x-kom hosting

jaki procesor?

ciupagers
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Mam prośbę.Potrzebuję porady.Mam płytę ASRock P4S61 ,procesor Intel Celeron D 320 2400 MHz ,1G Ram .Kupiłem kartę Asus Radeon AH3650 SILENT/HTDI/512M i do tego zasilacz- Corsair CMPSU-520HXEU - 520W. Chciałbym zmienić procesor na optymalny do tej płyty i grafiki. Jaki kupić ? Ile mogę max wyciągnąć po zmianie ? Czy RAM-u nie jest za mało ? I czy jest możliwość i sens później podkręcać procesor ? Trochę dużo pytań ale bardzo liczę na pomoc.

//2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

//3. Zakaz zadawania pytań związanych z OC, których miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

//czytaj regulamin

//swirek

swirek
komentarz
komentarz
Mam prośbę.Potrzebuję porady.Mam płytę ASRock P4S61 ,procesor Intel Celeron D 320 2400 MHz ,1G Ram .Kupiłem kartę Asus Radeon AH3650 SILENT/HTDI/512M i do tego zasilacz- Corsair CMPSU-520HXEU - 520W. Chciałbym zmienić procesor na optymalny do tej płyty i grafiki. Jaki kupić ?

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=P4S61&s=478 najlepiej najmocniejszy z tej listy.

BTW swietny zasilacz :) starczy na dlugo i jeszcze do nastepnego kompa z zapasem :)

ciupagers
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc.

O.K. mniej więcej już coś wiem.Czyli ten byłby najlepszy :Pentium 4 3.40 GHz 800MHz 512KB ?A o co chodzi -Core Northwood lub Prescott ? A tego ramu nie jest za mało ? (sorry za bałagan w moich pytaniach)

Jędrek.

swirek
komentarz
komentarz

Plyta obsluguje maksymalnie 3GB RAMu, system operacyjny (pewnie masz XP 32 bit) tez obsluguje maks 3GB RAMu. Wiec mozesz dokupic jeszcze dwie kosci po 1GB kazda (jezeli masz 1024MB w jednej kosci obecnie)

Mysle, ze na razie 2GB starczy, 1GB to troche przymalo.

A o co chodzi -Core Northwood lub Prescott ?
Chodzi o nazwy rdzeni procesorow, sa rozne.

TU: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroprocesory_firmy_Intel masz liste prockow intela :)

ciupagers
komentarz
komentarz

Czyli który mam kupić Northwood czy Prescot ,bo te drugie mają 1MB cache. Czy to zależy od tego co mam obecnie na płycie? Mam prescota 256 kB cache.

swirek
komentarz
komentarz

Lepszy bedzie Prescott, ma dwa razy wiecej pamieci L2 cache.

ciupagers
komentarz
komentarz

Bardzo wielkie podziękowania za wszystkie informacje. Kupie tego Prescotta 3.4. Jak będę GO wymieniał to muszę coś robić specjalnego z BIOSEM( jakieś wyjęcie baterii itp.) czy wystarczy tylko przełożyć ?

swirek
komentarz
komentarz

Zresetowac BIOS i skonfigurowac timingi RAMow i napiecia dla procka i pamieci :) Zawsze warto :)

No i pamietaj o wyczyszczeniu radiatora z resztek starej pasty i o nalozeniu nowej. Polecam z tanszych arctic Siler 5 a z troche drozszych Zalman STG1 (swietna pasta)

ciupagers
komentarz
komentarz

Wieeeeelkie dzięki i DO ZAŚ :ok::D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.