x-kom hosting

Starsze gry tną się...

X-Lord
utworzono
utworzono

Posiadam GF 7600GS, przed formatem wszystkie gry działały normalnie, jednak po odświeżeniu systemu nagle te starsze rady nie dają i jadą po 1-3 FPSy :blink: Mam za słabego kompa by w najnowsze gry pykać(i tak bym nie grał, bo oldschoolowe mają klimat!), a te stare się tną... Nie jestem zapaleńcem gier, ale lubię od czasu do czasu sobie partyjkę w Machines:Wired for War strzelić lub trochę Frogger'em pod samochody powpadać ;) Klasyka sama w sobie :D Cóż mogę z tym zrobić prócz instalowania starszych sterowników(bo mam te same, co przed formatem, a przypominam, że wtedy wszystko cacy było).

Z góry dziękuję za pomoc !

pozdrawiam

Mateusz

damib
komentarz
komentarz

sterowniki do grafiki masz a do płyty głównej zainstalowałeś??

Ebola
komentarz
komentarz

Sciagnij ze strony nVidia najlepsze sterowniki do swojej karty jakie beda..., zainstaluj DirectX zrestartuj PC. Jak nie pomoze to napisz...

X-Lord
komentarz
komentarz

sterowniki od płyty głównej ? ale o co chodzi, bo nie rozumiem ? BIOS mam stary, oryginalny, sterowniki od płyty głównej, to tylko SoundMax zainstalowałem, więcej nie mam :P

stery do grafiki: http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.24_whql_pl.html mam te właśnie...

jak zainstalować DirectX ?

Ebola
komentarz
komentarz

Nie no aktualizacje BIOSu raczej tu nie bedzie potrzeba ;)

http://www.instalki.pl/programy/download/b...eki/DirectX.php

PS. Directa mozesz tez zainstalowac poczas instalacji wiekszosci gier..ale mozliwe ze to anulowales.

Start/uruchom/dxdiag

Jaka masz wersje DX?

X-Lord
komentarz
komentarz

9,0c :) starsze ide na 5,0a i 6,0b chyba XD

Ebola
komentarz
komentarz

Jesli masz 9.0c to dobrze. Wiec moze sprawdź temperatury karty, procka...

damib
komentarz
komentarz
sterowniki od płyty głównej ? ale o co chodzi, bo nie rozumiem ? BIOS mam stary, oryginalny, sterowniki od płyty głównej, to tylko SoundMax zainstalowałem, więcej nie mam :P

stery do grafiki: http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.24_whql_pl.html mam te właśnie...

jak zainstalować DirectX ?

po formacie trzeba zainstalować sterowniki do płyty głównej te co ty piszesz to chyba tylko do dzwięku są nie masz płytki od płyty głównej??

najpierw instalujesz najnowsze stery do graf. a potem dx9.0c

X-Lord
komentarz
komentarz

No ok... już Everesta pobieram :)

Dodam tylko, że mam Nod'a32 i ten dziwny proces ekrn.exe, taki ni przypiął, ni przyłapał, włącza się wraz każdym programem i mi go muli chwilkę, może to tego wina ?

Mam najnowszego DirectX'a, temperaturki w porządeczku, grafika na low i dalej to samo -.- jakieś inne sugestie ?

JoGr1954
komentarz
komentarz

Moja rada:

1.New stery www.nvidia.com

2.Direct new

3.Grasz przez siec to wejdź w ustawienia sterów od karty i wyłącz synchronizacje pionowa będzie poprawa FPS Spora

4.Przeskanuj kompa jeśli nie to daj log z ComboFixa do działu w bezpieczeństwie

5. Instalki gier masz te same co wcześniej miałeś czy inne??

X-Lord
komentarz
komentarz

1. done

2. done

3. single player

4. świeżutki komp, nie mam wirusów :P

5. te same

EDIT:

w załączniku dałem fotkę z dziwnym problemem :/

UP

temperatury w stresie... grafika nie za mocno zestresowana ?

Direct3D.PNG

temperatury_w_stresie.PNG

post-28030-1227645094_thumb.png

post-28030-1227715706_thumb.png

Akahan
komentarz
komentarz

A, która temp to karta graficzna? Spodziewam się, że to ta co ma temp 65 stopni, jak tak to w normie wszystko, ale czy się grafika zestresowała to ja nie wiem :D Trzeba ją zapytać...

X-Lord
komentarz
komentarz

Pytałem i odpowiedziała, że wszystko w porządku, taki zimowy stan podgorączkowy, ale już wszystko jest ok ! :lol:

Wracając do tematu :P

Wyłączyłem Direct3D we Froggerze i chadza dobrze ! Grafika trochę bardzo zrąbana, ale da się grać ;) Teraz jak już wiem kim był winowajca, to może ktoś pomoże mi go ucywilizować ?

glukkon7
komentarz
komentarz

Na stare gierki (w które sam zresztą pykam i je po prostu uwielbiam :lol: )polecam

DOS BOX któren jest łatwy w obsłudze.

http://www.download.net.pl/2788/DOSBox/

X-Lord
komentarz
komentarz

hehe, rzeczywiście fajny :D

ale rozwiązałem to inaczej - ściągnąłem NAJSTARSZE stery do mojej karty i hula :P szkoda, że nowe gry już nie mają takiej wydajności, ale co tam, źle nie jest ;)

temat można zamknąć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.