x-kom hosting

e8400 temperatury

mateusz3112
utworzono
utworzono

Witam. Mam procka e8400 na firmowym chlodzeniu. plyte asusa p5qe. Podkrecilem go do 3,6 i w orthosie mam temp 81 i 79 w stresie. a w idle ok 39 40. Czy te temp nie sa za duze?

gostek
komentarz
komentarz

w idle bdb, a ten stes powinien ci juz spalic xD intele(nowe) trzymaja do 65, pozniej niebezpiecznie...

olszak
komentarz
komentarz

oj są, zdecydowanie za duże w stresie... jakie masz chłodzenie i na jakim napięciu jedziesz?

n31T
komentarz
komentarz

80 to bardzo dużo nawet jak na boxowe w stresie, w idle w miarę.

mateusz3112
komentarz
komentarz

hmm wiem ze napiecie ramu jest 2,2 a co do reszty teraz wam nie powiem bo nie pamietam. ale dziwna sytuacja bo procka podkrecilem dobre 2 miesiace temu.. i dopiero dzisiaj zobaczylem ze nagle czestotliwosc zmniejszyla sie do 3.0 (tak naprawde nie wiem kiedy sie zmniejszyla) i jestem pewny ze dawniej mialem mniejsza temp...

olszak
komentarz
komentarz

przeczyść wentylator pewnie jest cały w kurzu, jak można nie wiedzieć jakie ma się napięcie podkręcając procesor?

mateusz3112
komentarz
komentarz

co do czyszczenia wentylatora to dzisiaj tego nie zrobie a co do napiec to jak pisalem ram mam 2,25 a na procku 1,25

olszak
komentarz
komentarz

czyli pewnie coś z wentylatorem... albo źle przylega do procka

mateusz3112
komentarz
komentarz

ale teraz juz jest lepiej.. temp w stresie ma 70 wiec sporo lepiej. co o tym myslisz? ale jutro temu przygladne sie blizej. chyba ze poprostu moj egzemplarz jest mniej podatny na O/C? bo wiem ze niektore takie sie trafialy?

n31T
komentarz
komentarz

Kup jutro pastę termoprzewodzącą i sprawdź wtedy temperatury.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.