x-kom hosting

Podłaczenie i formatowanie dysku

pozioma92
utworzono
utworzono

Witam!

Niedlugo poprzychodza mi czesci z allegro do moejgo kompa wszysko po za obudowa i napedem i tu pojawia sie moje pytanie. Jak sformatowac dysk pierwszy raz bo chyba po zmontowaniu kompa nie wlaczy sie bo nie ma windowsa. Jak utwozyc te partycje prosze napiszcie co po kolei i w biosie jak cos jest to prosze dokladnie bo ja tam z ras bylem i nie zawiele wiem :((

Gość
komentarz
komentarz

Otrzymujesz dysk, wyłączasz kompa, podłączasz zasilanie i ATA (jak masz ATA) i SATA (jak masz SATA). Pózniej włączasz normalnie. Ściągasz program GParted, i za jego pomocą formatujesz dysk, tworzysz partycje i nadajesz literki :). Oto cała filozofia :)

P.S. Jak podłączysz, a komp nie włączy się, to z tyłu przestaw zworki :)

A jak to nie pomoże, możliwe że masz za słaby zasilacz :)

Ale zobaczymy jak dostaniesz.

pozioma92
komentarz
komentarz

A mozesz powiedziec mi jak odpali dysk bez windowsa??

P.G.M.
komentarz
komentarz

Musisz zabootować z płyty od windowsa, czyli wsadzasz płytę i ci się sam instaluje windows. Możesz wtedy też dokonać formatowania w czasie instalacji.

pozioma92
komentarz
komentarz

A trzeba w biosie ustawic zeby plyta ruszyła???

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Wchodzisz w dział Advanced i pierwszy boot ustawiasz na CD-ROM :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.