x-kom hosting

Którą grafikę wybrać?

brainw
utworzono
utworzono

Witam mam do wyboru trzy grafiki: GEFORCE 260 ; READON HD4870 PALIT (512) ; READON HD4870 POWERCOLOR (1024)

Grafika ma byc uzywana głównie do montowania filmów i grania

Reszta sprzętu:

PROCEK: INTEL C2D E8400 (3ghz)

PŁYTA: Gigabyte GA-EP31-DS3L, P31+ICH7, DualDDR2-1066, SATA2, GBLAN, ATX

RAM: Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x1GB 1066mhz 5-5-5-15 DIMM kit x2

dysk 500GB

Zasilacz - zależy od potrzeby wstępnie 500W

WIĘC KTÓRA BĘDZIE NAJLEPSZA? (I CENOWO I WYDAJNOŚCIOWO)

Mag Magik
komentarz
komentarz

najbardziej opłaca się Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit

robin3d
komentarz
komentarz

Ja polecam Ci tego HD4870 Sonic od Palit ;] u mnie chodzi na 50% fan speed i temperatury nie są wysokie. Właściwie to w grach mam tak max. 70 C na pamięciach i 55 C średnio na karcie.

Jeśli chodzi o wydajność - moja karta jest ograniczana przez procesor więc dokładnie to Ci nie powiem, ale mi chodzi na Ultra High FarCry 2, GRiD na maxa, Crysis na High z Antyaliasing x8 - źle nie jest ;] No i karta ma cały komplet wejść: DVI, Display Port, HDMI... to naprawdę świetna karta ;]

Mag Magik
komentarz
komentarz

Palit Sonic jest sporo tańszy.

brainw
komentarz
komentarz

POWERCOLOUR mnie bardziej przekonuje (ten 1024mb) - koszty 100zl moge poniesc ale potrzebuje mocnej grafiki bo mozliwe ze przez rok nie bede nic dokupywal.

Więc brzmi pytanie o ile mocniejszy jest powercolour 1024 od palita 512 tzn. czy wogule jest mocniejszy

?

Mag Magik
komentarz
komentarz
Więc brzmi pytanie o ile mocniejszy jest powerclour 1024 od palita 512?

Podwojona ilość ramu może przydać się już w rozdzielczości 1680x1050 i uaktywnionym trybie AA. Wszystko zależy od budżetu.

robin3d
komentarz
komentarz
Podwojona ilość ramu może przydać się już w rozdzielczości 1680x1050 i uaktywnionym trybie AA. Wszystko zależy od budżetu.

czy ja wiem? ;] Na moim Palicie mam 35-40FPS w Crysis Full HD + AAx8;] - to nie benchmark, a 2h gry z włączonym Frapsem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.