x-kom hosting

Jaki mam wybrać procesor ?

Cyryl
utworzono
utworzono

Święta tuż, tuż, a nawet nie wiem co kupić. Posiadam płytę Główną ABIT IP35-E i zasilacz chiefteca 450W. Jeżeli mi coś poradzicie to nie wiem czy na pewno kupie, zależy jak będzie mi chodziło gta 4 ;] Ale jeżeli po podkręceniu, będzie słabo chodził to zmienię. Cena to MAX 500 zł, a rekomendowany proc dla gta to Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz. a on jest gdzieś tak za 600 zł, proszę o jakiś dobry zamiennik :]

n31T
komentarz
komentarz

e8200 + chłodzenie i kręcenie

Cyryl
komentarz
komentarz

A propos, to co ma ta nazwa do wydajności ? Jest to ogólna moc procesora, czy tylko taka sobie nazwa ?

Quantum
komentarz
komentarz

To jest nazwa.

A co do procesora to nie radzę brać quada ;)

Cyryl
komentarz
komentarz

W tej chwili posiadam Inet Pentium Dual CPU E2180, czy jest duża różnica między E8200 ?

n31T
komentarz
komentarz

Różnica jest, e8200 ma 5mb cache więcej, jest wykonany w 45nm technologi, lecz możesz kupić jakieś dobre chłodzenie i wykręcić go bardzo dobrze.

Cyryl
komentarz
komentarz
Różnica jest, e8200 ma 5mb cache więcej, jest wykonany w 45nm technologi, lecz możesz kupić jakieś dobre chłodzenie i wykręcić go bardzo dobrze.

No własnie z podkręceniem mam problem, ale to nie w tym dziale, zajmę się tym dogłębniej po premierze gta ;]

swirek
komentarz
komentarz

Bierz E8200 i podkrec troche, potem uskladaj jeszcze ok 70 ~ 80 zl i kup chlodzenie Pentagram Karakorum i podkrec do oporu :)

Quada nie bierz, stara technologia, w grach mniej wydajny, gorzej sie kreci, bierze wiecej pradu no i te temperatury... :P

Cyryl
komentarz
komentarz

OK, jak mówicie tak też zrobię, ale pewien nie jest. Zobaczymy jak będzie "hulało" gta ;]

Gość
komentarz
komentarz

do GTA bedzie bardzo wazne z 2GB ramu i dobra grafika, a z tego proca to ja bym jeszcze troche wyciagnal, kupil chlodzenie Pentagram Karakorum i probowal go do 3ghz podkrecic co najmniej

Cyryl
komentarz
komentarz

Mam 8800GT i 2GB ramu. Z tym podkręceniem to jeszcze zobacze.

jasiek23
komentarz
komentarz

Przepraszam ze podpinam się pod temat ale nie bede specjalnie zakladal nowego wątku zeby zadac jedno pytanie. Mianowicie: czym różnią się procesory Intel Pentium Dual Core od Intel Pentium Core 2 Duo?

n31T
komentarz
komentarz

To zależy jakie, jeśli chodzi o c2d z wyższej półki to cechuje je większa niż u dual core ilość cache.

Baginiak
komentarz
komentarz
Bierz E8200 i podkrec troche, potem uskladaj jeszcze ok 70 ~ 80 zl i kup chlodzenie Pentagram Karakorum i podkrec do oporu :)

Quada nie bierz, stara technologia, w grach mniej wydajny, gorzej sie kreci, bierze wiecej pradu no i te temperatury... :P

Słabo się kreci?? mało wydajny w grach?? No nie wiem , wszystko mi śmiga nie zdążę przełknąć, gdybym miał lepszy zasilacz 4,0 GHz by pękło

swirek
komentarz
komentarz
Słabo się kreci?? mało wydajny w grach?? No nie wiem , wszystko mi śmiga nie zdążę przełknąć, gdybym miał lepszy zasilacz 4,0 GHz by pękło
Owszem, moze by i peklo jesli to dobry egzemplarz. To po pierwsze.

Po drugie z tych 4 rdzeni 4,0GHz pracowalyby w grach tylko dwa. A takie dwa rdzenie pracujace na 4,0 GHz da sie osiagnac z E8400 latwiej, bezpieczniej i chlodniej niz z tego quada :)

rafalluz
komentarz
komentarz

Jakie Ty masz chłodzenie i napięcie, że robisz 3.82?

