x-kom hosting

Tuning obudowy

Gość
utworzono
utworzono

Siemka.

Chciałbym się pochwalić stunigowaną obudową.

Pewnego słonecznego dnia wpadłem na pomysł aby stunigować 5-letnią obudowę.

Ten tunig chciałem zrobić jak zobaczyłem na tym forum, że inni ludzie też tunigowali, więc i ja też to zrobię. Nie ma rzeczy niemożliwych :P

2 Grudzień 2007 r.

Pojechałem do Castoramy, kupiłem czarną błyszczącą farbę, aby pomowalować obudowę. Musiałem za nią zapłacić 30zł, ale za to mam 50% więcej w tej puszce. Git :D

Chciałem kupić taką cześć, aby jednostka miała odległość od ziemi ok. 4cm, ale nie były ładnych, tylko jakies zrąbane. No ok szkoda.

Obudowa wygląda tak. Biel jak po wypraniu proszkiem Vizir :P

s6002955yu7.th.jpg

Poszedłem do Carrefoura, i kupiłem rozdzielacz 4-pin (Molex) aby podłączyć wentyl 80mm i katody niebieskie. No i kolejny wydatek - 12 zł (Blee ;))

s6002957da5.th.jpg

Mój plan na moding obudowy :

- Pomalowanie obudowy czarną błyszcząca farbą

- Wycięcie boku w taki kształt:

s6002958yw3.th.jpg

Jak macie inne pomysły, wysłucham chętnie :)

- Zamontowanie Wentyla 80mm, z niebieskim LED

- Zamontowanie zimnych, niebieskich katod

- Jak będę miał kasy, to zamontuje z przodu 80mm z niebieskim LED, bo mam miejsce :)

Na tym kończę. W sobotę jadę na wieś, bo tam są narzędzia do wycięcia boku.

Chętnie wysłucham waszych pytań, sugestii.

6 Grudzień 2007r.

Moje MoBo uległo chyba spaleniu po OC (czemu akurat dziś, jak są mikołajki :wacko: :hyhy: ) . Ale trudno. To MoBo nie pokrzyżowało moich planów nt. tuningu.

Teraz siedzę na wsi i robię ten bok.

Wziąłem szlifierkę, i wycinałem te łopatki. Było niedokładnie, ale poprawiłem pilnikiem xD

s6002974bc1.th.jpg

Już wyciąłem wszystkie łopatki:

s6002975ny6.th.jpg

Teraz wycinam te koło (na środku) wyrzynarką xD. Jakoś nieładnie wiec młotek do ręki (aby wyprostować końcówki, bo jakoś były krzywe). A później pilnik, aby coś ewentualne poprawić.

s6002976ja9.th.jpg

Skaleczyłem się, wiec przerwę mam, i na herbatkę i na żarcie :D

Palec już nie boli, jestem najedzony, więc kontynuuję pracę nad bokiem :)

Bok obudowy wygląda OK, więc przystąpiłem do malowania boku sprayem. Na razie są 2 nakładki. Teraz schnie w kotłowni, powieszony na rurze. Za pół godziny będzie 3 nakładka. Jak po 3 nakładce będzie OK, więc to będzie schło do rana, a jutro może znajdę jakaś szybę i zamontuje. A jutro wieczorem sprawdzę jak będzie wyglądać ten bok w moim pokoju. Katod i wentylów nie kupiłem, bo jak odbiorę laptop, to przy okazji kupie te rzeczy :)

s6002977qx0.th.jpg

16 Grudzień 2007

Przepraszam że długo nie odpisywałem. Moje MoBo, Procek i Zasilacz uległy spaleniu. Wymiana i jest OK. To też nie popsuło planów na tuning kompa :). Jak będę miał czas to wyjmę wszystkie części, maluję resztę obudowy. Na razie usuwam stare zdjęcia, ze starymi częściami. Dalszy modding może zrobię w sobotę, jak będę na wsi, tak ja pisałem, tam są wszystkie narzędzia do moddingu. Muszę pomalować górę, przód i prawy bok.

