x-kom hosting

Dysk wewnętrzny vs zewnętrzny

MoDz3L
utworzono
utworzono

Jakie są różnice pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym dyskiem ? Planuje sobie kupić dysk 500GB/1TB który będzie lepszy ? Mam stacjonarnego kompa dysk będzie mi potrzebny do przechowywania filmów,muzyki,gier mam obecnie dysk 80GB. Jakiej firmy polecanie proszę o linki na www.agito.pl a mogę wydać na dysk 500GB 300zł a na 1TB 400zł. Który będzie lepszy ?

tofik177
komentarz
komentarz

Różnica będzie taka ze zewnętrzny na pewno będzie droższy to raz bo wchodzi ci jeszcze koszt obudowy i elektroniki..

Zewnętrzny jest co prawda mobilny, można go zabrać ze sobą do kumpla bez wyciągania z budy, ale z drugiej strony jak wydasz 200-300 zł na taki dysk a ci gdzieś spadnie czy z biurka czy jak go gdzieś zabierzesz to jest duże prawdopodobieństwo ze go ubijesz.. Jak potrzebujesz dysku do magazynowania danych to beż wewnętrzny. Często gdzieś chodzisz przenosisz dużo plików ze sobą bierz zewnętrzny..

Ja jakieś pół roku temu może więcej kupiłem 500 GB wewnętrzny + jakiś miesiąc później 2,5' 60 GB przenośny w zupełności mi wystarcza na transport danych czy na zajęcia czy dziewczyny albo kumpla.. PS dyski 2.5" nie potrzebują zasilania zewnętrznego masz sam kabelek do usb..

Jak masz te 300 zł na 500 GB to możesz teraz za jakieś ~215zł kupić 500 GB wewnętrzny i do zbierać trochę kasy na zewnętrzny 2,5"

ja kupiłem na allegro dysk 60 gb za 80 zł + do niego boxa za 20 z przesyłką.. wyszło mi 100zł równo, mam go juz z rok może..

/ popracuj nad ortografią

/ poprawiam

/ Nitro07

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.