x-kom hosting

Jaki zrobić podział dysku (1TB)?

Gość
utworzono
utworzono

Chciałbym podzielić owy dysk (1TB - 1000GB), ale nie wiem na ile partycji oraz po ile. Bardzo bym prosił o jakieś rady oraz na której partycji instalować gry, ogółem wszystkie programy.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja bym tak podzielił:

C: System - 30GB (pod XP), w przypadku Visty 40-45GB

D: Gry - połowa z reszty (czyli jakieś 450GB)

E: Filmy i Muzyka - połowa z reszty (450GB)

Wszystkie ważne dane trzymasz na D lub E, a programy zwykle typu Winamp, Firefox itd. na C:

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc, właśnie oto mi chodziło.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

ja bym zrobil tak jak Falcon albo po prostu:

C: 50GB

D: Reszta

ale wtedy by byl duzy balagan choc wszystko na jednej partycji (z partycja prawie 500gb chyba nie bedzie problemu ze sie cos nie zmiesci) :P

zeniTh
komentarz
komentarz

ja mam na PC 1TB i mam podzielone tak :

C:reszta

D:300gb

E:300gb

F:300gb

Gość
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanko, czy zdarza się wam, że z powodu pracy dysku, kiedy zamuli, nagle tak zapali się czerwone światełko przy dysku i w tedy jakiś filmik (youtube) zatnie się na sekundę, tak jakby dysk mu na to nie pozwolił oraz kiedy piszecie coś, nagle stop i dalej pisze, lecz nie powtarza się to co sekundę. Mieliście taki przypadek?

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale filmiki z youtube idą z pamięci kompa, a nie z dysku twardego

To raczej kwestia czegoś innego np. pamięci lub procka

A ten dysk jakiej firmy masz ?

Gość
komentarz
komentarz

Seagate, no ale te filmiki i np. jak coś piszę (rzadko) pojawia się taka sekundowa, może nawet mniejsza przerwa i normalnie dalej odbiera i mogę dalej pisać. Moim zdaniem to 100% dysk.

Tak samo jest na laptopie, tyle, że tam jest dysk Samsunga, ale zdarzają się takie czasami zawieszki. Dysk już chodzi non stop bez formata kilka lat, więc może nazbierało się jakiegoś syfu, na tym moim dysku Seagate też jest na pewno syf, wiele błędów miałem więc i też się szykuje na formata.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale co ma dysk wspólnego z pisaniem czegoś w necie ? Wtedy zapis ani odczyt na dysk się nie odbywa...

Podaj lepiej jaki masz zasilacz i resztę sprzętu

Gość
komentarz
komentarz

W tedy kiedy coś piszę, oglądam i zaczyna dysk coś mielić, to dokładnie na sekundę się to dzieje. Kiedy piszę w wordzie jest tak samo, ale jak już mówiłem, rzadko.

Sprzęt:

Procesor: Core 2 Duo 6850 4MB Cache 3Ghz.

Płyta Główna: Asus P5K.

Karta Graficzna: EVGA 8800GTS 640MB 320bit.

Dysk: Seagate Barracuda 1TB 32MB cache.

Zasilacz: Chieftec 620W.

Pamięć: 2GB DDR2 800Mhz Kingston (2x1024MB).

falcon1984
komentarz
komentarz

A nie masz jakiegoś antywirusa nadwrażliwego ?

Pokaż SMART tego dysku

Gość
komentarz
komentarz

Antywirus to Avast. Test robiony był to mogę ci powiedzieć że wyszedł dobrze, zapis wolny i szybki przeszedł dobrze, badów nie mam, temperatury także w porządku. Siedzę narazie na laptopie to nie jestem w stanie dać zapisu, ale jak patrzyłem to wszystko OK albo w Speedfanie było Very Good, Good czy Normal.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.