x-kom hosting

Częstotliwość szyny FSB

fr4g0s
utworzono
utworzono

Witam

O co dokladnie chodz w tej czestotliwosci i czy E5200 jest przez to duzo gorszy od E7300?

E5200 ma częstotliwość szyny FSB 800 MHz

E7300 ma częstotliwość szyny FSB 1066 MHz.

Pozdrawaim

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o współpracę z pamięciami RAM ( dzielnik 1:1 ) a także niższy mnożnik. Różnica chyba będzie, ale raczej niewielka ( na korzyść 1066MHz ). Nie jestem jednak pewien, chętnie się dowiem. Może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie.

Gość
komentarz
komentarz

FSB 1066 MHz. < jest to bardziej zaawansowana szyna FSB, troche bardziej wydajna

a w porownaniu E5200 i E7300

E73 ma wiecej cachu i troche wyzsze taktowanie, po prostu dzieki szynie FSB jest bardziej zaawansowany/ ale w praktycze sa bardzo podobne w wydajnosci moim zdaniem nie ma sensu doplacac do tego C2D lepiej brac P D-C

olszak
komentarz
komentarz
FSB 1066 MHz. < jest to bardziej zaawansowana szyna FSB, troche bardziej wydajna

a w porownaniu E5200 i E7300

E73 ma wiecej cachu i troche wyzsze taktowanie, po prostu dzieki szynie FSB jest bardziej zaawansowany/ ale w praktycze sa bardzo podobne w wydajnosci moim zdaniem nie ma sensu doplacac do tego C2D lepiej brac P D-C

kolejny raz piszesz to samo... po pierwsze to nie pisze nie ma pamięci "cachu" tylko jest pamięć "cache"

2. jak nie żal ci kasy to bez zastanowienia bierz E7300, jest lepszy do kręcenia i nawet jeśli podkręcisz go do poziomu E5200 to i tak różnica w wydajności będzie widoczna

swirek
komentarz
komentarz

jak nie żal ci kasy to bez zastanowienia bierz E7300, jest lepszy do kręcenia i nawet jeśli podkręcisz go do poziomu E5200 to i tak różnica w wydajności będzie widoczna
chyba odwrotnie
olszak
komentarz
komentarz

swirek chodzi mi o to że jeżeli będziesz miał np. na E7200 3,0ghz i na E5200 3,0ghz to wydajność będzie większa w E7200, przepraszam jeśli nie jasno napisałem post

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.