x-kom hosting

Problem z prockiem P4

hannover_96
utworzono
utworzono

Jestem tu nowy więc Witam wszystkich

Mój komputer :

865PE P4 2.6 Ghz , 1GRam , Geforce Ti 4200 Win Xp

Mam nie typowy problem z procesorem

Gdy odpalam kompa on nie startuje (ciemny monitor) ,ale wszystkie wentylatorki i diody działają. Gdy otwieram jeden z dwóch zacisków od radiatora (pod nim jest procek) komputer startuje komunikatem :

CMOS SETTING WRONG

F1. Run to setup

F2. To load default values and continue

Po wciśnięciu F1 wchodzę do Biosu i odrazu z niego wychodzę (przywracałem też ustawienia początkowe ale to nic nie dawało) jestem już w Xp.

Programy ,które wymagają dużej pracy procesora chodzą mi wolno ale ogólnie wszytko jest ok. Wiec zaciskam zacisk od radiatora i nagle czarny ekran i nic.

I tak ciągle jest.

Zmieniłem pastę na rdzeniu procesora ,ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc co mam zrobić w tej sytuacji

Gość
komentarz
komentarz

Wymień baterię na płycie głównej - CR2032.

swirek
komentarz
komentarz

Wyjmij wyczysc i jeszcze raz zamontuj procesor. Sprawdz czy chlodzenie jest dobrze zamontowane. Sprawdz czy przy zacisnietych wszystkich mocowaniach chlodzenia nie wygina sie przy tym plyta glowna...

hannover_96
komentarz
komentarz

Co do baterii to nie jest to dobre rozwiązanie bo byłem z tym komputerem w serwisie i z bateria jest ok. Panowie z serwisu też nie wiedzieli co jest nie tak ja natomiast nie widziałem ,że to jest procek ,wiec oddali mi maszynkę z powrotem.

Z wkładaniem i wyciąganiem procka też próbowałem czasami nawet działało pare dni tak jak powinno ale po paru godzinach przerwy znów problem się powtarzał lub nagle pojawiał się niebieski ekran z informacją ,że wystąpił błąd i jest zrzucana pamięć fizyczna czy coś takiego.

swirek
komentarz
komentarz

Jakie masz temperatury przy tym czesciowo odpietym chlodzeniu? Przetestuj RAM programem MemTest.

Gość
komentarz
komentarz
Co do baterii to nie jest to dobre rozwiązanie bo byłem z tym komputerem w serwisie i z bateria jest ok.

Sam sprawdź czy ma ona napięcie 3V albo więcej. Jeżeli ma mniej, to ją wymień.

hannover_96
komentarz
komentarz

Teraz mam dziwne problemy z Xp, gdy wchodzi do windowsa wyskakuje okno o rejestracji systemu ,wcześniej tego nie miałem więc zmieniłem datę w Biosie na obecną z 2099 roku (wcześniej mi chodził przy tej dacie więc nic nie zmieniałem). Teraz Bios staruje tylko przy odłączonych zaczepach ,nie mam pojęcia czemu tak jest.

Zdążyłem sprawdzić w biosie parametry o które prosiliście :

Vbat = 0.35 do 0.45 V (powinno być 3 ,więc kupiłem baterię i dziś wieczorem sprawdzę czy działa)

TComp ,raz jak udało mi wystartować to obserwowałem nagły wzrost temp. wzrosło do około 105 C po czym komp się sam wyłączył, później zresetowałem Biosa (przez zmianę zworek) i temp była ustabilizowana około 40 C, wszytko przy odłączonych zaciskach od radiatora

swirek
komentarz
komentarz

A Ty podkrecales cos tego procka?

hannover_96
komentarz
komentarz
A Ty podkrecales cos tego procka?

nie

Witam poraz kolejny

wyjasnila sie sprawa z moim kompem mam uszkodzona plyte glowna

wiec jaka plyte glowna oraz zasilacz(bo okazalo sie mam ze mam Gigabyte) polecacie mi pod ten procek i grafike oraz DDR1

najlepiej cos z tego :

http://allegro.pl/4272_socket_478_pentium_...&view=gtext

swirek
komentarz
komentarz

Moim zdaniem przy zmianie prawie calego sprzetu, nie oplaca sie juz kupowac platformy pod stary technologicznie procesor.

Sprzedaj wszystkie stare czesci (costaw sobie obudowe, dyski i napedy) i kup nowy zestaw. Nie bedzie to wydatek znow taki duzy w porownaniu z dokupieniem podsespolow pod tego P4.

Wycenimy Twoj komputer w dziale: Wycena komputera

Nowy oplacalny zestaw w granicach Twojego budzetu pomozemy zlozyc w dziale: Polecane zestawy komputerowe

Jesli jednak koniecznie chcesz wymienic te czesci, ktore podales na nowe pod P4, to od tego sa dzialy:

Polecane płyty główne - wybor plyty

Polecane obudowy i zasilacze - wybor zasialacza

Polecane karty graficzne - wybor karty graf.

Jesli chodzi o RAM DDR1 to wystarczy zwykly DDR 400MHz 2x1GB od Goodrama albo Kingstona :)

Ale zastanow sie powaznie nad kupieniem nowego zestawu.

hannover_96
komentarz
komentarz

nie chce kupowac tylko wymienic plyte glowna ktora jest uszkodzona

wyboru już dokonałem : http://allegro.pl/item492278404_plyta_glow...i865pe_agp.html

dobra plyte wybralem ?

witam ponownie

Mam nową płytę główną i podobne problemy co wtedy ,a wyglądają one tak ,że komp w różnych momentach pracy się resetuje i jest ciemny ekran. Raz po restarcie dane mi było usłyszeć 4 piski ale tylko raz. Gdy włączam kompa po restarcie nic nie idzie ,więc poluzowałem zaciski przy chodzeniu i zaczepiłem ponownie i jest ok.

co o tym Sądzicie ?

mefistergo
komentarz
komentarz (edytowane)

przegrzałeś procka i sie gdzies rozwarstwił pod nóżkami :) niestety wymiana procka cie czeka. Sa tanie celeronki, ja sie zaopatrzyłem w takiego za niecałe 40zł z boxowym, swietnym chłodzeniem. Ciche i w miare wydajne, zreszta widac w podpisie: temp max 45 stopni.

//Uwazaj na pisownie i literowki

//Zacznij uzywac znakow interpunkcyjnych bo bez nich z wypowiedzi wychodzi chaos.

//swirek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.