Zresztą dobry chip z wafla Ci się trafił. Przeważnie na mocnym powietrznym chłodzeniu robią 3.4-3.6 GHz (patrząc po sigach ludzi na forach zagranicznych).

Baginiak
komentarz
komentarz
Owszem, moze by i peklo jesli to dobry egzemplarz. To po pierwsze.

Po drugie z tych 4 rdzeni 4,0GHz pracowalyby w grach tylko dwa. A takie dwa rdzenie pracujace na 4,0 GHz da sie osiagnac z E8400 latwiej, bezpieczniej i chlodniej niz z tego quada :)

Tak ale np ja robie coś jeszcze, są tez inne procesy i mnóstwo innych aplikacji które pochłaniają procka, te 2 jadra pracują tylko w grach to następne 2 robią mi w tle inne sprawy, np instalują inna grę, rozpakowują konwertują, po co mam czekać, uruchamiam kilka procesów naraz, ja w tym widzie b dobra wydajność 4 rdzeni, a takie procesy jak wypakowanie i konwertowanie bardzo dużo obciążają procka,

swirek
komentarz
komentarz

Tylko zastanow sie czy tak uzywa kompa zwykly smiertelnik, ktory prosi o pomoc przy wyborze procka :P?

Moim zdaniem to jak Ty wykorzystujesz maszyne spokojnie usprawiedliwia zakup quada, ale przy zwyklym uzytkowaniu sprzetu na co dzien nie ma to juz sensu :) bo nie bedzie wykorzystywany.

Po drugie jak mowie, nie kazdy egzemplarz da sie podkrecic az tak, a poza tym nie kazy uzytkownik to potrafi ;)

Baginiak
komentarz
komentarz
Jakie Ty masz chłodzenie i napięcie, że robisz 3.82?

Zresztą dobry chip z wafla Ci się trafił. Przeważnie na mocnym powietrznym chłodzeniu robią 3.4-3.6 GHz (patrząc po sigach ludzi na forach zagranicznych).

Mam chłodzenie thermaltake wodne na procku , Voltarze: 1.50 CPU Voltage , CPU VTT Voltage 1.55 NB 1.82 SB 1.70 , 1.2 VT 1.70, ale coś mi się zdaje ze gdzieś może być czegoś za dużo, ale jeżeli jest stabilny ... , ta są średnie Voltarze a płycie głównej świecą się na żółto wszystkie diody, gdy będą czerwone tzn ze wartości osiągają maximum

Tylko zastanow sie czy tak uzywa kompa zwykly smiertelnik, ktory prosi o pomoc przy wyborze procka :P?

Moim zdaniem to jak Ty wykorzystujesz maszyne spokojnie usprawiedliwia zakup quada, ale przy zwyklym uzytkowaniu sprzetu na co dzien nie ma to juz sensu :) bo nie bedzie wykorzystywany.

Po drugie jak mowie, nie kazdy egzemplarz da sie podkrecic az tak, a poza tym nie kazy uzytkownik to potrafi ;)

Masz racje do spokojnego użytkowania, dla niczego specjalnego to fakt można sobie darować 4 rdzenie

Jakie Ty masz chłodzenie i napięcie, że robisz 3.82?

Zresztą dobry chip z wafla Ci się trafił. Przeważnie na mocnym powietrznym chłodzeniu robią 3.4-3.6 GHz (patrząc po sigach ludzi na forach zagranicznych).

A poza tym na Strikerze Extreme tez robiłem 3.82 , tylko ze ona jest gorsza do podkręcania, jest b dobra ale Striker 2 Formula jest jeszcze bardziej opcjonalna pod tym względem

rafalluz
komentarz
komentarz
Tak ale np ja robie coś jeszcze, są tez inne procesy i mnóstwo innych aplikacji które pochłaniają procka, te 2 jadra pracują tylko w grach to następne 2 robią mi w tle inne sprawy, np instalują inna grę, rozpakowują konwertują, po co mam czekać, uruchamiam kilka procesów naraz, ja w tym widzie b dobra wydajność 4 rdzeni, a takie procesy jak wypakowanie i konwertowanie bardzo dużo obciążają procka,

Konwertowanie tak, ale przy wypakowaniu/instalowaniu masz jeszcze twardziela jako wąskie gardło.

Większość procesów w menadżerze zadań nie bierze prawie wcale czasu procesora.

Co innego, jeżeli zainstalujesz BOINCA. Jak Ci bardzo zależy na punktach, to tak, 4 rdzenie się przydadzą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.