x-kom hosting

2rdzeniowy a 4rdzeniowy

qczoo
utworzono
utworzono

Witam,

czy lepszy jest e8500 od q9300?

4rdzeniowce zaczynaja byc w koncu uzywane, ma tu na mysli wymagania gta4.

A roznica miedzy tymi prockami to ok 100zl, mimo wszystko mysle ze warto doplacic i miec naprawde dobry procek.

n31T
komentarz
komentarz

e8500 też jest dobrym procesorem, jeśli komp będzie służył do gier to nie ma co brać tego quada, lepiej wziąć e8500.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Procesory czterordzeniowe są wykorzystywane w benchmarkach i aplikacjach specjalistycznych. Gry wykorzystują dwa rdzenie. Myślę, że na razie nie ma po co przepłacać.

damian18m1
komentarz
komentarz

z tego co słyszałem 2 rdzeniowe są do gier, a 4 rdzeniowe do tworzenia grafiki

PS. do gta4 z pewnością wystarczy 2rdzeniówka

qczoo
komentarz
komentarz

chociaz jednak macie racje. Chyba :P

wiekszosc gier nie obsluguje 4rdzeni, tylko gta4. Szkoda tracic kase na ta gre tylko, zwlaszcza ze nawet crysis na tym 4rdzeniowcu osiaga ok 20-30 klatek, a e8500 ktory jest lepiej wykorzystywany do 50 klatek/s .

damib
komentarz
komentarz

do grania tak jak inni polecam 2 rdzeniówkę jak na razie nie ma co inwestować w 4 rdzenie...

bush
komentarz
komentarz

Dokladnie, procesory 4 rdzeniowe (Quad,i7 intela Phenom od Amd) beda uzywane powszechnie za jakies 2 lata moze troszke krocej, teraz najbardziej oplacalne sa pozadne 2 rdzeniowe procesory (e8500, e8600, 6400+ itp) wiedz jesli chcesz grac w gry to kupuj 2 rdzeniowy procesor a jesli obrabiasz profesionalnie grafike polecam 4 rdzeniowe procesory.

_koniu
komentarz
komentarz

Witam,

Nie będe tworzył od nowa tematu bo stoję przed dylematem kupna c2d (8400) a c2q (6600). Szperam w necie od dwóch dni. Jedni chwalą dwurdzeniowe i fakt że wychodzą one w testach w grach znacznie lepiej niż 4 rdzeniowy. Jednak w innych aplikacjach c2q radzą sobie lepiej. Nawet w teście wyczytałem że dyski za nimi nie nadążają. Mniejsza z tym ;).

Ogólnie to potrzebuje komputer do obróbki w photoshopie, www, digital painting itd. W gry gram rzadko, a jak gram to w Counter-Strike'a który nie ma potężnych wymagań. Komputer kupuje może raz na 4 lata. Więc może taki quad będzie przyszłościowy ? Widziałem w teście że nawet nie wychodzi tak słabo w porównaniu z nowym q9300.

Aktualnie mam AMD64 3000+ z 1gb ramu i już nie daje rady. Potrzebuję czegoś mocniejszego.

Chciałbym się zmieścić w 1500zł z obudową i ramem. Reszte mam.

Z góry dzięki za pomoc i liczę na jakieś szybkie odpowiedzi bo pojechałbym już do sklepu i miałbym z głowy te sprawy komputerowe :) i kolejne za 4 lata.

swirek
komentarz
komentarz

Jesli obrobka grafy i bedziesz malo gral to bierz quada, ale nie Q6600. Moim zdaniem lepiej wziac 45nm penryna quada Q9300

n31T
komentarz
komentarz

Jeśli programy z których korzystasz obsługują 4 rdzenie, to lepiej wziąć quada.

Jesli obrobka grafy i bedziesz malo gral to bierz quada, ale nie Q6600. Moim zdaniem lepiej wziac 45nm penryna quada Q9300

Tylko trudno złożyć komputer do 1500zł z tym quadem :/ Musiałby wtedy wziąć zintegrowaną grafikę, lub jakąś z dolnej półki.

_koniu
komentarz
komentarz

Grafikę mam Palita 8600GTSonic+ 256MB/128Bit/GDDR3 na PCI-E ze starego kompa to sobie ją przełoże. Tak jak dysk

Q9300 trochę drogi :/ a Q8200 ?

EDIT

No chyba że macie jakieś lepsze rozwiązanie. Może jakiś słabszy proc, dobry wiatrak i jakiś overclock...chociaz nigdy tego nie robilem :P

EDIT

No i potrzebuje trochę ramu..pewnie koło 3-4gb potrzebne.

rafalluz
komentarz
komentarz

q8200 absolutnie się nie opłaca. Jest droższy od Q6600 i gorzej się kręci, pomimo 45nm. Jak quad, to tylko Q6600 w tym przedziale cenowym.

n31T
komentarz
komentarz

Ja na twoim miejscu kupiłbym e8400 i dobre chłodzenie i wykręcił na 4ghz~. Jak wiadomo tylko garstka programów graficznych korzysta z 4 rdzeni, a reakcja takiego programu na 2 rdzeniowym procesorze, nie będzie się aż tak różnić. 4 rdzenie to do renderingu grafiki, czy składania filmów, gdzie jest potrzebny mocny procesor, a jak ty tylko sobie malujesz tam w photoshopie, to nie zrobi Ci to różnicy.

