x-kom hosting

Jaka dystrybucja?

539
komentarz
komentarz

a instalujesz wersje 32 czy 64 bit?

vaxtor
komentarz
komentarz (edytowane)

próbowałem xubuntu-14.04.1-desktop-i386.iso i też nie chce działać

Edytowane przez vaxtor
  • 2 tygodnie później...
Mycobacterium
komentarz
komentarz

Spróbuj Xubuntu, ładne to, szybkie jak diabli.

539
komentarz
komentarz

Ostatnio urzekł mnie CentOs 7 :)

  • 1 rok później...
xodos
komentarz
komentarz

Mam pytanie jakiej dystrybucji linuxa moge użyć do przekopiowania pliku na dysku, gparted ma taką możliwość?

Grot
komentarz
komentarz

Kopiowanie pliku z dysku na dysk? Chyba każde w LiveCD, np. Ubuntu :)

  • 2 miesiące później...
Szczerbatek
komentarz
komentarz

Witam, w nowym komputerze posiadam dysk SSD 250GB. Mam na nim Win 7 64bit. Chciałbym zainstalować również linuxa, tylko zastanawiam sie nad wersja.

 

Do czego będzie służyć...w sumie chce zacząc przygodę z programowaniem i mieć jakąś alternatywe dla Windowsa. Myślałem nad Open Suse, ale nie wiem czy to dobry wybór.

 

Konfiguracja PC chyba zbędna :) 

 

Pozdrawiam i dziękuję

bartek86
komentarz
komentarz

Każde distro z tych podstawowych, openSUSE, Debian, Ubuntu będzie dobre jak chcesz się uczyć Linuksa to pracuj w terminalu jak najwięcej.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Może ktoś polecić jakieś lekkiego os'a (będzie uruchamiany na VirtualBox), najlepiej zgodny z RedHat'em?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

CentOS jest kopią RedHat'a, tyle że pozbawioną komercyjnego oprogramowania. RedHat i CentOS są dedykowane jako systemy pod serwery. Jeśli o takie zastosowanie ci chodzi to CentOS spełni twoje oczekiwania. Będziesz wtedy pracował głównie w konsoli, więc nie przejmował bym się wymaganiami. Ten system nie nadaje się natomiast dla zwykłego użytkownika, do multimediów, itp.

 

Jeśli chodzi o lekki system dla użytkownika, to polecam te dwa artykuły:

http://www.dobreprogramy.pl/kaisuj/Przeglad-popularnych-dystrybucji-GNULinux-czesc-1-LXDE,60387.html

http://www.dobreprogramy.pl/kaisuj/Przeglad-popularnych-dystrybucji-GNULinux-czesc-2-XFCE,60405.html

Może Fedora LXDE/XFCE ?

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
Los_Emilos
komentarz
komentarz

Bardzo ciekawie dla mnie wygląda z tych systemów Linux Lite 2.2.

Co do systemów "ubuntopodobnych", słyszałem opinie, że po aktualizacjach potrafią być one nie stabilne, coś nagle przestaje działać- szczególnie ubuntu.

CentOs jest bardzo dobry, lubię stawiać na nim testowe serwery, niestety do tego zastosowania wydaje mi się zbyt ociężały.

Kosa7808
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dobry temat,ale mam takie pytanie.Mam stary dysk na ide z ważnymi danymi które chciałbym odzyskać,nowa plyta ma tylko sata kupiłem przejściówki z ide na sata ale nie działa.Czy jak podlacze dysk do starej płyty z ide to odpale na nim Linuxa i będę mógł zgrać dane np na peendriwe.Na dysku nie ma Windowsa tylko dane.Jakiś link do Linuxa też by się przydał.

  • 6 miesięcy później...
mifrext
komentarz
komentarz

i5 6600K

gtx 1060

msi z170a pc mate

 

elementary os vs  apricity os vs ubuntu vs manjaro vs mint

 

zależy mi na ladnym wyglądzie i braku zbędnych bajerów

  • 3 miesiące później...
paparazzo
komentarz
komentarz
Dnia ‎2016‎-‎04‎-‎01 o 12:30, Kosa7808 napisał:

Nie wiem czy dobry temat,ale mam takie pytanie.Mam stary dysk na ide z ważnymi danymi które chciałbym odzyskać,nowa plyta ma tylko sata kupiłem przejściówki z ide na sata ale nie działa.Czy jak podlacze dysk do starej płyty z ide to odpale na nim Linuxa i będę mógł zgrać dane np na peendriwe.Na dysku nie ma Windowsa tylko dane.Jakiś link do Linuxa też by się przydał.

