x-kom hosting

Błędy w (chyba) grafice

DODOPL
utworzono
utworzono

Witam, od kilku dni mam bardzo duży problem uniemożliwiający korzystanie z komputera. W piątek po południu zaczął pojawiać się mi komunikat, że "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał działać, ale odzyskał sprawność". Wcześniej pojawiało się to sporadycznie, ale ostatnio tak się nasiliło, że nie moglem wejść do Windowsa, gdyż od razu po starcie komputer wariował i robił restart. Oczywiście natychmiast przeinstalował sterowniki do karty graficznej no i tu zaczęły się cyrki...

1. Po zainstalowaniu sterowników z płyty dołączonej do karty graficznej przy ładowaniu systemu pojawia się blue screen.

2. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników czasem wchodziło a czasem nie.

Problem jakimś cudem udało mi się rozwiązać na 2 dni, ale później znów się to zaczęło. Co jakiś czas mam jeszcze większe jaja, otóż po włączeniu kompa miałem widok niesamowity :] Wszystkie to co pokazuje się przy starcie (ładowanie itp.) po prostu latało mi po ekranie lub było w różnych miejscach (jakby pocięte).

Aktualnie jestem na sterownikach dołączonych do systemu Windows, więc trochę działa.

A, zapomniałem wspomnieć, co jakiś czas na ekranie monitora pojawiają się jakieś migające niebieskie kropki (nawet w Safe mode i teraz na tych sterach). Coś mi się zdaje, że to coś z kartą grafiki, ale nim oddam komp do serwisu wolę się Was zapytać, gdyż jeśli to nie to to serwis obciąży mnie kosztami badania sprzętu... (po prostu żal).

Moje parametry:

Windows Vista 32-bit

GeForce 8800 GTX

Zasilacz Chieftec (nie pamiętam dokładnie, ale na pewno ponad 800 watów).

Gość
komentarz
komentarz

Karta graficzna się ewidentnie przegrzewa. Podaj jakie ma temperatury.

DODOPL
komentarz
komentarz

A gdzie mogę o sprawdzić?

Ok, znalazłem program.

Nic nie robiłem - 47 stopni.

Gość
komentarz
komentarz

Temperatura w normie. A podkręcałeś kartę?

DODOPL
komentarz
komentarz

Nie, nie bawię się w tego typu rzeczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.