x-kom hosting

Nowa karta stary komputer

MateushO
utworzono
utworzono

Procesor: Intel Pentium 4 2,4Ghz

Płyta Głowna:P4V800D-X

Karta Graficzna:ATI Radeon 300 SE 128MB

Pamięć RAM:256MB + 512MB

Zasilacz: Nie wiem ale był wymieniany 4 miechy temu i jest dośc mocny

Wiem że jest baardzo słaby, ma 5 lat. Lecz przez następne 2 lata nie mam co liczyć na nowy komputer,a przydałby mu się jakiś więkdzy upgrade.

Dlatego pytam się was, forumowiczów, co mógłbym zmienić nie kupując nowej płyty głównej?Wiem,że to dla was może śmieszne, jak macie kompy po 6 gb ram,karte 1gb i procek 4 rdzenie, ale ten co mam teraz naprawde ledwo dziala, a ja nie mam kasy na nowy. Czy potrafilibyście mi pomóc? Chodzi mi tylko o nazwy ewentualnych nowych podzespołów,cena jest niewazna bo i tak bede kupował na Allegro. Prosze o szczerą,rzetelna odpowiedź.Pisałem na szybko więc przepraszam jeśli napisałem w złym temacie.

Naxi
komentarz
komentarz

ja bym wymienil 256 mb na 512 mb wiecej raczej sie tu nie da zrobic :(

Lipton
komentarz
komentarz

Nic lepszego jak Geforce 7300GT bym tu nie wkładał :)

Kosztuje około 200 zł na allegro, wersja DDR3.

MateushO
komentarz
komentarz

A co z procesorem? odpowiedzcie tutaj bo nie bede nowego tematu zakładał ok?

Lipton
komentarz
komentarz

Socket s.478, nic lepszego w rozsądnej cenie nie znajdziesz. Lepiej podkręcić tego P4 do 2.6-2.8GHz i kupić 7300GT DDR3 lub 7600GS DDR3.

MateushO
komentarz
komentarz

A co powiecie o Intel Pentium 4 3,6ghz?

Na Allegro za 150zł jest

Lipton
komentarz
komentarz

Dobry wybór, ale sprawdź czy wejdzie na Twoją płytę.

edit: Pokaż mi tą aukcję, ja tylko znalazłem Penituma 4 3.2GHz na s.478

MateushO
komentarz
komentarz

Extra, okazało sie że ten procek jest używany, a ojciec nie każe używanego kupowć. Wracamy do punktu wyjscia, bo w overclocking sie nie bede bawił(ten procek juz i tak ledwo chodzi) Pytanie poza tematem-coś w kompie mi strasznie zgrzyta, to chyba procesor,nie? :D

Lipton
komentarz
komentarz

Nie koniecznie, może być to jakiś wentylator.

MateushO
komentarz
komentarz

Chyba już mi nic nie pomożez tym złomem-po prostu przeżyje jakos te 2-3 lata. Na Allegro nie moge kupic,a przecież juz na pewno pentiomów nie produkują, a dla mnie wyjatku nie zrobią :D .Druga sprawa: te karty grafiki by mi weszły? Nie znam sie za bardzo,ale DDR3 by był kopatybilny z tym wszystkim?

P.S To chyba procesor, bo tak zgrzyta jak sie za dużo klikne i sie klepsydra pokazyuje

Sory z literówki xD

rafalluz
komentarz
komentarz

Pamięć na karcie nie ma nic wspólnego z pamiecią RAM. Może być DDR3 na karcie i DDR1 jako główny RAM bez problemu.

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...2=12&l3=243

Wedle tej strony Twoja płyta główna ma zarówno AGP, jak i PCI-E. Zdecydowanie więc bierz grafikę na PCI-E - a nuż kiedyś wymienisz kompa i będziesz mógł ją zostawić.

Odpowiednie modele podał przedmówca.

Z ciekawości: Co to za marka zasilacza?

Narthan
komentarz
komentarz

Gdy przeczytałem twoje wypowiedzi autorze tematu, nie mogłem się powstrzymać aby tu coś napisać. Co do sprzętu, to jest według ciebie złom? Człowieku, ja rok temu miałem durona 900 mhz, karta grafiki 64 mb, 256 ram, 40 gb hdd i jakoś żyłem! Marzyłem o takim sprzęcie jaki ty masz. Teraz mam nowy, kupiłem od znajomego troche gorszego od ciebie bo procek jest 2.0 GHz i 512 ram. W życiu tego sprzętu nie nazwałbym złomem. Szanuj to co masz, bo niektórzy nawet komputera nie posiadają. Od razu podpowiem, że ja bym dokupił więcej ramu i tylko tyle, ewentualnie dysk jeśli ma małą pojemność.

Lipton
komentarz
komentarz

Fakt płyta ma PCI-E, ale nie x16 tylko x4 (30% strat fps) co ograniczy mocno tą kartę, jednak i tak bardziej opłaca kupić się grafikę na PCI-E, dlatego radziłbym kupić 7900GS/8600GT będzie on ograniczany do osiągów 7600GT DDR3 z OC. Czyli po odpowiednim OC Twojego procesora karta będzie wykorzystywana, a zapłacisz za nią zdecydowanie mniej niż za 7600GT DDR3 na AGP(około 250 złotych)

MateushO
komentarz
komentarz

Narthan, w zależności do czego się uzywa kompa. Bo jeśli tylko jest to sekwencja winamp-internet-word-winamp-internet-word...no to rzeczywiscie. Ale jeśli chce sie pograć w miare nowe gry, no jest juz ciężko, sam przyznasz :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.