x-kom hosting

procesor do GTA IV

rafalluz
komentarz
komentarz
Jak sie ma nowego kompa z dobrymi podzespołami to tylko Viste , dla przykladu Xp wykorzystuje tylko 1 rdzen a vista z 2 rdzenie po równo ;) szybciej chodzi komp i wogole ;)

Nonsens. XP potrafi wykorzystać i 4 rdzeniowe procki. Limitem jest 3.25 GB RAMu przy 32-bitowym XP, ale przy 32-bitowej Viście ten limit tez obowiązuje przecież.

mario52
komentarz
komentarz
Nie no system jest wporządku to jest dla mnie dziwna sprawa ze po instalacji gra smiga a po ponownym uruchomieniu naciskam na ikonke daje play i jak maja sie pokazac napisy to jest czarny obraz ,a muzyczka gra a potem sie wiesza

A zasilacz ma w tej sprawie jakieś znaczenie??

Gość
komentarz
komentarz

raczej nie ma, ja mialem tez tak pod XP (SP3) z jakas gra chyba FIFA jakas

polecam przeinstalowac na Viste 32 z SP1

andrzejmleczko
komentarz
komentarz
E5200 i HD4850 i na full pograsz

Chyba zwariowaliście, ja mam Q9300 4x2,5 i odpalałem GTAIV na OC 4x3.0GHz, radeon HD4850 na OC, RAM 4GB 840MHz, Vista x64 do tego macierz dyskowa... w rozdzielczości 1280x1024 detale Medium+High i na ulicach mam czasami poniżej 20 FPS !!! BTW zmiana detali na Low Low dodaje max kilka FPS;/

Z tego co mi wiadomo na obecną chwile nikt nie jest w stanie pograć w GTAIV na full detalach, nawet najmocniejszy Quad w połączeniu z GTX280 nie daje płynności gry przy max detalach i porządnej rozdzielczości.

mario52
komentarz
komentarz

Chciałem się odnieść do problemu który opisywałem 6 grudnia .To nie wina systemu. Wystarczyło wgrać najnowsze sterowniki pod karte graficzną . Ale dzięki wszystkim za rady

armani2414
komentarz
komentarz

witam panowie jezeli komus to pomoze to mowie ze mi gta chodzi elegancko na 1680x1050 medium detail render hogh

mleczko wiesz co twoja teza mnie rozbawila do lez.....haha na low masz slabego kompa wymiec sobie....

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Jakim cudem płynnie ci to chodzi jak masz taki sam sprzęt jak mój?

ssttiifflleerr
komentarz
komentarz

po prostu chce się pochwalić jakiego sobie kupił kompa...

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Tiaa ale ma gorszego kompa a z tego co pisze wynikałoby że chodzi mu dużo lepiej :blink:

damib
komentarz
komentarz
Tiaa ale ma gorszego kompa a z tego co pisze wynikałoby że chodzi mu dużo lepiej :blink:

chodzi nie chodzi nie wiadomo może tylko szpanuje... wyjdzie patch wtedy się wszystko okaże komu chodzi lepiej

rafalluz
komentarz
komentarz
witam panowie jezeli komus to pomoze to mowie ze mi gta chodzi elegancko na 1680x1050 medium detail render hogh

mleczko wiesz co twoja teza mnie rozbawila do lez.....haha na low masz slabego kompa wymiec sobie....

A jak masz ustawione te suwaki z distance/density w nazwie?? wedle Rockstar one wiele zmieniają i bodaj draw distance wyższy niż 22 to większe detale* niż na konsolach.

*Chodzi bardziej o odległość od gracza, z jakiej się zacznie przetwarzanie, czy coś w tym stylu. GTA od 3 wzwyż miało Draw Distance, który ZNACZNIE wpływał na wydajność.

audi_TT
komentarz
komentarz

A mi działa na full detalach w 1680x1050. I fajnie. Dziękuję za pomoc.

armani2414
komentarz
komentarz

andrzej dodam ze zmienilem render na highest i bez zadnej przecinki, draw distance mam na 30 starczy w zuplenosci

karx
komentarz
komentarz

Teraz parę osób pisze, że do GTA się przydaje karta 1Gb, a ze mnie się śmieli jak proponowałem do zestawów karty 1Gb :P.

