x-kom hosting

problem z grafiką

huzi89
utworzono
utworzono

witam mam problem z grafika:/ i nie wiem czy to jest wada karty czy moze przegrzewa mi sie karta i dlatego tak sie dzieje, a mianowicie:

prosze o odpowiec jaka moze byc przyczyna.

i jeszcze moj komputer wyglada tak:

Dysk twardy: SATA II Western Digital- Caviar 500g 7200obr. 16MB RE3

Karta graf: PCI-E EVGA GF 9800GT 512MB 256bit

RAM: DDRAM2 Corsair 4096MB 800MHz Twin2X XMS2 DHX CL4 (2x2048)

Plyta glowna: Socket 775 Asus P5Q (P45 PCI-E SATA2 DDR2)

Procesor: Core 2 Quad (775) Intel Q8200 2.33GHz 4MB BOX

kitencjusz
komentarz
komentarz

witam. z mojego doświadczenia z grafami powiem tak:

1-może być to wina sterowników mogą być za stare(sciągnij najnowsze ze strony producenta)

2- wina karty jeżeli masz tak od początku to reklamuj ją.

Gość
komentarz
komentarz

A podkręcałeś kartę? Wina najprawdopodobniej (jeśli to nie sterowniki) leży po stronie przegrzewających się pamięci. Wentylacja w obudowie jest?

damib
komentarz
komentarz

a po jakim czasie się tak dzieje od razu po włączeniu gry czy po paru minutach??

huzi89
komentarz
komentarz

witam, i przepraszam ze nie napisalem wszystkiego. oczywiscie mam najnowsze stery do grafiki, karty nie podkrecalem, wentylacje mam, i oczywiscie nie dzieje mi sie tak odrazu po wlaczeni gry. wlasnie dzieje mi sie tak w roznych odstepach czasowych czasem gram 5h i szystko jest ok a czasem po 3h wali mi sie grafika w ten sposob. ale jak wylanczam gre to pulpit jest normalny i rozcielczosc sie nie zmienia.

damib
komentarz
komentarz

po paru godzinach mówisz mi to wygląda na przegrzewającą się grafikę... podaj nam jeszcze ile karta ma stopni po tych paru godzinach grania i ile po uruchomieniu komputera

huzi89
komentarz
komentarz

w tym problem nie wiem jak sprawdzic temperature karty graf

FataL21
komentarz
komentarz

ściagnij program gpu-z i w zakładce sensor będziesz miał temp :)

huzi89
komentarz
komentarz

a jeszcze pytanko, ktore to temperatura karty graf?? sa 2xGPU i PCB

damib
komentarz
komentarz

podaj wszystkie jakie masz w gpu-z ;)

huzi89
komentarz
komentarz

wlasnie teraz i sie tak stalo a temperatura jest taka: GPU: 63 ; GPU: 55 ; PCB: 50,8 stopni C

wiec to raczej nie od temperatury psuje mi sie ta grafika:/

Lipton
komentarz
komentarz

Zainstaluj sterowniki z dołączonej płyty.

Przeinstaluj DX-a.

Przeczyść kartę i slot PCI-E.

Jaki masz zasilacz ?

huzi89
komentarz
komentarz

przeinstalowac dx-a przeinstalowalem, czyscic- uwazam ze nie ma takiej potrzeby bo kompa mam miesiac, zasilacz modecom

Lipton
komentarz
komentarz

MC czy Feel ?

huzi89
komentarz
komentarz

nie wiem:/

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź, z tyłu powinno pisać.

  • 2 tygodnie później...
huzi89
komentarz
komentarz

witam, tak jak w temacie co jakis czas wali mi sie grafika szczegolnie jak dłuzej gram. temperatura karty graficznej 74 stopni C. to duzo?? i dlatego mi sie grafika [psuje?? czy malo i jest jakis iny powod??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.