Do niego wstawię:

Katody niebieskie (Link: KLIK)

Wentyl 80mm z tyłu z niebieskim LED (Link: KLIK)

Jak będę miał czas, to zrobię porządek z tymi kablami. Zamierzam wyjąć nagrywarkę(która nie nagrywa). Mam drugi napęd. Z nagrywarki będę korzystał z laptopa. Jak wyjmę nagrywarkę, będę miał 1 wolne złącze MOLEX, bo z nagrywarką wszystkie MOLEX'y są zajęte. Do tego wolnego daję rozdzielacz. A do rozdzielacza podłączam katody i wentyl :)

18 Grudzień 2007

Zrobiłem dziś porządek z kablami.

Na początku tak wyglądało:

http://img201.imageshack.us/my.php?image=s6002989ey4.jpg

Ale pajęczynka co nie?

Z prawej strony, pod tacką MoBo schowałem niepotrzebne złącze i dłuuuugi kabel ATA. Tylko tą taśmę klejąca mam pod ręką xD

Godzinę zajęło mi z porządkiem tych kabelków. Ale wysiłek nie poszedł na marne:

s6002991yl4.th.jpgs6002990cl9.th.jpg

Tak ładnie w środku nie wyszło :(:P

Tak wygląda gotowy, lśniący na czarno lewy bok:

s6002993ek5.th.jpg

Ten bok już założyłem na obudowie. Wygląd:

s6002994tv7.th.jpg

A to, co widać poprzez dziury na boku:

s6002996ky2.th.jpg

Kabelków przynajmniej nie widać :D

Na tym kończę. Może w sobotę, może we worek będę na wsi pomaluję resztę. Myślę na tym aby wyciąć logo nVDII, dać na prawy bok, pomalować, i zdjąć tą kartkę. Więc po prawej będę miał nVDIĘ xD

Pozdrawiam. Jutro ostatni dzień nauki w roku 2008 xD. Moje uszy odpoczną od tych nauczycieli xD

24 Grudzień

Przyniosłem na wieś cały komp xD. Ciężki trochę był. No trudno. Rozłożyłem wszystkie części. Ale szkielet xD

th_94470_S6003007_122_468lo.JPG

Moim zdaniem tych śrubek jest za dużo:

th_94206_S6003011_122_514lo.JPG

Przód, i zaślepki na napędy:

th_94058_S6003013_122_206lo.JPG

1. Pod młotek poszedł górny panel:

Na początek wziąłem papier ścierny 150, i wyczyściłem dokładnie powierzchnie, później to samo, ale z papierem ściernym 320. To samo zrobiłem z lewym bokiem. Dopiero wtedy przystąpiłem do malowania tych paneli. Spray w dłoń i malowanie. Po zmalowaniu tak wygląda, a teraz odpoczywają:

th_92825_S6003016_122_20lo.JPG

2. Kolejną rzeczą był przedni panel. Trochę dużo roboty.

Wziąłem taśmę, aby zakleić, to co żeby nie zostało pomalowane. Zwłaszcza przycisk reset i POWER i tam inne duperele:

th_93579_S6003017_122_892lo.JPG

Po zaklejeniu tych dupereli ( :P ) przedni panel tak wygląda:

th_92377_S6003020_122_190lo.JPG

Wtedy już mogłem pomalować, ale bez papieru ściernego, bo ten panel jest z plastiku. Po tej czynności jest cała czarna, ale ta taśma nie jest jeszcze zdjęta. Ten panel także odpoczywa:

th_92203_S6003023_122_844lo.JPG

Wszyscy razem xD:

th_08813_S6003024_122_123lo.JPG

Teraz te panele odpoczywają, bo Wigilię miałem. Jak wyschną, to zacznę wszystko składać.

Z podzespołami dam radę, ale czy dam radę z tymi kablami POWER, RESET, Speaker itp. Wiem, wiem, to jest w instrukcji, ale teraz jest w szafie, i oddalona o 60km :D. Nie wiem czy dam radę :(

4 Grudzień 2009r.

Mój modding kompa dobiegł końca.

Na moim osiedlu był sklep elektroniczny. Zakupiłem tam katody z inwenterem i wentylator 80mm niebieski, przezroczysty bez podświetlania.

