x-kom hosting

SEAGATE 80 GB- ST380011A

bam87
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam dysk syngate 80 gb , model st380011a , firmware 8.01 , jest on uszkodzony tzn układ scalony pod dyskiem sie przytopil :) wyrzuciłem go i szukam teraz dysku takiego samego lub podobnego żeby przełożyć ten układ scalony i jeśli sie da to przekopiować zawartość hdd :) i teraz pytanie czy taka operacja ma sens ? i czy jeśli na allegro znalazłem kilka hdd z tego samego modelu ale firmware sie rożni , np jest 3.10 luz 8.10 będzie pasowało do mojego dysku ?

Gość
komentarz
komentarz

Sygnate - nie słyszałem o tym dysku. Ale cóż. Przejdźmy do sedna.

Nie musisz kupować takiego samego dysku. Możesz kupić inny, z większą pojemnością.

Powiedz jaka pojemność chcesz i ile kasy na niego możesz wydać, to coś Ci dobrego doradzimy :)

A danych już nie przekopiujesz. No trudno. Zdarzyło Ci się :D

rafalluz
komentarz
komentarz

Sam może i nie, ale Ontrack może pomóc. Takie kombinacje ze scalakami jednak są imo bez sensu - płacisz za drugi dysk, a ryzykujesz, że nie będzie żadnego, jak coś pójdzie nie tak.

bam87
komentarz
komentarz

zalezy mi tylko na danych , mialem tam mase fotek , filmow , kawalek zycia :) ten hdd spalil mi sie juz ze 2 lata temu i zalezy mi jedynie na odzyskaniu danych , chociaz czesci , teraz juz od 2 lat mam 300 gb tez syngate i 80 maxtora :) wiec jaki dysk moge dopasowac do tego spalonego ? na allegro patrzylem jedynie z badami :) bo tylko uklad scalony mi potrzebny skopiuje dane i ida oba do smieci :)

piku
komentarz
komentarz

Poszukaj na allegro takiego dysku uszkodzonego ale ze sprawną elektronika albo samej elektroniki. Jak masz jako takie pojęcie o elektronice, przemontowanie powinno się udać.

dar55
komentarz
komentarz

raz można się pomylić w nazwie, ale dwa razy to juz przesada -> SEAGATE i zapamiętaj tą nazwę

Jak masz jako takie pojęcie o elektronice, przemontowanie powinno się udać.
w dziale FAQ jest poradnik jak to zrobić
Gość
komentarz
komentarz

Aby móc przełożyć z dobrym skutkiem elektronikę, to drugi dysk powinien być 100% identyczny, a same elektronika powinna posiadać ten sam firmware 8.0. Jest jakaś szansa, że spaliła się tylko elektronika zewnętrzna ale istniej też możliwość, że uszkodzeniu uległa elektronika wewnętrzna (silnik lub elektronika pozycjonowania głowicy) Czasami zdarza się, że elektronika z innym firmware umożliwi odpalenie i przegranie danych z HDD ale są to przypadki bardzo sporadyczne. I przekładać należy całą elektronikę, a nie pojedyncze układy scalone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.