x-kom hosting

dylemat

armani2414
utworzono
utworzono

Witam, już za kilka dni zamawiam części do komputera! Wszystkie komponenty oprócz procesora zostały wybrane! Nie wiem który wybrać:

Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz (S775) BOX

a może :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz LGA775 BOX

Dodam że do tego dojdzie:

pamięć

Corsair 2x 2GB DDR2 800MHz Twin2X CL4-4-4-12 DHX

oraz karta grafiki

Radeon HD 4850 Asus 512MB (256bit) 2xDVI (PCI-E)

płytka główna

Abit płyta główna IP35 Pro

komputer będzie służyl do grania, oglądania filmów i biegania po necie :) wiadomo

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowanie E8500.

Jakob
komentarz
komentarz

Bierz intelka E8500

armani2414
komentarz
komentarz

No dobrze a co powiecie o karcie graficznej ?

Jakob
komentarz
komentarz

No dość dobra karta ;)

JackassJGC
komentarz
komentarz

Karta dobra. Wszystkie nowe gry ciągnie mi na maxa na rozdzielczości 1650x1080.

Byle żeby miała zmienione chłodzenie, bo referencyjna może się przegrzewać. Poza tym nie widzę żadnych wad.

ps. Też polecam E8500:)

swirek
komentarz
komentarz

Z tych dwoch co wymieniles koniecznie E8500

armani2414
komentarz
komentarz

zamienilem plyte na tę polecana przez was, zreszta kolesiowa w sklepie ten mi ja doradzila! A dlaczego E8500? dajcie argumenty

swirek
komentarz
komentarz
Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz (S775) BOX

a może :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz LGA775 BOX

A dlaczego E8500? dajcie argumenty

Wydajniejszy, mniej sie grzeje, zdecydowanie lepiej kreci, pobiera mniej pradu, jest w nowszym procesie technologicznym (45nm).

rafalluz
komentarz
komentarz

Q6600 kręci się bardzo dobrze, jeśli patrzeć na % overclock (wiele sztuk poszło 3.6GHz, czasem nawet na dobrym powietrznym chłodzeniu).

Jednak wiele aplikacji nie wykorzystuje 4 rdzeni na tyle, by Q6600 był w nich lepszy od wyżej taktowanych dwurdzeniówek. Robią to z reguły programy do obróbki grafiki i wideo.

I zdecydowanie Q6600 po podkręceniu to grzałka.

Więc zależy, do czego będziesz stosował komputer, jak masz aplikacje wykorzystujące 4 rdzenie, to bierz Q6600, jak nie, to lepiej wziąć szybszego duala (np. E8400/E8500)

RadmaX
komentarz
komentarz

Przy domowym użytku nie wykorzystasz w pełni 4 rdzeni. Bez zastanowienia bierz Core 2 Duo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.