x-kom hosting

Czemu tracer jest zły?

SkaterEskimosKubajj
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie czemu zasilacze firmy tracer są takie złe?? Ja mam ten zasilacz ok 2 lat i wszystko jest super podkrecilem procesor i tez zadnich skoków napięcia itp. I czy jest jakaś zła partia tych zasilaczy?? Ja mam tracer 450W.

To on http://allegro.pl/item490449438_wyprzedaz_...gwar_2lata.html

jak widac w opisie

MOCNY

BEZPIECZNY

STABILNY

ULTRA CICHY

:D

Weacky
komentarz
komentarz

Jeśli lubisz ryzyko, możesz kupować Tracery. Ja osobiście odradzam.

rafalluz
komentarz
komentarz

Dlatego, że:

-Nie wiadomo, czy te waty to moc ciągła, czy szczytowa i w jakiej temperaturze był oceniany pod tym kątem (jak ma 450W szczytowej w 20 stopniach, to ciągłej w 45 stopniach odda może 250W, jak nie mniej),

-Zabezpieczenia może i ma, ale jest ryzyko, że mogą nie zadziałać,

-Jak spojrzysz do jego środka, to zobaczysz, że oszczędzali, na czym się da (przy tej cenie nie ma innej opcji). Najprawdopodobniej ujrzysz: biedne nołnejmowe kondensatory, elementy nieprzystosowane do pracy z deklarowanymi prądami, niektóre w ogóle pominięte.

W efekcie taki zasilacz nie zrobi 450W w realnych warunkach (45 stopni, ciągłe obciążenie). Do tego nawet przy niższych obciążeniach może dawać beznadziejnej jakości napięcia, które będą zawieszać kompa, powodować błędy, a może i uszkadzać podzespoły.

Lepiej zapłacić słuszną sumę za markowy zasilacz i mieć spokój.

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz
-Jak spojrzysz do jego środka, to zobaczysz, że oszczędzali, na czym się da (przy tej cenie nie ma innej opcji). Najprawdopodobniej ujrzysz: biedne nołnejmowe kondensatory, elementy nieprzystosowane do pracy z deklarowanymi prądami, niektóre w ogóle pominięte.

Tutaj masz racje rozkrecilem gi i widze jakies kabelki bez izolacji z czegoś podobnego do baterii wycieka brązowa maź wszystko podklejone taśmą.

mis456
komentarz
komentarz

1. Tylko 17A na linii +12V- nie pójdą mocniejsze karty

2. Fatalne wykonanie

3. Sprawniość fatalna

4. Głośny

5. Pali się

6. Mało zabezpieczeń

rafalluz
komentarz
komentarz
Tutaj masz racje rozkrecilem gi i widze jakies kabelki bez izolacji z czegoś podobnego do baterii wycieka brązowa maź wszystko podklejone taśmą.

Daj fotę.

czyżby kondensator wylewał? Niedobrze, BARDZO niedobrze.

Zasilacz do wymiany, zanim coś uszkodzi na dobre, jeśli już tego nie zrobił. Sprawdź, czy na płycie głównej nie ma podobnych objawów.

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz
1. Tylko 17A na linii +12V- nie pójdą mocniejsze karty

2. Fatalne wykonanie

3. Sprawniość fatalna

4. Głośny

5. Pali się

6. Mało zabezpieczeń

1Zgadzam się

2 Gdyby najlepsze firmy miały zrobić zasilacz za 40 zł tez nie mial by złotych zdobień.

3Jaka fatalna wszystko działa świetnie(przynajmniej u mnie)

4Co?? Cichutki mój kolega ma tego drogiego niby miał być cichy jest glosny ja diabli.A tracera nawet jak sie przysłuchasz to nie słychać.

5Ja mam temperatury poniżej 30c trzymam komputer bez wyłączania nawet 2 tygodnie i sie nic z zasilaczem nie dzieję.

6Może malo ale sa ok.Sam "testowałem" obciełem kabel i zrobiłem spięcie komputer był nie naruszony a wszystkie żarówki się zepsuły i koma pod ładowarka też.

Ogółem mówiąc tracer wyprodukował pewnie z 3 fatalne zasilacze i tak nadano u miani syfu a teraz tworzy tanie i w miarę dobre

Gość
komentarz
komentarz
Ogulem muwiac tracer wyprodukowal pewnie z 3 fatalne zasilacze i tak nadamo u miani syfu a teraz tworzy tanie i w miare dobre

Nic dodać nic ująć ;) Widać, że jesteś zawodowym elektronikiem.

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz
Nic dodać nic ująć ;) Widać, że jesteś zawodowym elektronikiem.

No pewno xD

Gość
komentarz
komentarz
3Jaka fatalna wszystko dziala swietnie(przynajmniej u mnie)

wiesz co to jest sprawność? A wiesz, że gdy masz komputer pobierający 300w to przy markowym zasilaczu komputer pobiera 345w gdy twój tracer będzie pobierał nawet 500w?

