x-kom hosting

Cos szaleje na monitorze ; /

klikszen
utworzono
utworzono

Witam !

mam problem, bardzo czesto po nocy gdy wlaczam komuter to na monitorze sa rozne kreski kwadraciki cyferki itp, gdy zaczyna sie ladowac xp to nagle wszystko staje w miejscu. Ponowne wlaczenie komputera pomoga i juz jest wszysciutko okej. dodam ze dzieje sie tak od +- tygodnia i dzieje sie to tylko po kilku-kilkunastu h bez wlaczania kompa.

Grafika GeForce 8600Gt 1gb ddr2

Amd 64 x2 5200+

Gigabyte m61pme-s2

2gb ram kingstone 800mhz dual

dysk 320gb WD

Zasilacz Modecom feel III 500w

Fahrenheit
komentarz
komentarz

Podaj temperatury grafy , prokca ramu i zasilki w stresie i spoczynku

Tomiak
komentarz
komentarz

jak ma podać temp zasiłki?

To raczej nie bedzie temperatura bo karta nie zdązyła by się nagrzać

cyferki skaczą? oO

jak masz ekran post to też tak jest?

sprawdź jak możesz na innym monitorze

klikszen
komentarz
komentarz

@tomiak

to sie dzieje tylko na poziomie biosu, najpierw sa kreski, potem w tym miejscu co sie powinna bootowac plyta windy sa rozne znaczki czyt. cyferki wykrzykniki roznego koloru na calym monitorze i jak zaczyna sie ladowac winda to znow sa kreski i po 3 sec wszystko staje. potem w ciagu dnia moge wlaczc kompa 500 razy i jest wszystko ok

edit: a innego monitora nie mam : /.

odswierzam ;/

Mag Magik
komentarz
komentarz

Odkręć obudowę [lewa ścianka] i ostrożnie wyjmij kartę graficzną. Przeczyść slot w który była wpięta grafika czystą kartką i przedmuchaj, później wsadź z powrotem kartę i dobrze dociśnij, ale z wyczuciem, żeby nie uszkodzić bardziej. Długo masz ten sprzęt? Miałeś wcześniej takie problemy (może na starszej grafice)?. Podkręcałeś coś kartę?

klikszen
komentarz
komentarz
Odkręć obudowę [lewa ścianka] i ostrożnie wyjmij kartę graficzną. Przeczyść slot w który była wpięta grafika czystą kartką i przedmuchaj, później wsadź z powrotem kartę i dobrze dociśnij, ale z wyczuciem, żeby nie uszkodzić bardziej. Długo masz ten sprzęt? Miałeś wcześniej takie problemy (może na starszej grafice)?. Podkręcałeś coś kartę?

Takich rzeczy jak przeczyszczenie mi nie musisz mowic :lol: zrobilem to odrazu jak sie pokazalo, kompa mam 4 miesiace i nic nie podkrecalem ; /

dar55
komentarz
komentarz

może wystarczy zresetować biosa , zrób update biosa może coś da

zrób fotkę tego fenomenu i wstaw na forum

klikszen
komentarz
komentarz

zrobilem reset biosa, poczekamy do jutra ; /

Mag Magik
komentarz
komentarz

to mi raczej wygląda na końcówkę karty graficznej.

klikszen
komentarz
komentarz

No dobra, wlaczam kompa i o dziwo :o dziala dobrze :D. zobaczymy jeszcze 2-3 dni czy problem sie bedzie powtarzal

no tak, nic co piekne nie trwa dlugo ;(

a o to zdjecie tego fenomenu

dsc00140lk6.jpg

dar55
komentarz
komentarz

matrix :rotfl:

nic ci nie pozostaje jak sprawdzenie na innym monitorze , jeżeli będzie dobrze to twój do servisu

klikszen
komentarz
komentarz

Dar55

ale to chyba nie jest monitor, bo nawet winda sie nie chce ladowac tylko staje miejscu

Gość
komentarz
komentarz

Sprawa wydaje się raczej prosta - dwa wyjścia - dupny zasilacz Feel III albo kończące się pamięci na karcie graficznej.

dar55
komentarz
komentarz

ale to chyba nie jest monitor,
ja nie twierdzę że to on , ale chcę tylko go wyeliminowac bo wtedy zostałoby tylko to co puciek szrajbnął -> grafika lub zasilacz
klikszen
komentarz
komentarz

czyli zasilacz odpada, bo na starym mustangu bylo to samo

a wiecie jak to jest z gwarancja przez internet? mam im po prostu wyslac karte?

dar55
komentarz
komentarz

a wiecie jak to jest z gwarancja przez internet?
sklepy internetowe to dokładnie takie same jednostki jak sklepy stacjonarne , obowiązuje je dokładnie to samo prawo z wyjatkiem że na gwarancję odsyłasz chyba na swój koszt i jeżeli nie uznają gwarancji płacisz za powrotną paczkę .
Gość
komentarz
komentarz
czyli zasilacz odpada, bo na starym mustangu bylo to samo

Mustang to nie jest za dobry zasilacz. Podstaw jakiś markowy porządny zasilacz i wtedy będzie to jasne.

klikszen
komentarz
komentarz

bylo rozniez sprawdzane na chifetku 350 mojego taty i to samo

edit: a jest jakas szansa zeby mi nie uznali gwarancji? ;/ karte wyjalem tylko wczoraj zeby ja przeczyscic czyli to nie powinno lamac zasad gwarancji

Tomiak
komentarz
komentarz

mogą ci nie uznać jeżeli okaże się że karta jest sprawna, wiec dla pewności możesz na przykład włożyć do innego kompa i zobaczyć co bedzię

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.