x-kom hosting

Pentagram, różnica między zasilaczami

baglady
utworzono
utworzono

Sprawa wygląda tak, że mój chłopak chciał kupić zasilacz firmy Pentagram, a ponieważ zbliża się dzień św.Mikołaja pomyślałam, że taki prezent będzie jak znalazł :] niestety kobieca natura uznaje wszystkie kwestie związane z komputerami za niezrozumiały bełkot i niestety nie wiem, jaka jest różnica między dwoma następującymi zasilaczami:

-ATX 24/20 pin, PSF 460 P12S cena 169 zł

-a drugi ATX 430 cena 149 zł

Pan w sklepie nie znał się za bardzo na tym, także pozostaje mi szukać odpowiedzi w internecie, pozdrawiam serdecznie :]

mis456
komentarz
komentarz

Jeden ma moc 460W a drugi 430W

Pan w sklepie to jakiś kompletny je**p musi być aby tego nie wiedzieć

baglady
komentarz
komentarz

Czyli lepiej kupić ten 460? i nie spowoduje to żadnej szkody mam nadzieje? :]

Mag Magik
komentarz
komentarz
Czyli lepiej kupić ten 460? i nie spowoduje to żadnej szkody mam nadzieje? :]

Szkody nie. Zasilacz prezentuje się dość dobrze. ma podwójną linie 12V, dobrze trzyma napięcia na liniach 3,3V i 5V. Jaki widać też nie jest zbyt drogi. I jest cichy. Z poniższego cytatu można mu wypomnieć wyraźne wahania napięć na linii +12 V.

Drugi z przetestowanych dzisiaj modeli jest przeznaczony dla mniej wymagających komputerów - raczej z jedną kartą graficzną i dwurdzeniowym procesorem. Tej jednostce również trudno jest cokolwiek zarzucić. Możemy się przyczepić do braku oplotu na wszystkich kablach, co może powodować trochę zamieszania w obudowie, jak również do zauważalnego wahania napięcia na szynie +12 V (1,6%). Zasilacz ma jednak korzystną cenę, podwójną linię +12 V i pracuje naprawdę bardzo cicho. To będzie dobry wybór dla użytkowników chcących zbudować wydajną maszynę z szybką kartą graficzną, dwurdzeniowym procesorem, dwoma dyskami twardymi, a przy tym nie przepłacić.
baglady
komentarz
komentarz

super, dziekuje bardzo za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.