x-kom hosting

Problem z seagate 500GB

commanded
utworzono
utworzono

Witam,

Kupiłem wczoraj dysk twardy seagate 500GB ST3500320AS. Windows XP (sp3) go widzi. Aktualnie system mam postawiony na starym samsungu 80GB ATA. Gdy odłączam tego samsunga i zostaje podłączony seagate (500GB) wkładam płytkę z windows xp. Ładują się pliki instalatora, a na piękny koniec wyskakuje komunikat ze nie znaleziono dysków twardych....

Proszę o pomoc, z góry dzięki

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaka płyta główna ?

Dysk podpięty prawidłowo: kabelek SATA + zasilający wpięte ?

Spróbuj w czasie instalki wcisnąć chyba F5 to wtedy sterowniki SATA powinny się wgrać i Windows zobaczy dysk. W każdym bądź razie obserwuj komunikaty w czasie instalki na dole i jak się pojawi coś z SATA to wciśnij przycisk który tam sugerują

commanded
komentarz
komentarz

Płyta główna ASUS A7N8X Deluxe

Tak: kabelkiem SATA + zasilanie

Dodam ze Paragon Partition Manager 8.5 podzielilem go na 2 partycje 65GB i 400GB

falcon1984
komentarz
komentarz

Problemem jest fakt, ze instalator Windows nie ma sterowników SATA i dysku nie potrafi wykryć. spróbuj sposobu z tym F5 (lub inny przycisk, nie pamiętam dokładnie)

commanded
komentarz
komentarz

Podczas instalacji winXP (niebieskie ekrany) klawiszem odpowiedzialnym za stery do dysków jest F6, ale to nic nie dało nie znaleziono sterowników.

Odkąd podłączyłem dysk pojawił się nowy czarny ekran odnośnie dysku. Można włączyć jakieś ustawienia za pomocą F5 / Ctrl+S (RAID), o co z tym chodzi?

Dodam że w moim komputerze są widoczne 2 partycje tego dysku (500GB).

Więc problem pozostaje taki sam:

Pod Windows XP widzi dysk, gorzej jak chce zainstalować win XP - już go nie widzi.

JSF
komentarz
komentarz

Czy gdy wcisnąłeś klawisz F6 w stacji dyskietek znajdowała się dyskietka ze sterownikami SATA przeznaczonymi dla tej płyty?

commanded
komentarz
komentarz

Nie mam stacji dyskietek...

Poszperałem trochę w necie i znalazłem rozwiązanie, a mianowicie dwa rozwiązania:

1. nLite (program) dodać sterownik SATA do płyty instalacyjnej winXP.

2. Podczas ładowania plików instalatowa winXP wcisnąć wspomniany F6 i umieścić dyskietkę w stacji ze sterownikami do SATA.

W nowszym sprzęcie nie ma tego problemu. Na mojej płycie to był hit, rozwiązanie dodatkowe (w końcu to płyta Deluxe). Co ta za Deluxe jak się trzeba wysilić żeby zainstalować sterowniki SATA.

Temat chyba do zamknięcia. No chyba że ktoś ma inne zdanie odnośnie tego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.