Katody:

s6003092fb8.th.jpg

Inwerter:

s6003091mm5.th.jpg

Wracam do domu i zaczynam montować te rzeczy. Wentylator dałem do tyłu, a katody też do tyłu obok wentyla.

Zdjęcie wentyla i inwenter:

s6003103up0.th.jpg

Kable idące z inwertera były "gołe" więc wsadziłem do MOLEX'a (Żółty do czerwonego, a czarny do czarnego) i zalepiłem taśmą izolacyjną. Próbowałem czerwony wsadzić do czerwonego (5V) ale katoda się bardzo słabo świeciła.

s6003107ia5.th.jpg

Zdjęcie włączonego katody i wentylator:

s6003105pw5.th.jpg

Foty:

s6003109ak3.th.jpg

s6003110tg3.th.jpg

s6003111zg1.th.jpg

Zamierzam:

- kupić wentyl na przód obudowy, ale w tym sklepie nie było.

- 6 diod LED aby schować w głośnikach i migały w rytm muzyki( 3 diody na 1 głośnik :D)

W szafie lezą jeszcze wentyle 120mm z grillem i 80mm bez grilla bez podświetlania :). Nie wiem co z nimi zrobić :P

Na pierwszy rzut oka po wyjęciu katod z opakowania, a katoda miała bardzo małą średnicę. Myślałem że ta katoda będzie się słabo świecić. Myliłem się. Ta katoda bardzo mocno świeci. I na tyle wystarczająco aby oświetlić wnętrze. Zdziwiłem się też jak dostałem tylko katodę i inwerter z gołymi kablami. Powinienem też dostać włącznik i przejściówkę na MOLEX. Ale no cóż. Jakoś dałem radę z tymi kablami. Po złożeniu obudowy i zgaszonym świetle w moim pokoju ten kolor niebieski delikatnie oświetla mi pokój. Nie wiem czy dam radę zasnąć :P.

Ghost991
komentarz
komentarz

To jest Twój pomysł więc .. masz wolną rękę

Ja mogę Ci pomóc w doborze narzędzi , malowaniu a generalnie w pracach ręcznych

Jeśli chodzi Ci o to aby obudowa stała "nad ziemię" - to proponuje nóżki od jakiejś starej pralki czy lodówki - najlepiej takie które mają gwint - łatwy montaż

Konieczną rzeczą przy moddingu są POUKŁADANE kable - ta pajęczynka :D popsuje nawet najlepszy modding

Kable chowasz za tacką od MoBo , lub jeśl inie masz tam miejsca to ładujesz je w oploty i jakoś elegancko układasz w budzie

Co do montażu z przodu 80mm - moim zdaniem ten pomysł mija się z celem. 80mm są mało wydajne ( nie mówię tutaj o wentylatorach z wyższej półki ) i głośne przy okazji. Proponuje montaż jakiejś 120mm - lepszy efekt, lepsza wydajność

tofik177
komentarz
komentarz

Ja bym ci raczej poradzil malowanie budy matową farbą. Nie wiem jak ty ale mnie wkurzałoby to ze wszystko bedzie sie w niej odbijać, po drugie bardziej widac jak jak sie nierówno rozprowadzi farbę..

dam linka z moim pomyslem moze ci sie cos spodoba,, opis jest gdzies na forum..

ps zdjecia sa sprzed pół roku albo i dłuzej od tamtego czasu sporo sie pozmieniało.

http://tofik.x.pl/root/komp/

Gość
komentarz
komentarz
Jeśli chodzi Ci o to aby obudowa stała "nad ziemię" - to proponuje nóżki od jakiejś starej pralki czy lodówki - najlepiej takie które mają gwint - łatwy montaż

Zrezygnowałem z tego pomysłu.

Konieczną rzeczą przy moddingu są POUKŁADANE kable - ta pajęczynka :D popsuje nawet najlepszy modding

Kable chowasz za tacką od MoBo , lub jeśl inie masz tam miejsca to ładujesz je w oploty i jakoś elegancko układasz w budzie

Nie da rady, jest za mało miejsca...

