x-kom hosting

Zależnoć grafiki od procka

sobi92
utworzono
utworzono

Witam!

Mam pytanie co do związku procka i karty graficznej.

Posiadam grę NFS: Undercover i na full detalach jednak się przycina a sądze że powinno śmigać ładnie :/

Jeszcze jedno mam w tej chwili ram zastępczy GoodRam 1GB CL5 więc pewnie to dużo zmienia, ale chciałbym się dowiedzieć czy niekręcony core 2 duo e4300 będzie ograniczał GeForce 9600GT ??

Langi
komentarz
komentarz

2x1,8... pewnie ze to będzie ograniczało 9600gt, do 2,8 jakbyś podkręcił to będzie super :)

Sądzę, ze procek ogranicza kartę i dlatego Ci przycina ;)

JackassJGC
komentarz
komentarz

Jeśli masz pirata to będzie ciąć , bo crack jest zły i będą spadki fpsów.

A 2,8 Ghz to nie przesadzaj:)

Myślę, że 2,5 nawet 2,4 GHZ starczy.

Langi
komentarz
komentarz

No, 2,6 przy 88GT to minimum, 96GT jest trochę słabsza, można się kłócić... ale wg mnie lepiej jest mieć parę mhz w 'zapasie' :)

sobi92
komentarz
komentarz

thx za info a jeszcze pytanko co do chłodzenia bo rozumiem że boxowe nie nadaje się do kręcenia więc jakie najtańsze chłodzenie mógłbym kupić aby zacząć kręcić?

i czy chieftec 450W nie będzie "zawadzał"

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz

Do undercover jednak, potrzeba conajmniej tego 2,6 GHZ.

A co do samego przycinania, nawet w wypadku E4300 gra nie powinna się przycinać.

Doświadczysz raczej małej ilości fpsów.

Winą przycinania jest z pewnością 1 gb ramu co nie ukrywa faktu że na niekręconym E4300 w komforcie nie pograsz.

sobi92
komentarz
komentarz

zrobiłem właśnie test Aqua MArkiem i wynik wyszedł:

GPU: 16.068

CPU: 9.335

Więc po podzieleniu wyszło 1,72 czy to w miare dobrze ?

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
thx za info a jeszcze pytanko co do chłodzenia bo rozumiem że boxowe nie nadaje się do kręcenia więc jakie najtańsze chłodzenie mógłbym kupić aby zacząć kręcić?

i czy chieftec 450W nie będzie "zawadzał"

A co do chłodzenia, jeśli procesor jest dobry to możesz dojść do 2,6 GHZ na boxie nawet.

Proponuje sprawdzić.

Chieftec 450W w zupełności wystarczy do podkręcenia procesora i karty.

JackassJGC
komentarz
komentarz
Do undercover jednak, potrzeba conajmniej tego 2,6 GHZ.

Nie zgodzę się. Mój kumpel gra na C2Q 2.4 GHz i 9600GT i 2GB Ramu i śmiga mu na maxa na rozdziałce 1650x1080.

Problemem jest tu zły crack, nieco za wolny procek i 1gb ramu.

//

A co myślisz że o/c zżera bóg wie ile prądu? Że mówisz, że chieftec wystarczy.

Byle żebyś nie zmieniał napięcia na BOXowym chłodzeniu.

Stosunek w AquaMark powinien być 2;1 z przewagą karty graficznej.

sobi92
komentarz
komentarz

pytałem o chłodzenie gdyż na boxowym temp procka to jakieś core1: 47 core2 46 w spoczynku więc w stresie około 55 będzie pewnie

Lipton
komentarz
komentarz

Ogólnie bardzo kiepski wynik w Aqua, zrób test w 3D marku 03,05,06 i podaj wyniki. Jaką masz wersję sterowników ?

sobi92
komentarz
komentarz

wersja sterowników to 177.83 z płytki gdyż na 180 wyskakiwały artefakty :/

wyniki zaraz dodam.

Byle żebyś nie zmieniał napięcia na BOXowym chłodzeniu.

Nawet nie wiedziałem że da się zmienić napięcie na chłodzeniu :P

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Nie zgodzę się. Mój kumpel gra na C2Q 2.4 GHz i 9600GT i 2GB Ramu i śmiga mu na maxa na rozdziałce 1650x1080.

Problemem jest tu zły crack, nieco za wolny procek i 1gb ramu.

Sprostuje moją wypowiedź, potrzeba 2,6 jeśli chodzi o procesor dwurdzeniowy.

Nie porównałbym Q6600 do E4300 bo porównania nie ma.

wersja sterowników to 177.83 z płytki gdyż na 180 wyskakiwały artefakty :/

wyniki zaraz dodam.

Jak na 180 wyskakują Ci artefakty to zainstaluj 178.24.

JackassJGC
komentarz
komentarz

No wiadomo, że porównania nie ma.

sobi92
komentarz
komentarz

przed instalką wyczyścić kompa ze starych sterów?

JackassJGC
komentarz
komentarz

No wyczyść.

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
przed instalką wyczyścić kompa ze starych sterów?

Nie zaszkodzi.

No i nie zapomnij odinstalować starych sterówników.

sobi92
komentarz
komentarz

zainstalowałem 178.24 i włączyłem Aqua a wynik prawie identyczny :D wyszło 1.73:1

P.S może 180 nie powoduje artefaktów tylko zainstalowanie chipsetu płyty głównej bo jak miałem zainstalowany to byy artefakty a jak odinstalowałem zniknęły :co:

JackassJGC
komentarz
komentarz

Hmm artefakty nie wiem co może być ich przyczyną. Albo sterowniki karty graficznej albo jej temperatura.

A co do wyniku to sterowniki ci nic nie dadzą. Trzeba podkręcić procesor by uzyskać wynik 2:1

sobi92
komentarz
komentarz

czyli podkręcenie ok a czy musze czekać aż wróci mój Ram Geil 2x 1gb Ultra czy moge na tym ramie podkręcic??

Zrobiłem sobie krótki teścik OCCT tak na 10 minut i już w przeciągu 5 minut było 65 stopni (troche sporo) :/

Więc chyba trzeba zmienić chłodzenie (myślicie że takie styknie http://allegro.pl/item490864202_arctic_coo...chy_lga775.html ??)

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
czyli podkręcenie ok a czy musze czekać aż wróci mój Ram Geil 2x 1gb Ultra czy moge na tym ramie podkręcic??

Zrobiłem sobie krótki teścik OCCT tak na 10 minut i już w przeciągu 5 minut było 65 stopni (troche sporo) :/

Więc chyba trzeba zmienić chłodzenie (myślicie że takie styknie http://allegro.pl/item490864202_arctic_coo...chy_lga775.html ??)

Możesz kręcić na tym ramie ale wyniki kręcenia będą słabsze.

Przy takim chłodzenienu nie odczujesz dużego spadku temepratur bo jest ono nie wiele lepsze od boxowego.

Jeżeli możesz dołożyć to poleciłbym karakorum

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.