x-kom hosting

WD Raptor - warto kupic ?

HeadShot
utworzono
utworzono

Czesc. Jak myslicie, czy warto kupic dysk WD Raptor do kompa, ktory bedzie przeznaczony glownie do gier ?

Mysle aby nabyc takiego ok 40, moze 80gb i wrzucic tam system, a do tego 2x1TB na roznego rodzaju dane.

rafalluz
komentarz
komentarz

Stary Raptor? Z tego, co widziałem, to duże dyski 7200rpm już go gonią, a do tego ponoć (opinie z forów) niemiłosiernie hałasuje, więc imo nie warto.

Jeżeli masz DUŻO kasy, zastanowić się możesz nad Velociraptorem. Bardzo drogi, ale znacznie szybszy i cichszy/chłodniejszy.

Jeżeli masz CHOLERNIE DUŻO kasy, to pomyśleć możesz nad SSD Intela X25-M, ale to już koszt ok 2k za 80GB.

HeadShot
komentarz
komentarz
Stary Raptor? Z tego, co widziałem, to duże dyski 7200rpm już go gonią, a do tego ponoć (opinie z forów) niemiłosiernie hałasuje, więc imo nie warto.

Konkretnie chodzilo mi o Raptora X, tego, ktory jest w przystepnej (w miare) cenie.

A halas nie stanowi problemu - przez te lata sie przyzwyczailem do wentyla 6cm 3000rpm, ktory mi szumi nad glowa (doslownie) :P

Jeżeli masz DUŻO kasy, zastanowić się możesz nad Velociraptorem. Bardzo drogi, ale znacznie szybszy i cichszy/chłodniejszy.

Swietny sprzet, ale za drogi, zdecydowanie ;)

Jeżeli masz CHOLERNIE DUŻO kasy, to pomyśleć możesz nad SSD Intela X25-M, ale to już koszt ok 2k za 80GB.

To juz przegiecie, az takiej wydajnosci nie potrzebuje :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.