Dowolny linux w wersji LIVE. Spokojnie wystarczy np. Fedora. Powinna rozpoznać wszystko, włącznie z pendrive.

  • 2 lata później...
xczviiu
komentarz
komentarz

A odświeżę temat ^_^

Jaką polecacie dystrybucję Linuxa dla początkującego? Jakaś prosta i przyjemna w obsłudze.Aktualnie sprawdzam sobie Solusa,nawet ciekawy,rzecz jasna na wirtualnej maszynie.Najbardziej mi chodzi o terminala,komend by się uczyć.Dzięki za pomoc :D

gumish93
komentarz
komentarz
Dnia 20.12.2019 o 17:45, xczviiu napisał:

A odświeżę temat ^_^

Jaką polecacie dystrybucję Linuxa dla początkującego? Jakaś prosta i przyjemna w obsłudze.Aktualnie sprawdzam sobie Solusa,nawet ciekawy,rzecz jasna na wirtualnej maszynie.Najbardziej mi chodzi o terminala,komend by się uczyć.Dzięki za pomoc :D

Tam w solusie masz eopkg  menedżer . Ewentualnie coś pokroju ubuntu lub arch - tu już manjaro polecam . Bo sam dłuugo korzystałem . Jeśli chcesz pojechać na głębokie wody to bier manjaro architect : ) . Wybierasz co chcesz + własne pakiety które są w repozytoriach.

  • Dziękuję 1
  • 8 miesięcy później...
Antiper
komentarz
komentarz

Potrzebuje dystrybucji Linuxa z działającym Steamem. System w 100% do zabawy i nauczenia się jak w ogóle linux działa.

Los_Emilos
komentarz
komentarz
Potrzebuje dystrybucji Linuxa z działającym Steamem. System w 100% do zabawy i nauczenia się jak w ogóle linux działa.
Wszystkich gier nie odpalisz na Linuxsie. Ja ze swojej strony polecam Mint- przyjemna dystrybucja dla oka. Nie sprawia problemów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Antiper
komentarz
komentarz

Ale ja nie zamierzam grać na Linuxie, tak jak pisałem - chce się nauczyć tego systemu, Steam będzie po to żeby próbować coś odpalić :)

gavron7
komentarz
komentarz
Ale ja nie zamierzam grać na Linuxie, tak jak pisałem - chce się nauczyć tego systemu, Steam będzie po to żeby próbować coś odpalić
Na każdej odpalisz steama.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Antiper
komentarz
komentarz

A używał ktoś może SteamOS? Jest do dystrybucja na bieżąco aktualizowana? Jeśli nie to pewnie wybiorę minta :)

Los_Emilos
komentarz
komentarz
A używał ktoś może SteamOS? Jest do dystrybucja na bieżąco aktualizowana? Jeśli nie to pewnie wybiorę minta
Nie. Z tego co wiem jest ona zbudowana na innej dystrybucji, zwanej Debian.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

gavron7
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Los_Emilos napisał:

Nie. Z tego co wiem jest ona zbudowana na innej dystrybucji, zwanej Debian.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

22 minuty temu, Antiper napisał:

A używał ktoś może SteamOS? Jest do dystrybucja na bieżąco aktualizowana? Jeśli nie to pewnie wybiorę minta :)

 

Mint też jest na debianie

Los_Emilos
komentarz
komentarz
 
Mint też jest na debianie
W tym przypadku dokładnie jest tak:
Debian -> Ubuntu -> Mint. Tak jest z główną gałęzią.

Chodź też jest specjalna wersja, zbudowana na debianie bezpośrednio, ale nie korzystałem z niej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

gavron7
komentarz
komentarz

Tak czy siak nie ma znaczenia jaki linux. Ma każdym idzie wszystko to samo. Czy to będzie debian czy centos czy jakikolwiek wymyślicie inny to samo można odpalić.
Owszem może nie być czegoś w repozytoriach i trzeba samemu kompilować ale w repo i tak najnowszych wersji jest ciężko

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.