x-kom hosting

Seagate Barracuda ST3250620A 250gb

dudowski
utworzono
utworzono

Witam,

Mam problem z w/w dyskiem. Był wypełniony w 75% i już czasem się przycinał, jednak miałem go w obudowie na usb więc wystarczyło wyłączyć i znów włączyć. W planie miałem zrobić kopie i format i ostatnio pousuwałem zbędne rzeczy i zaczął się niesamowicie wieszać, tzn. moment pochodził a potem wydawał dźwięk w rodzaju cykania jak zegarek i nic już wtedy nie dało się robić. Udało mi się zrzucić na lapka najważniejsze, czyli zdjęcia oczywiście 100razy włączając i wyłączając dysk gdyż działa tylko przez moment. Dziś próbowałem Seatools pod dosem ale nie da rady bo dysk odmawia posłuszeństwa. Dodam jeszcze, że nawet jak nie jest podłączony do kompa to tak się dzieje, tzn. cyka po jakimś czasie. Pal licho dysk ale chciałbym odzyskać dane i powiedzcie mi czy da się to jakoś naprawić w serwisie metodą wymiany jakiejś części czy czegośtam, bez utraty danych? Lub odzyskać dane ale nie za niesamowite kwoty w firmie XyZ? Wydaję mi się, że musi być jakiś sposób bo normalnie czyta i mogę kopiować pliki ale tylko przez chwile, a potem dead.

Poradźcie coś.

nitro07
komentarz
komentarz

próbowałeś podłączyć dysk do komputera stacjonarnego bezpośrednio pod pł. gł. ?

dysk jest wykrywany w BIOS-ie ?

widoczny w Windows ?

dudowski
komentarz
komentarz

Jasne, że próbowałem go normalnie podłączyć. Działa tak samo..chwile pochodzi apotem to cykanie (tak jakby czytał, nie szarpie ani nic) co ok. 1s i już nic nie można zrobić. Próbowałem go Seatoolsem pod dosem odpalić i nawet wykrył, wszedł w program ale potem lipa, znów zaczął cykać i nie czytać.

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie spadł Ci tudzież o coś innego nie uderzył? Dyski są bardzo wrażliwe na wstrząsy.

dudowski
komentarz
komentarz

Mi na pewno nie, ale był w różnych rękach.. Jednak nie o przyczynę tu chodzi tylko o rozwiązanie. Help me chłopaki(i dziewczyny) :)

Volcano
komentarz
komentarz

Oddaj go na gwarancje,dane to stracisz na pewno,a na gwarancje i tak oddasz bo szkoda kasy,a gwarancje na pewno ma bo 5lat maja wiec jak nie kupiłeś ze sklepu to do warszawy,tam jest serwis segate wymienia ci bez problemu :)

rafalluz
komentarz
komentarz

Szczerze, jeśli zgrałeś, co najważniejsze, to zrobiłbym, jak poprzednik sugeruje, czyli na gwarancję. Powiedz, ze nic nie wiesz, co się dzieje, że pewnego dnia tak nagle się zaczęło dziać i powinni przyjąć (bo w sumie tak było).

dudowski
komentarz
komentarz

Kupiony był 01.10.2007r na morele.net także gwarancja jest w ostateczności wyślę tylko czy do seagate'a czy na morele wysyłać? Tymczasem poszperam jeszcze i pokombinuje.. może jeszcze coś zrzucę w tych chwilowych momentach działania. Mój brat robi muzę, co prawda teraz przesiadł się na MPC1000 ale wiele rzeczy do muzyki zgromadzonych jest na tym dysku, nie mówiąc już o samej muzie :(

Nie ma jakichś magików co za dotknięciem magicznego śrubokręta przywróciliby mu sprawność?? :D

P.G.M.
komentarz
komentarz

Dyski twarde są bardzo czułe na fale elektromagnetyczne. Czyli jak ci komórka zbyt często dzwoniła jak siedziałeś przy kompie to mógł ci wysiąść. Mój kumpel tak miał.

nitro07
komentarz
komentarz

jak dla mnie to wygląda na uszkodzoną mechanikę

jeśli tak jest to im dłużej chodzi podłączony to tym więcej danych może zostać uszkodzonych

najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gwarancji

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.