x-kom hosting

Problem z Grafiką podczas grania

Matiezis
utworzono
utworzono

Witam

To mój pierwszy temat na tym forum więc nie bądźcie surowi .

Mój problem polega na tym że od niedawna podczas grania w np. WoW Age of empire 3 czy inna gre z lepsza grafiką

wyskakują mi po pewnym czasie grania kwadraciki białe albo czarne i stopniowo jest ich coraz więcej . Po kilku minutach "śniegu" gra mi się zacina ( ale mogę jeździć kursorem po ekranie ) i robi się ciemno. Podczas tych egipskich ciemności nie mogę wyłączyć monitora a jedynym sposobem jest restart.

Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

Moj sprzęt

Proc: Celeron® CPU 2.60GHz

1.50 GB Ram Graffa: Radeon x1300/x1550 series

Mag Magik
komentarz
komentarz

Pobierz i zainstaluj ATI Catalyst 7.10.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c

ściągnij program Everest Ultimate i daj screen'a z zakładki czyjniki, jak tutaj: zdjęcie

Do tego podaj jaki masz zasilacz, musisz zdjąć lewą ściankę obudowy komputera i spisać Markę i Moc (W-Wat).

Gość
komentarz
komentarz

To pewnie artefakty. tworza sie, poniewaz grafa sie przegrzewa. sciagni program (ale najpierw everesta!) Video Card Stability Test. teraz dowiedz sie, jaki jest bezpieczny prog temperatury twojego radoslawa. gdy bedziesz mial ikony w trayu ( traypg1.png ) to wlacz test i czekaj, kontrolujac temperature ;) tyle ode mnie.

edit:

aha najpierw sprawdz ktora ikona to procesor graficzny xD najedz myszka i powinno pisac. dopisalem to, abys nie patrzyl caly czas np. na procka xD

cod3r
komentarz
komentarz

miałem ten sam problem :) i poprostu karta sie przegrzewała ale juz rozwiązałem problem :) gzMan

Matiezis
komentarz
komentarz

No dobra zainstalowałem co mówił magik screen przed instalacja http://img393.imageshack.us/my.php?image=beztytuukn6.png i po instalacji http://img220.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3up1.png i screen z paska http://img220.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2jf1.png .

I info o zasilaczu z tylu pod zasilaczem pisze AC 230V za scianką z prawej strony SIN:020894683 No a z lewej

Model : LC-A300 ATX

115/230V~, 8/4A

60/50Hz

output300w

niżej jakieś bzdety made in china

Czekam na dalsze instrukcje

edit: jakos po zainstalowaniu sterownikow po pewnym czasie grania w Cs wyskoczył mi error że ati cos tam out of date

Mag Magik
komentarz
komentarz
Model : LC-A300 ATX

Toto przydałoby się zmienić, na coś markowego.

I sprawdź jeszcze jak będzie z 1 kością RAM działać (pozostaw ją w slocie bliżej procesora).

Matiezis
komentarz
komentarz

Coś markowego np. ??

A może masz racje bo ten problem robił mi się jak wujo mi ramy dołożył ale to jakoś kilka tygodni po tym.

Gość
komentarz
komentarz

Czasami niektóre problemy wynikają z przyczyn i powodów na które byśmy nawet nie wpadli. Do rzeczy: Sprawdź, czy FSB RAM jest takie samo jak FSB CPU. Pamięć RAM i Procesor powinny działać symetrycznie, jeśli tak nie jest - system działa nie stabilnie. Jeśli do niczego nie dojdziesz poprzez ten temat, kup nowe chłodzenie na grafe :D

Matiezis
komentarz
komentarz

Tak jak powiedział bulit000 chodzi o chłodzenie bo po graniu jakis czas w cs znowu objawił się problem wiec otworzyłem kompa i dotknołem karty graficznej była nieźle nagrzana wiec to raczej przez to . No chyba że to normalne a ja o tym nie wiem .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.