Może mi się uda z tymi oplotami.

Co do montażu z przodu 80mm - moim zdaniem ten pomysł mija się z celem. 80mm są mało wydajne ( nie mówię tutaj o wentylatorach z wyższej półki ) i głośne przy okazji. Proponuje montaż jakiejś 120mm - lepszy efekt, lepsza wydajność

Nie wiedziałem że 120mm są lepsze od 80mm.

Ale taka możliwość nie pójdzie ponieważ z przodu mam gotowe miejsce na 80mm(standard)

Ale wezmę to pod uwagę. Dzięki :)

bush
komentarz
komentarz

mi do tego radioactive bardziej by pasowaly zielone katody i zielone wentyle ale kazdy ma swoj gust ;)

A poza tym jakies fajne chlodzonko do wewnatrz i z przodu zrob miejsce w przednim panelu na 120mm.

(...) mam dość poprawiania Caps'ów (...) i tych byków

Zycze powodzenia

Gość
komentarz
komentarz

tofik1778983, dzięki za linka, ale ja nie chcę mieć jakiś włączników, innych bajerów. PO prostu lekki moding. Na elektronice to ja bardzo dobrze się nie znam.

W sprawie błyszczącej farby: wiem że będzie się odbijało, ale mam też LCD błyszczący więc wole aby jednostka też była błyszcząca.

tofik177
komentarz
komentarz

No przecież ci nie każę. dałem tak oo zrobisz jak zechcesz

Gość
komentarz
komentarz
A pozatym jakies fajne chlodzonko do wewnatrz, i sprzodu zrob miejsce w przedmim panelu n 120mm.

Nie da się, ponieważ po zdjęciu "nakładki" tam jest miejsce na wentyl 80mm. Mierzyłem, i nie zmieści się tam 120mm :(

s6002960lw3.th.jpg

tofik177
komentarz
komentarz

jak bedizesz cią panel boczny to mozesz takze tam wyciac wiecej miejsca na 120mm

Gość
komentarz
komentarz
mi do tego radioactive bardziej by pasowaly zielone katody i zielone wentyle ale kazdy ma swoj gust ;)

Myślałem nad tym, bo ściany mam zielone.

Ale myszka i włącznik od LCD są niebieskie więc będą się komponować :P

jak bedizesz cią panel boczny to mozesz takze tam wyciac wiecej miejsca na 120mm

Dobry pomysł :)

80mm zamontuje z tyłu bo jest na to miejsce.

A 120mm zamontuje w dolnym, lewym rogu. Wytnę tą cześć, dam może siatkie ochronną od głośników i zamontuję :P

Tylko mam wątpliwości, czy zdejmę wtedy panel bez kłopotu.

Ghost991
komentarz
komentarz

Powiem tak - co do montaży wentylatora na lewym dolnym rogu panelu bocznego - zastanowił bym się z tym pomysłem

1. Karta graficzna czy aby na pewno się będzie zawadzać o wentylator??

2. Wydajność w takim wypadku wzrasta pod warunkiem posiadanie pasywnego chłodzenia na karcie graficznej - przy aktywnym psuje się całkiem obieg powietrza w obudowie ( wiem z własnego doświadczenia )

Co do nie możności montaży 120mm na przednim panelu - u Ciebie jest taka możliwość ( nie wierzę w to, że obudowa ma mniejszą szerokość niż 120mm :D ) - jeśli jest miejsce na 80mm to przy pomocy wyrzynarki robimy miejsce na 120mm - tylko nigdy kwadrat!!! - tylko okrąg

bush
komentarz
komentarz

Dokladnie, dziurki na 120mm i ponawiercaj dziurki tak jak to do 80mm .

Wystarczy tylko wiertarko/wkretarka akumulatorowa bo to cieniutka blacha.