  • 4 tygodnie później...
pstrag21
komentarz
komentarz

słuchajcie czy na takim kompie dam rady pograć w GTA 4 na full ??

AMD Athlon 64 X2 5200+

Foxconn 6150M2MA-KRS2H i czy obrazu na tej płycie dam rady podkręcić procka ??

2x1Gb GOODRAM PC-6400 800MHz CL 5 Dual Chanell

Palit Radeon HD 3850 Super 512 Mb DDR3 256bit

Chieftec GPS-400AA-101A

jak nie to co byście zmienili ?? żeby było można pograć i żeby można było go podkręcić

Kondziu
komentarz
komentarz

Myśle, że na full to sobie nei pograsz.

Machur
komentarz
komentarz

zrozumcie ze aby pograc na full trzeba miec przynajmniej gtx 260 - 280. A nie zadne 9600 -_-'

robin3d
komentarz
komentarz
zrozumcie ze aby pograc na full trzeba miec przynajmniej gtx 260 - 280. A nie zadne 9600 -_-'

O.O dziwne: Core2Quad Q8200 2,33 @ 2,8, 4GB RAM. 9800GT 1GB, VISTA x64 - komp mojego kumpla z naprzeciwka, GTA chodzi mu na:

TEXTURE: HIGH

RENDER: HIGHEST

Draw Distance: 50

Detail Distance: 100

Vehicle Distance: 100

Shadow Denisity: 16

Po zabawie z linią komend zmieniliśmy, że gra widzi 2x więcej ramu na karcie i wszystko było na maksa, ale kiedy graliśmy, przy obracaniu kamery lub szybkiej jeździe, następowały ścinki ;/ Ale grafa była przednia. To wszystko na rozdziałce 1680x1050! Podobnie było u kumpla z klasy:

PCD 2,0GHz, 2GB RAM, XP SP3, 9800GTX+ 512MB i na tej samej rozdziałce ustawienia:

TEXTURE: MEDIUM

RENDER: LOW

Draw Distance: 1(lub 0 - najmniej w każdym razie)

Detail Distance: 1

Vehicle Distance: 1

Shadow Denisity: 0

Dopiero teraz mógł grać płynnie. Zakupił sobie Q6600 i ustawienia teraz:

TEXTURE: MEDIUM

RENDER: HIGHEST

Draw Distance: 25

Detail Distance: 50

Vehicle Distance: 45

Shadow Denisity: 0

i ma więcej FPS niż wtedy...

Ja na moim kompie mam:

TEXTURE: MEDIUM

RENDER: HIGHEST

Draw Distance: 25

Detail Distance: 1

Vehicle Distance: 1

Shadow Denisity: 0

Płynna gra, lekkie zanikanie tekstur przy szybkim obracaniu/przemieszczaniu się, ale dokupie 2GB RAM będzie git.

Podsumowując, GTA wymaga cztery rdzenie na procku, kartę 1GB i 4GB RAM! Dobrze gdyby była to karta NVIDIA - dzięki beta sterownikom 180.48 przyrost wydajności u obu kumpli wyniósł ~15-40% (zależy od pory dnia i miejsca w grze). Zestaw, który Ci polecam DO GTA:

Intel Q8200

MSI P45 NEO-F

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4

ZOTAC GF 9800 GT AMP! 512 MB, 256bit

I powinno starczyć ;]

Szymon06
komentarz
komentarz

siema!

Mam pytanie z calkiem innej beczki...Mam płytę głowną VIA P4BP 266E. Jaki największy procek mozna doniej zalozyć?

Z góry dzięki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.