x-kom hosting

Bootowanie z obrazu ISO...

minaq
utworzono
utworzono

Aye,

załóżmy, że w kompie nie ma CDROMu, USB i innych bootowalnopomocnych gadżetów. Na HDD jest zainstalowany Linuks (FC6, kernel 2.6.19) oraz zapisany jest obraz (ISO) płyty innego systemu (np. Knoppix czy DamnSmallLinux).

Czy jest możliwe zbootowanie tego drugiego systemu prosto z obrazu ISO za pomocą GRUBa?

Ewentualnie, gdzie mogę znaleźć listę wszystkich parametrów bootowania jądra (bootparams, zobacz 'man bootparam' - tam jest ich kilka)?

Anyone?...

acallk
komentarz
komentarz

Niejest to możliwe przez GRUBA ponieważ musiał by zamątować obraz iso co jest niemożliwe bo GRUB odczytuje ścieżke systemu i go odpala, napisz konkretnie jaki masz problem i może się go da rozwiązać ...

minaq
komentarz
komentarz

Oj, wydaje mi się, że się mylisz, przyjacielu. Znalazłem na przykład takie jądro, które umożliwia bootowanie z ISO

http://syslinux.zytor.com/memdisk.php

Wyczytać można tu i ówdzie, że po zaciągnięciu kernela memdisk i wpisaniu w grub.conf co następuje:

title Boot from image with memdisk   root (hd0,0)   kernel /memdisk   initrd /linux.on.iso

zbootujemy system właśnie z takiego obrazu... Oczywiście (hd0,0)/memdisk oraz (hd0,0)/linux.on.iso muszą istnieć ;) Standardowo w FC można znaleźć kernel memdisk w /usr/lib/syslinux, więc można popróbować na jakimś bootowalnym ISO.

...i niby wszystko pięknie... ale mi to nie poszło :D Próbowałem z DSL-3.2.iso (http://www.damnsmalllinux.org), ale system zawiesza się przy czytaniu obrazu. Może obraz mam zchrzaniony? Nie wiem... Szybciej będzie chyba stworzyć dodatkową partycję i przegrać tam iso za pomocą dd.

acallk
komentarz
komentarz

Niesłyszałem otym ale to ciekae ..... , niewiem poco to komu jak można np. zrobić z jakiejś małej partycji dysk z linuxem i z niego instalować , to samo ja byś instalował z CD/DVD , lub też można sprubować przez sieć , tylko że w tedy to strasznie długo trwa ....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.