_koniu
komentarz
komentarz

To fakt że korzysta niewielka część, ale jak wcześniej pisałem komputer zmieniam bardzo rzadko. Ostatnio kupowałem 4 lata temu swój aktualny i trwam z nim do dziś bez żadnych modów. Straszna sprawa z wyborem procka w chwili obecnej. Co do ceny q6600 a q8200 to są w tej samej cenie przynajmniej w sklepie w którym zamierzam zrobić zakupy. Ale skoro jest mniej podatny na OC pomimo nowszej technologii to w ogóle nie biorę go pod uwagę.

Tak cały czas myślę C2D czy C2Q właśnie głównie ze względu na to że praktycznie nie gram.

Do tego myślę żeby kupić płyte główną MSI P45 NEO 3 FR - 370...

2x2GB Kingstone'a albo A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 800MHz CL4 - 200...

Na proca pewno Pentagrama Karakoruma... - 100

Pozostaje właśnie kwestia tego procka to raz...i pewno jakaś obudowa i zasilacz do tego. Pewno wyjdzie powyżej 1500zł. Ale może to przełkne.

EDIT

Warto patrzeć na coś z AMD ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Bierz C2D E8400. Ja też często nie zmieniam komputera,a mimo to wziąłem C2D, bo nawet jak za dwa, trzy lata będzie trzeba mieć quada to nawet Q8200 czy Q6600 nie dadzą rady i będzie bez różnicy czy się ma C2D czy C2Q. Na chwilę obecną polecam C2D, C2Q tylko do obróbki grafiki i to bardziej profesjonalnej.

MordiPL
komentarz
komentarz

ja bym brał q6600 i dobre chłodziwo, podkręcisz i masz spoko maszynę :)

do renderingu jest b. dobry

_koniu
komentarz
komentarz

heh... :)

A ten Karakorum Pentagrama wystarczający jest ?

swirek
komentarz
komentarz

A ten Karakorum Pentagrama wystarczający jest ?
Tak, to bardzo dobre chlodzenie.
Baginiak
komentarz
komentarz (edytowane)
ja bym brał q6600 i dobre chłodziwo, podkręcisz i masz spoko maszynę :)

do renderingu jest b. dobry

Dobrze Gada Dać Mu Ryżu:):):):)

//nie masz nic madrzejszego do powiedzenia?

//+10% za post nic nie wnoszacy do tematu

//kolejne +10% za usuwanie edycji moderatora

//swirek

_koniu
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na 8400...do tego Karakorum, MSI P45 Neo FIR 4gb Adaty 1066...i zmieściłem się w 1500zł...prawie :D

Teraz jeszcze czekam na obudowę i bedę składać tego "paścia" :)

swirek
komentarz
komentarz
Zdecydowałem się na 8400...do tego Karakorum, MSI P45 Neo FIR 4gb Adaty 1066...i zmieściłem się w 1500zł...prawie biggrin.gif
Dobre, markowe czesci. Milego skladania i uzytkowania. Jak juz potestujesz to napisz jak smiga :D

Zaopatrz sie takze w jakas lepsza paste termoprzewodzaca. Np Arctic Silver 5 albo Zalman STG1 :)

_koniu
komentarz
komentarz
Dobre, markowe czesci. Milego skladania i uzytkowania. Jak juz potestujesz to napisz jak smiga :D

Zaopatrz sie takze w jakas lepsza paste termoprzewodzaca. Np Arctic Silver 5 albo Zalman STG1 :)

Komputer śmiga od dwóch dni. Chociaż narazie to go testowałem tylko w Counter-Strike'u i śmiga na ponad 200fpsów. Użyłem pasty Zalmana i jak patrzyłem w BIOSIE to temperatura kształtuje się w okolicach 28 stopni - ok 1500rpm. Chociaż pomimo zwiększania i zmniejszania obrotów na wentylatorze na procku temperatura sie nie zmienia.

dziekuje wszystkim za pomoc :)

swirek
komentarz
komentarz
Komputer śmiga od dwóch dni. Chociaż narazie to go testowałem tylko w Counter-Strike'u i śmiga na ponad 200fpsów. Użyłem pasty Zalmana i jak patrzyłem w BIOSIE to temperatura kształtuje się w okolicach 28 stopni - ok 1500rpm.
OCCT - przeora Ci procesor (i RAM jesli chcesz).

MemTest (sciagnij wersje bootujaca) przetestuje RAM.

HD Tune przetestuje dysk twardy.

3DMark06 da wycisk prockowi i grafice.

Chociaż pomimo zwiększania i zmniejszania obrotów na wentylatorze na procku temperatura sie nie zmienia.
No i tak, ustaw sobie najnizsze obroty wentyla, zacznij test w OCCT tak po 20 minutach daj maksymalne obroty wentyla - roznica bedzie. Uwierz :)
elvis321
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co słyszę q6600 ******* ;/. Sam go mam i w grach gites się sprawuje.

//+10% za wulgaryzmy, uwazaj na slownictwo!

//swirek

  • 2 tygodnie później...
_koniu
komentarz
komentarz

W sumie to przetestowałem komputer programem OCCT i wyświetliło komunikat że komputer stabliny. Max temp jaką osiągnał to 46 stopni przy 1500rpm na wiatraku.

Natomiast mam pytanie co do pamięci...otóż jak włączam komputer to pokazuje mi ze mam 4gb ram ale 800...zamiast 1033 ? Dlaczego ?

Wiem że to nie ten dział, ale jest tutaj wypisana cała specyfikacja mojej maszyny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.