x-kom hosting

Intel E5200 vs AMD Athlon 5200+

Gajd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Mam problem, mianowicie zastanawiam się nad Intel Core 2 Duo E5200 a AMD Athlon 5200+ Słyszałem że Intel sumuje 2 rdzenie natomiast AMD chodzi na normalnym XP na jednym czyli na Intelu miałbym 5Ghz a na AMD 2,7Ghz komputer ma służyć do grania

Z Góry dziękuję za odpowiedzi

swirek
komentarz
komentarz
Mam problem, mianowicie zastanawiam się nad Intel Core 2 Duo E5200 a AMD Athlon 5200+ Słyszałem że Intel sumuje 2 rdzenie
:blink: od kogo to slyszales? Moze ma wiecej takich rewelacji...
AMD chodzi na normalnym XP na jednym czyli na Intelu miałbym 5Ghz a na AMD 2,7Ghz komputer ma służyć do grania
Po pierwsze taktowania rdzeni sie nie sumuje. Mozna to w skrocie traktowac jaki kilka osobnych procesorow o takich samych taktowaniach, ktore wspoldziela pamiec cache.

Np C2D E5200 ma dwa rdzenie po 2,5GHz, wiec tak jakby to byly dwa procesory o taktach 2,5GHz.

Co do porownania tych dwoch prockow, zdecydowanie polecam e5200. Bedzie wydajniejszy, mozna go bardziej podkrecic, ma nizsze zuzycie pradu i mniej sie grzeje.

Gajd
komentarz
komentarz

Na 2 rdzeniach jestem lewy :D

czyli jak gra ma wymagania procek 4Ghz to co E5200 wystarczy?

swirek
komentarz
komentarz

jak gra ma wymagania procek 4Ghz to co E5200 wystarczy?
Tak, i jeszcze bedzie zapas. Poza tym podawane wymagania zawsze sa troche zawyzone, zeby potem uzytkownicy nie mieli pretensji ze cos im zwalania i zeby nie zaskarzali producentow gier :P
Gajd
komentarz
komentarz

Aha czyli jak kupie AMD X2 Athlon 5200+ to to jest wszystko jedno ? (w tym przypadku mi powiedziano że żeby athlon szedł na 2 rdzeniach to muszę mieć specjalnego windowsa :D) bo mam tylko 750 zł do wydania a zestaw Intel nieźle przekracza granice

Volcano
komentarz
komentarz

750zł masz na całego kompa(bez monitora) ?? czy na procesor,płytę główna ?

Gajd
komentarz
komentarz

na płytę, pamięć, procek, kartę grafiki

swirek
komentarz
komentarz

(w tym przypadku mi powiedziano że żeby athlon szedł na 2 rdzeniach to muszę mieć specjalnego windowsa biggrin.gif)

:blink: ???

bo mam tylko 750 zł do wydania a zestaw Intel nieźle przekracza granice

na płytę, pamięć, procek, kartę grafiki
Hmmm... no budrzet skromny. Ale moim zdaniem, jesli nie musisz miec natychmiast nowego kompa to poczekaj na okrec po swietach. Uzbieraj jeszcze kase tak do 1000 i wtedy kupisz calkiem niezle podzespoly :) I zmiescisz w cenie Intela :)
swirek
komentarz
komentarz
Slaba ta plyta... Lepsza juz bedzie MSI P31 Neo2-F
http://www.bluemobility.pl/intel-pentium-d...775-p-3463.html tu taniej... Poszukaj lepszej ceny na allegro.
http://techmarket.pl/produkt-a-VGAPOCATI0175_4,0.html tu taniej :)

Ogolnie proc i grafa OK, ale plyte lipna wybrales...

Na tych czesciach: MSI P31 Neo2-F, E5200, tym HD3850 od Powercolora i z RAMami OCZ platinum rev 2 gralem w Crysisa na maksymalnych mozliwoch detalach na dx9 z rozdzialka 1280x1024, wiec zacnie.

A ten E5200 powinien zrobic na domyslnym napieciu 3,0GHz :) Wiec o temperature nie trzeba sie martwic.

Gajd
komentarz
komentarz

Dlaczego słaba parametry są normalne a jeśli chodzi o firmę to miałem płytę tej firmy od 2002 i z tego co wiem działa do dziś zastanawiałem się nad MSI ale niema możliwości CROSSFIRE przekonują mnie płyty ATX bo niewiem jak się MICRO ATX sprawują :)

swirek
komentarz
komentarz
Dlaczego słaba parametry są normalne
Ale to stary chipset... I na stronie z CPUsupportem: http://dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/XX_c...&itemId=493 nie ma e5200.

Jesli chcez DFI to Infinity Bloodiron :)

zastanawiałem się nad MSI ale niema możliwości CROSSFIRE
Po coz Ci CrossFire? To nieoplacalne. Jak bedzie czas to po prostu wymienisz karte graficzna na nowa, lepsza i pojedyncza :)
przekonują mnie płyty ATX bo niewiem jak się MICRO ATX sprawują smile.gif
mATX sa ogolnie kiepskie do OC...
Gajd
komentarz
komentarz

No to jaką inną płytę do 200zł

swirek
komentarz
komentarz

No to jaką inną płytę do 200zł
Tak jak napisalem...
Lepsza juz bedzie MSI P31 Neo2-F
Prosze, tu ponizej 200 zl - http://bitcomputer.pl/product.php?id=10458
swirek
komentarz
komentarz

Z linkow ktore podalem proc z plyta i grafa wychodzi za 746 zl. RAM sie nie miesci w cenie...

Jesli nie masz kompletnie kasy to bierz na AMD.

Gajd
komentarz
komentarz

Tak ale do tego za wszystko dochodzi kosz przesyłki ok 20zł

Wiesz ja mam 15 lat :)

Wiec myśle że jak kupię zestaw złóżony przez Ciebie (za co Ci bardzo dziekuję)

to do działania braknie mi tylko ram więc myśle że ktoś z rodziyn mi ten ram kupi :)

JEDNYM SŁOWEM JESTES WIELKI THX

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.