5Ja mam temperatury ponizej 30c trzymam komputer bez wylaczania nawet 2 tygodnie i sie nic z zasilaczem nie dziaje.

To nie znaczy że się pali...

6Może malo ale sa ok.Sam "testowalem" obcielem kabel i zrobilem spiecie komputer byl nie naruszony a wszystkie zarowki sie zepsuly i koma pod ladowarka tez.

:brawa:

Widać, że jesteś zawodowym elektronikiem.

Dokładnie, i do tego miał 6 z dyktand.

mis456
komentarz
komentarz
3Jaka fatalna wszystko działa świetnie(przynajmniej u mnie)

CZy wiesz co to jest sprawność? Tracer ma na poziomie gdzieś z 60% co jest o 20% mniejsze od be quieta co sie zwróci po 2-3 lat użytkowania droższego zasialcza

4Co?? Cichutki mój kolega ma tego drogiego niby miał być cichy jest glosny ja diabli.A tracera nawet jak sie przysłuchasz to nie słychać.

Cichość to pojęcie względne, dla mnie on jest straszny. Gdybyś słyszał BQ to wiedziałbyś o co mi chodzi

5Ja mam temperatury poniżej 30c trzymam komputer bez wyłączania nawet 2 tygodnie i sie nic z zasilaczem nie dzieję.

Pali się w sensie często pada

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz
Pali się w sensie często pada

Pada = komp sie restartuje czy kompletny dead??

Dokładnie, i do tego miał 6 z dyktand. brzmi to sarkastycznie a przecież mam mozlle która sama zaznacza błędy i wszystko poprawiłem więc o co chodzi??

mis456
komentarz
komentarz
Pada = komp sie restartuje czy kompletny dead??

Death kompletny

Kamix
komentarz
komentarz
Death kompletny

Zasilacza na 100% i często pociąga za sobą coś ze sprzętu.

Gość
komentarz
komentarz
Tracer ma na poziomie gdzieś z 60%

Raczej przedział 30-50%

damib
komentarz
komentarz

mogę ci polecić ten zasilacz gdy chcesz spalić sobie kompa <_< mnie tak właśni zrobił po 3 dniach i to stary komp...

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz

To jaki zasilacz "tani" jest najlepszy??

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma zasilaczy tanich i dobrych. Dobre zasilacze to wydatek ponad 100 zł (leżaki lub nowe). Z najtańszych możesz kupić fortrona 350W (ok.50zł) ale będzie to leżak magazynowy.

Gość
komentarz
komentarz
Z najtańszych możesz kupić fortrona 350W (ok.50zł)

Nie wszystkie Fortrony są dobre, bywają podróbki. Do 50zł można kupić Chiefteca z serii HPC - utrzyma mniej wymagające kofingi.

Lipton
komentarz
komentarz

Zresztą Fortrony już zniknęły z allegro.

Chodzi mi o te orginalne modele, macie może ten link, gdzie koleś opisuje najlepsze Fortrony ?

http://allegro.pl/item497242112_nowy_zasil...0dba_2x12v.html

34A na +12V, mój OCZ 500W ma 36A :huh:

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz

Ok to teraz porozmawiamy o najlepszych zasilaczach xD

Który zasilacz jest najlepszy względem ceny i takie pytanko czy opłaca się kupować te najdroższe zasilacze 1500V

mis456
komentarz
komentarz
Który zasilacz jest najlepszy względem ceny i takie pytanko czy opłaca się kupować te najdroższe zasilacze 1500V

Zalezy do ajkeigo sprzętu, ale ogólnie się nie opłaca.

Najlepszy cena/wydajność to be quiet i corsair.

Bdb są też enermaxy z serii 82+ ale ich cena przyprawia o zawrót głowy. Można też kupić chieftec GPS ale one sa głośne

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz

to jaki trzeba było mieć zasilacz do gtx260 x2 ??

czytałem ze ciągnie nawet 350w a je3szcze podwujnie =700w i to sama karta graf.

mis456
komentarz
komentarz
to jaki trzeba było mieć zasilacz do gtx260 x2 ??

600W starczy, 1000W starczy do GTX280x3, 1500W nieprzydatne kompletnie

rafalluz
komentarz
komentarz
Zalezy do ajkeigo sprzętu, ale ogólnie się nie opłaca.

Najlepszy cena/wydajność to be quiet i corsair.

Bdb są też enermaxy z serii 82+ ale ich cena przyprawia o zawrót głowy. Można też kupić chieftec GPS ale one sa głośne

Cena/wydajność kopie zady przy Chieftecach CFT-14C i właśnie takich zasiłek bym szukał do mocniejszych kompów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.