Gość
komentarz
komentarz

Screen, tam gdzie chcecie abym zamontował 120mm. Po lewej stronie jest miejsce na 80mm, wiec i po prawej też bym wyciął 80mm. A jeśli 120mm, w obudowie może i bym wywiericił, ale już na to "nakładka" nie pozwala. Zresztą sami zobaczcie.

s6002961ez2.th.jpg

A tu screen z obiegu powietrza:

s6002962ne2.th.jpg

Z tyłu montuje 80mm, który będzie brał ciepłe powietrze z komputera, a pod twardzielem będzie też wentyl 80mm (a może nawet 100mm xD) który będzie brał powietrze z zewnątrz. A jeśli będzie dużo roboty to zamontuję 120mm w dolnym lewym rogu (koło karty dźwiękowej), kartę dźwiękową przełożę na wyżej, a ten wentyl 120mm będzie brał powietrze z karty graficznej. Co o tym myślicie?

Ghost991
komentarz
komentarz

Co do tej 120mm - to przyciski można zamontować w innym miejscu ( nie muszą być to przyciski z posiadanej obudowy, można kupić coś innego bardziej nadającego się do moddingu )

Wentylator z zasilacza zassysa powietrze z obudowy - nie dmucha :D

120mm przy karcie graficznej - jeśli już koniecznie chcesz zamontować wentyl z boku obudowy ( nie polecam ) to ma on dmuchać na kartę graficzną nie na odwrót

Mam dla Ciebie radę:

Jeśli myślisz nad montażem wentylatorów na spodzie obudowy, konieczne będzie zamontowanie nóżek do budy, ponieważ w innym wypadku będzie "0" z wydajności wentylatora.

Gość
komentarz
komentarz

Na spodzie nie chcę wentylów :)

Z pomysłu 120mm koło karty - zrezygnowałem z pomysłu.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

montowanie 40 czy 60 to bezsens i totalny...ledwo wieje i tylko hałas generuje - nie, nie, nie !

czemu takie małe g?

załóż coś 120 mm - jaki masz cooler?

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem, ale to taki cooler aby wszedł wentyl 60mm :)

Ale tam mam już gotowy wentyl 60mm, ale zwykły, wiec kupie ten sam wentylator z niebieskim LED-em :)

Hałasy to ja mam... Ciągle słucham muzyki w słuchawkach, jak gram, to muza idzie :)

Ghost991
komentarz
komentarz

Wstawiaj obrazki w TAG-ach będzie przyjemniejsze do oglądania.

Ile warstw farby dałeś?? Malujesz to jeszcze lakierem??

Czekam na efekt złożony :D, ponieważ z tych części za wiele nie mogę wywnioskować :P

Co do podłączenia power,reset - wszystko jest opisane na płycie głównej

Gość
komentarz
komentarz

Wiem, właśnie tak robię, no i powinno być te obrazki.

Maluję lakierem, narazie są 2 warstwy, ale powinno być 6 :)

Wiem, ale te literki są za małe :D

EDIT

Siemka.

Zamierzam pobawić się chłodzeniem :D

Widziałem na tym forum obieg powietrza(powietrze się wciąga z przodu(na dole) a ciepłe powietrze ogrzane przez CPU, mostek itp. wyrzuca się na górze z tyłu.

Wiec mam pewien problem. Chcę zamontować wentylator 80mm z przodu, ale na to nie pozwala przedni panel.

Jeżeli zamontuję ten wentylator w środku, i nałożę ten panel, to nici z wydajności wentylatora. Wiec myślałem aby wyciąć w tym panelu koło. Ale wtedy to będzie brzydko wyglądało, ponieważ ten panel jest za głęboki, i są jakieś 2 ściany.

Więc myślałem nad tym, aby na ten panel założyć taką metalową siatkę(od zasilacza, bo mam) albo taką siateczkę ochronną od głośników, ale nie mam to skąd wziąść.

Więc jak?

Zrobi się coś z tego czy nici z tego?

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

Niezaładny mod :P Bardzo ładnie wyciąłeś to logo radioaktywności ;)

fball
komentarz
komentarz (edytowane)
4 Grudzień 2009r.

ehemm... :o

Gość
komentarz
komentarz

Teraz mam przełączniki hebelkowe trój pozycyjne z przodu. Podłączyłem do nich wentyle, i mogę przełączać pomiędzy 5v - 0 - 12v :P. No i jeszcze jutro zamontuję 120mm na górze i 80mm z przodu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.