x-kom hosting

Problem z grafiką.

JackassJGC
utworzono
utworzono

Otóż problem wystąpił u mojego kolegi, który posiada Radka X700. Szwankuje wentyl. Kiedyś zaczął buczeć, potem przestał, a teraz po formacie znów się zespuł.

Karta osiąga 80 stopni z tego co mówił mi kumpel i w dodatku strasznie hałasuje. Chodzi dokładnie o to, że jak komputer stoi to wiatraczek zsuwa się na dół i pomaga odwrócenie komputera "do góry nogami".

Więc co zrobić z tym pechowym wentylatorem? Nalać tam troszkę oliwy maszynowej czy może są w sprzedaży takie wentylatory?

gruch@143
komentarz
komentarz

mozna sprobawac subtelnie nasmarowac

w sprzedarzy nie ma takich wentylatorow chyba ze czegos nie wiem (gwarancja go uratuje jedynie)<_<

wls
komentarz
komentarz

Gdy wentylator zaczyna działać jak kosiarka mówimy, że starło się łożysko (albo coś innego ze słowem łożysko).

Miałem tak na Radeonie 9600pro. Wystarczyło puknąć wentylator w środkową częśc (czasami pare razy), na krótki moment działało.

Zmieniłem chłodzenie po paru dniach.

X700 nie jest wymagającą kartą, więc jakieś tańsze chłodzenie z allegro pomoże ;) (nie zapomnieć o paście termoprzewodzącej!)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.