x-kom hosting

Intel Core 2 Duo e8400 vs 8500

qczoo
utworzono
utworzono

Witam,

zastanawia mnie czemu miedzy tymi dwoma procesorami jest taka duza rozbieznosc cen. Srednio e8500 kosztuje ok 700zl , a e8400 ok 600zl. A roznica w taktowaniu miedzy tymi procesorami to 0.16 Ghz. Nie wiem jak dla Was, ale wg mnie lepiej kupic 8400 i nawet na boxowym chlodzeniu podkrecic sobie do 3.16 Ghz.

Czy moze sa jakies rzeczy o ktorych nie wiem o tych prockach? Oba maja tyle samo pamieci cache, wiec az 100zl za te 160mhz?

n31T
komentarz
komentarz

e8500 o ile dobrze mi się wydaje ma większy mnożnik, więc można lepiej podkręcić.

qczoo
komentarz
komentarz

O ile na komputroniku podaja wiarygodne dane to mnoznik rozni sie tylko o 0.5. W e8500 jest 9.5 e e8400 9.0.

stealz
komentarz
komentarz

Zadzwoń do sklepu i spytaj o stepping. Sklepy zazwyczaj nie podają takich informacji, ale jeżeli jest to E8500 na steppingu E0, a E8400 na C0, to mimo wszystko dołożyłbym te 100zł.

Pozdrawiam.

qczoo
komentarz
komentarz

co robia i co daja te steppingi?

stealz
komentarz
komentarz

Stepping to postęp w udoskonalaniu technologii pierwotnej, w której został stworzony dany produkt. C2D serii ósmej w steppingu E0 charakteryzują się o wiele większą podatnością na podkręcanie.

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz

Płacisz 100 zł więcej za 160 mhz i mnożnik o 0,5 wyższy.

Zbyt mała różnica w mnożniku żeby była widoczna różnica w O/C dla normalnego użytkownika.

Jednym słowem E8500 nie jest opłacalny chyba że jesteś nastawiony na jakieś hadrcorowe O/C.

Gość
komentarz
komentarz

teraz to roznica 80zl wiecej wiec jesli komus to nie robi roznicy niech bierze E8500 albo E8400 i Pentagram Karakorum :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.