x-kom hosting

SLI GeForce 8600GT

quent71
utworzono
utworzono

posiadam taka karcioche: GIGABYTE GeForce 8600GT 256MB GDDR3/128bit PCI-E

plyta glowna: ASUS M2N-E nForce 570 ultra

ostatnio chcialem sprawdzic jak beda smigac gry na 2 takich kartach, bo slyszalem jak na razie same dobre opinie.

pozyczylem od kolegi identyczna karte (no prawie identyczna, roznila sie tylko nr modelu, a wizualnie jego miala cienszy radiator)

po podlaczeniu wszystko niby dzialalo, system widzial 2 karty, sam na poczatku zapytal czy wlaczyc opcje SLI (czy cos tedy) itd.

chcialem przetestowac na grze crysis, odpalilem ja na prawie najwyzszych detalach zeby sprawdzic jak bardzo sie tnie na jednej karcie, a potem podlaczylem druga. roznicy jednak nie bylo zadnej...

czytalem na necie ale nic nie moglem znalezc, instalowalem najnowsze sterowniki do plyty i karty i nic.

system widzial 2 karty podlaczone do siebie, opcja SLI byla wlaczona a efektow brak.

co jest nie tak?

czy karty musza byc identyczne w 100%? (tak jak pisalem karty roznia sie numerem modelu, reszta jest identyczna te same sterowniki itd)

zastanawialem sie czy moze jest to wina zasilacza, kolega mi mowi ze raczej na pewno nie, no ale mi sie wydaje ze jest za slaby bo ma 450W.

kozman
komentarz
komentarz

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-...-v1-21,747.html

Sprawdź sobie tutaj jakie są różnice między pojedynczym 8600GT a 8600GT SLI

Tu w crysis'ie to tylko 2 fps.

Więc różnica niezauważalna.

quent71
komentarz
komentarz

o kurde czyli wychodzi na to ze wszystko dzialalo w 100%....

moglem sprawdzic na innej grze....

i co jesli chodzi o zasilanie? 450W wystarczy na te 2 karty? bo slyzalem ze one duza pradu ciumkaja.

BlackRaven
komentarz
komentarz

i co jesli chodzi o zasilanie? 450W wystarczy na te 2 karty? bo slyzalem ze one duza pradu ciumkaja.
Jeśli to markowy zasilacz to spokojnie wystarczy. Jednak Sli z takich kart nie ma sensu, różnica w wydajności niewielka, lepiej mieć jedną kartę a lepszą.
Kamix
komentarz
komentarz

Lepiej wyjdziesz jak sprzedasz tą 8600GT i kupisz coś lepszego.

quent71
komentarz
komentarz

lepiej na pewno nie wyjdzie bo druga karte bede mial za free :) moze inaczej, bede ja pozyczal na wieczne oddanie, no chyba ze koles stwierdzi ze mi ja "daje" to wtedy nie ma sie co zastanawiac tylko sprzedawac obydwie.

dzieki wszystkim za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.