x-kom hosting

Geforce 8800 GT Artefakty

r3turn
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio zacząłem mieć jakieś problemy z grafiką. Posiadam kartę Galaxy GeForce 8800 GT 512MB CM HP. Reszta kompa to Core 2 Duo 2,2 4GB Ram, Zasilacz Chifteca 450W

kompa mam od marca i dopiero teraz mi się tak robi i to dłuższym czasie pracy około 8-10h i tylko w grach.

Problem jest w tym, że w grach wywala mi kratki na ekranie (artefakty) tak, że nic nie widać lub wywala system. Czy może to być problem przegrzewania się kompa?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Podaj temperatury karty graficznej bo wygląda na to, że się przegrzewa. Podkręcałeś ją?

r3turn
komentarz
komentarz

nie nic nie podkręcałem

ściągnąłem Everesta, wygląda to tak

d286b41039eb567dmed.jpg

czyli chyba mi się grzeje :( może być jakaś konkretna przyczyna? czy na serwis? może zwykłe przeczyszczenie starczy?

Gość
komentarz
komentarz

A w budzie jest przewiew? Przeczyścić zawsze można. Temp. jak na IDLE wydaje jest trochę za duża. Przeczyść porządnie (najlepiej sprężonym powietrzem) całą budę (i kartę oczywiście) i wtedy sprawdź. Jeśli dalej będzie ten problem, to możliwe że padły pamięci na grafie.

r3turn
komentarz
komentarz

przewiew tzn.? zaraz wszystko przeczyszczę :) a temperatura taka była nie pod czas gry tylko podczas normalnego korzystania.

Jakie powinny być prawidłowe temperatury?

Gość
komentarz
komentarz

Przewie = wentylatory. Temperatury nie powinny przekraczać 85 stopni w stresie, a w IDLE to tak między 50-60 stopni.

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie na tym samym Galaxy 8800Gt mam 50C w idle i do 75C w stresie

Karta ci sie przegrzewa, albo kurzem zapchana albo buda niewietrzona

r3turn
komentarz
komentarz

w sumie to raczej wina obudowy, bo lipowata jest, karta w Idlu ma 65, muszę sprężone powietrze kupić i przedmuchać, kolega jeszcze poradził nałożyć nową pastę chłodzącą

no i muszę lepszą obudowę kupić :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, dokup wentyle lub zmień budę, odkurz kartę, nałóż pastę :)

Gość
komentarz
komentarz

nigdy nie uzywalem sprezonego powietrze, zawsze odkurzacz i jazda :)

Kup jakis dodatkowy wentylator do obudowy i paste termiczna, zamontuj wentylator wtedy powinien byc przewiew w obudowie i mniejsze temperatury, uważaj przy odkrecaniu wentylatora z karty bo tam moze byc jakas naklejka gwarancyjna :)

ostatnio wlaczylem PieCa i kurde cos mi zasilacz glosno chodzil :P i sie okazalo ze kurzu duzo w nim bylo :P dlaczego? bo nie ma zadnego wiatraczka dodatkowego w obudowie...:P:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.