
komentarz (edytowane)
Ale chodzi mi pod względem graficznym, single i multiplayer itd, chociaż nie grałem nigdy w alien versus predador to sądzę że jednak i tak w ogólnym porównaniu killzone będzie lepszy, ale mogę się mylić wink.gif

ale raczej tylko graficznie

ja mówię o II częsci - trzecia już jest w produkcji więc bardzo na nią liczę

Danyyy
komentarz
komentarz

Grałem w AvsP2 i moge powiedziec że Jest super ;D w KZ2 nie grałem ale Jedynke wspominam bardzo dobrze ;D zarówno AvsP 3 jak i KZ2 powinny byc bardzo dobre ;d zagram to powiem :)

a co do pytania to na Moje wybrałbym Ps3 :) Poprostu uzywam tego sprzetu i moge powiedziec ze Jest zadowalający :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.