x-kom hosting

E6420

robin3d
utworzono
utworzono

Siema ;]

Wraz z kupnem nowych pamięci zabrałem się za overclocking procka. Podkręciłem go (jakby ktoś zapomniał o sygnaturkach) na 2,4 GHz. Przeprowadziłem 20 minutowy test w OCCT i ponad 5 godzinny test w Fallout 3 :P (ten drugi szczególnie mi się podobał) i zarejestrowałem takie oto temperatury:

IDLE:

Core #1: 33 C

Core #2: 33 C

System: 38 C

STRESS:

Core #1: 64 C

Core #2: 64 C

System: 41 C

W załączniku wykresy.

2008_12_04_10h45_CPU1.png

2008_12_04_10h45_CPU2.png

2008_12_04_10h45_System.png

post-7434-1228410585_thumb.png

post-7434-1228410591_thumb.png

post-7434-1228410595_thumb.png

swirek
komentarz
komentarz

Chlodzenie BOX, jaka pasta? Jakie masz ustawione napiecie na cepie? Auto czy sam ustawiales?

Tempy w Idle ok

Tempy w stresie moglyby byc troche nizsze. Wszystko zalezy od napiecia.

stealz
komentarz
komentarz (edytowane)

lol, ja swojego E6320 1,86 GHz wykręcam na stabilne 2,8GHz, przy HyperX'ach na 3,2 GHz.

Podkręcając szynę o 33MHz nie spodziewałeś się chyba dramatu? :)

Btw, o co chodzi w tym topicu? :)

//lol, a ja Tobie wykrecam +10% za glupie odzywki.

//swirek

Nie rozumiem. Człowiek nie zadał żadnego pytania, nie prosił o żadne wskazówki, poprostu napisał temat, w którym zdaje sprawozdanie z podkręcania procesora o 266 MHz. Więc o co Ci chodzi, człowieku?

Gość
komentarz
komentarz

Przy takim taktowaniu zjedz z napięciem do 1,2V - bedzie spory spadek temperatur

stealz
komentarz
komentarz

@swirek,

Odnośnie mojego warna:

1. Dział służy do wyjaśniania kwestii odnośnie wyboru procesora oraz rozwiązywania problemów sprzętowych.

3. Zakaz zadawania pytań związanych z OC, których miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

Nie widzę w tym topicu pytań, nie widzę sensu, nie widzę zgodności z regulaminem. Mimo to dostaję warna.

Zresztą screw it, możesz mi nawet 100% dać, nikogo normalnego to tak naprawdę nie obchodzi.

robin3d
komentarz
komentarz
@swirek,

Odnośnie mojego warna:

1. Dział służy do wyjaśniania kwestii odnośnie wyboru procesora oraz rozwiązywania problemów sprzętowych.

3. Zakaz zadawania pytań związanych z OC, których miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

Nie widzę w tym topicu pytań, nie widzę sensu, nie widzę zgodności z regulaminem. Mimo to dostaję warna.

Zresztą screw it, możesz mi nawet 100% dać, nikogo normalnego to tak naprawdę nie obchodzi.

dobra, przepraszam - pomyłka w działach, początkowo chodziło mi o sprawdzenie czy temperatury są w normie, ale teraz bardziej zależy mi na pomocy w OC więc założę nowy temat w odpowiednim dziale albo proszę o przeniesienie tego tematu ;]

Jeszcze raz przepraszam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.