x-kom hosting

E5200 problem z napięciami, są inne niż ustaliłem

kairo14
utworzono
utworzono

Kupiłem procesor Intel e5200, zabrałem się za OC i mam taki problem:

Otóż w BIOSie ustaliłem napięcie na 1.2875, jednak w zakładce H/W Monitor (w BIOSie) pokazuje się napięcie VCORE około 1.3 V, a w programie OCCT w idle 1,26-1,27 a stresie 1,33 V. Dlaczego płyta główna się mnie "nie słucha" i ustala inne napięcia?

Gość
komentarz
komentarz

1. Napięć nie mierzy się programami

2. Widać jakią płyta ma sekcję zasilania

kairo14
komentarz
komentarz

Jaką?

To co mam zrobić?

Gość
komentarz
komentarz

Płyta ma słabą sekcję zasilanie, nie dopisałem :P Normalne zjawisko. Płyta to pewnie jakiś AsRock, Asus lub Gigabyte.

kairo14
komentarz
komentarz

MSI P35 Neo-F

Była w dziale "polecane" więc myślałem że jest dobra

swirek
komentarz
komentarz

A jaki masz zasilacz? Marka, model, moc?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Może nie wyłączył funkcji C1E?...

I mu się zmienia napięcie.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Tak, poszukaj w biosie. Nie wiem czy z każdym procesorem współgra ta funkcja, ale u Ciebie chyba jest.

Ta funkcją C1E obniża napięcie procesora, gdy jest on w stanie spoczynku. Może ona ma coś w spólnego z tym wszystkim.

kairo14
komentarz
komentarz

Nic takiego nie znalazłem, ale wyłączenie opcji Intel EIST troche zmniejszyło różnice w napięciu faktycznym a tym co ustawiłem. A mam pytanie, jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura i napięcie na procku? I jakim programem sprawdzać temperature? Bo różnica między Real Temp a OCCT to u mnie 10*C

Gość
komentarz
komentarz
MSI P35 Neo-F

U mnie ta płyta cechowała się minimalnym vdropem...

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Nic takiego nie znalazłem, ale wyłączenie opcji Intel EIST troche zmniejszyło różnice w napięciu faktycznym a tym co ustawiłem. A mam pytanie, jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura i napięcie na procku? I jakim programem sprawdzać temperature? Bo różnica między Real Temp a OCCT to u mnie 10*C

Maksymalna bezpieczna temperatura to 75 stopni, maksymalne bezpieczne napięcie to 1,4 v ( powoduje obniżenie żywotności procesora )

Bez większych konsekwencji możesz ustawić 1,35 V.

Temperature najlepiej sprawdzać w biosie.

A co do programów, najlepsze są CoreTemp i Realtemp.

swirek
komentarz
komentarz

Ja mysle, ze to moze byc wina tego zasialacza:

ZASILACZ ATX PENTAGRAM PSF-460-P12S 460W P9003-1
Sprobuj na jakims bardziej markowym i zobacz czy sie bedzie powtarzac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.