x-kom hosting

mały problem z montażem q6600

wojtek1234
utworzono
utworzono

Mam procesor q6600 w wersji box.. i na radiatorze jest nałozona (w postaci takich pasków) twarda pasta co mam z nią zrobić rozsmarowac czy pod wpływem temperatury rozejdzie sie ona ? Prosze o szybką odpowiedz.

tofik177
komentarz
komentarz

Najlepiej to usunac ta paste kupic sobie nową nałozyć nową i dopiero zamontowac.. ta co juz jest na radiatorze nie wiadomo jakiego jest pochodzenia i ile juz tam jest.. moze jest twarda bo juz sie popsuła.. nigdy nic nie wiadomo.

wojtek1234
komentarz
komentarz

Ale co mam z nią zrobić ?? rozsmarowac czy zostawić ??

Tylko odpowiedzcie na zadane pytanie !

olszak
komentarz
komentarz

jeśli jest twarda to zdrap ją i kup nową, jeśli jest "mazista" to nic z nią nie rób, pod wpływem nacisku powinna sie troche rozejsc

wojtek1234
komentarz
komentarz

przed chwilą kupiłem taką paste w ostatnim otwartym sklepie http://www.allegro.pl/item492994627_pasta_...ikonowa_7g.html

czy ona sie nadaje ? za miesiąc bd wymieniał chłodzenie na procesorze tak ze wtedy napewno kupie lepszą. Tylko powiedzcie mi czy ona sie nadaje na chwile obecną.

Prosze o szybką odpowiedz. Chce zamonotowac procesor jak najszybciej :)

swirek
komentarz
komentarz

Na poczatek i na chwile, przed zakupem lepszego chlodzenia i pasty kazda jest dobra. Byle byla :)

Jak bedziesz kupowal nowa, porzadna to polecam Arctic Silver 5 albo Zalman STG1 (zalman lepszy... ale troche drozszy)

wojtek1234
komentarz
komentarz

Dzięki. Moge jeszcze potrzebować pomocy bo składam kompa a to mój pierwszy komp

swirek
komentarz
komentarz

Dzięki. Moge jeszcze potrzebować pomocy bo składam kompa a to mój pierwszy komp
Po to jest forum, pytaj. Ale nastepnym razem badz bardziej cierpliwy. Przy skladaniu komputera spieszyc sie nie wypada :)
wojtek1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam koleiny problem. powciskałem nóżki radiatora jest on stabilny tylko nie moge poprzekręcać tych zakrętek jedną tylko mi sie udało. nie mam pojecia czy to wystarczy. Sory za takie głupie pytania, ale nie chce popełnić błędu

swirek
komentarz
komentarz

Mozesz najpierw przekrecic, a nastepnie powciskac :) Tak zeby sie zatrzasnely w otworach plyty.

Tak jest latwiej :)

EDIT: bardzo wazne jest, zeby radiator dokladnie przylegal do procesora.

wojtek1234
komentarz
komentarz

Mam kolejny problem

Mam tutaj złącze fan1 i fan2 wychodzące z obudowy Czy jest takie miejsce na płycie głównej żeby to wpiąć??? Moja płyta P5E

olszak
komentarz
komentarz

musi być... powinno być 3 pinowe, poszukaj owego, powinien być najbliżej procesora

swirek
komentarz
komentarz

Zobacz do instrukcji obslugi i poszukaj zlacza CPU FAN.

wojtek1234
komentarz
komentarz

Złącze fan1 wychodzące z obudowy ma dwa druciki a na wejściu na płycie są trzy druciki wpiąć te dwa w te trzy?? I zostaje jeszcze fan2 który wygląda tak samo jak fan 1 na którego już nie ma miejsca na płycie.Nie wiem do czego ony są i co z tym zrobić , gdzie szukać wejść??

No tak jest owe złącze. CPU fan ale tam podłączony jest wiatraczek od procesora.

Nie moge równiez zmiescić zasilacza, a zasilacz to pentagram 620 W a obudowa to http://www.ceneo.pl/403364. Jest miejsce w górnym przodzie obudowy na niego ale nie ma jak go przykręcić i tych kabli tez jest sporo. czy to mozliwe ze za mała obudowa ?

tomis69
komentarz
komentarz

Z tego co widze to twoja buda pasuje do mobo ATX więc raczej to nie możliwe, że zasiłka Ci się nie mieści. Opisz dokładnie czy jest za długa (zasiłka) czy co??

wojtek1234
komentarz
komentarz

tzn jest jedno miejsce na ten zasilacz ale nie mam jak go przykręcić.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mnie najbardziej zastanawia fragment, że nie ma jak przykręcić zasilacza... Przecież to jest niemożliwe - zasilacz ma otwory na śruby, z kolei obudowa ma z tyłu odpowiednie wyciecia (lub również otwory, zależnie od modelu), pasujące do tych otworów z zasilacza...

EDIT:

Jesteś pewien, że masz dobrze umieszczony zasilacz? (a nie np. "do góry nogami")?

wojtek1234
komentarz
komentarz

Tam gdzie powinien byc zasilacz jest wentylator od obudowy. a poza tym gdybym wykręcił ten wiatraczek to i tak zasilacz nie zmiescił by sie z powodu chłodzenia na procesorze. Jak mówie jest miejsce z przodu obudowy... jest nawet pociągnięty kabel zasilający do tego miejsca. tylko nie moge w zaden sposób go przykręcić.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie wnętrza obudowy?

wojtek1234
komentarz
komentarz

Rozwiązałem problem z zasilaczem... Należało zdjąć przedni panel...tylko ze mam problem co zrobić z tymi kabelkami FAN1 i FAN2 z nimi sklejone sa koable z wyjsciem a nawet wtyczką molex... i nie wiem gdzie je podpiąć.. (?)

mam tez wiatraczek od obudowy którego tez nie wiem gdzie podpiąć (?) chyba nie ma miejsca juz na niego.

Czy przez złe podłączenie kabelków lub brak podłączenia... moge spalić jakąs część w kompie ?

NIe wiem co zrobić z tymi kabelkami... Kabelek od zasilacza pasuje do wejścia na płycie głównej podpisanego jako CHA_FAN2

kabelki FAN1 i Fan2 oraz to złącze molex wychodzi z obudowy...

kabelasy.JPG

post-28624-1228387021_thumb.jpg

nitro07
komentarz
komentarz

ten kabelek z białą wtyczką służy do zasilenia stacji dyskietek,

tylko ze mam problem co zrobić z tymi kabelkami FAN1 i FAN2 z nimi sklejone sa koable z wyjsciem a nawet wtyczką molex

te kable podłączasz pod odpowiednie piny na pł. gł - FAN1 i FAN2 jeśli nie masz wolnych to podłączasz pod MOLEX - czyli albo FAn albo MOLEX nie to i to naraz

wojtek1234
komentarz
komentarz

WIELKIE Dzięki stary to jest przed ostatni klocek w tej układance bo został mi jeszcze jeden mały problem , a mianowicie nie wiem gdzie podpiąć kabelek od wentylatora który już przykręcony był już do obudowy ( niby błachostka ale przydałoby się to uruchomić).

To jest zdjęcie tego kabelka od tego wentylatora

.

Podłączyłem komputer do sieci działa ok 5 sek poczym sie wyłacza i po chwili sam sie włacza... co mogłem zrobić źle /?

ZdjÄcie394.jpg

post-28624-1228388894_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.