x-kom hosting

Problem Radeon Sapphire 2600 PRO HD

RoyaL*
utworzono
utworzono

Witam!

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumialość (standard gadka :)).

Mam problem z ww. kartą. Przedstawia się on tak: W jakichkolwiek grach (nawet niezbyt wymagających sprzętowo) czasami, a raczej często resetuje się komputer i pojawia się niebiskie okno z żółtym napisem. Zdarza się dość rzadko bo innym uperdliwym problemem jest to, że grając np. w grę Battlefield 2 wyrzuca mnie do pulpitu po 5 minutach gry i ją zamyka... W innych grach np Word of Warcraft objawia się to ciągłymi errorami. Myślałem, że to norma, ale jak pytałem znajomych to żaden nie ma takich problemów (szczęśliwi posiadacze Geforców :(). Szukałem po necie sterów, hotfixów i pomimo ich instalacji nic to nie dało. Ostatnio usunąłem CCC i może to coś pomoże, ale szczerze wątpie. Bardzo proszę o pomoc osoby, które miały styczność z tą kartą i podobnymi problemami, ponieważ patrząc na inne fora widzę, że nie jestem odosobniony.

Lipton
komentarz
komentarz

Pierwsze podstawowe pytanie:

Jaki masz zasilacz ? (dokładny model, moc)

RoyaL*
komentarz
komentarz

iBox 400W

Lipton
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie to on jest przyczyną tych usterek, gdyż należy do bardzo słabych zasilaczy.

Podaj jeszcze resztę swojego sprzętu i napisz jakie temp. w stressie osiąga karta.

RoyaL*
komentarz
komentarz

AMD Athlon 3200+, 2x1 GB RAM DDR2 Kingston karta garf. j.w., 250GB HDD. Temperatury tylko nie wiem.

Lipton
komentarz
komentarz

Sprawdź programem GPU-Z, lub Everest.

RoyaL*
komentarz
komentarz

Grałem chwilę w CoDa 2 i temp. karty wynosiła 48 stopni

Lipton
komentarz
komentarz

No to wina raczej leży po winie zasilacza...

Spróbuj jeszcze przeinstalować DX 9.0c i zainstalować sterowniki Omegi.

RoyaL*
komentarz
komentarz

Mam pytanko co do tej Omegi. Trzeba usunąć directx`a?

Lipton
komentarz
komentarz

Sterownik Omegi to jest odpowiednik Catalysta :)

Nie musisz usuwać DX.

RoyaL*
komentarz
komentarz

Ok zainstalowane. Jutro zrobię konkretny teścik i powiem jak działa bo dziś już czasu nie mam :) Nareszcie coś ruszyło się przy karcioszce :) Dzięki jak na razie Lipton (Tea can do that :D) zobaczymy co będzie jutro :P

Akahan
komentarz
komentarz

Ale polecam wymienić ten zasilacz(o ile to można zasilaczem nazwać) bo może spalić Tobie cały komputer i będzie lipa...

RoyaL*
komentarz
komentarz

Aha nie napisałem jeszcze "małego" szczegółu... Nie wiem czy ma coś to wspólnego z tym, ale wcześniej też miałem radka trochę starego (128mb DDR) i się... spalił na tym zasilaczu :P Mam gdzieś nawet w domu jego "zwłoki" :D Może to jednak ten zasilacz bo podobnie się zaczynało jak z tą...

Akahan
komentarz
komentarz

Lepiej go wymień nawet na Modecoma MC(nie FEEL) 350W, niby 350W, a pewniejszy o 1000% od tego co masz, to wcale nie jest śmieszne, bo spalić można wszystko, od ramów, przez mobo, procka, grafikę, takie zasilacze są nieobliczalne... A i ten MC nawet 100zł nie wydasz, coś koło 70zł powinno starczyć na niego.

RoyaL*
komentarz
komentarz

A możliwe, że od tego zasilacza może spalić się twardziel? Bo też mi padł (30GB Barracuda)

Akahan
komentarz
komentarz

Ta, praktycznie wszystko się może spalić... Naprawdę radzę Ci wymień to, na zasilaczu się nie oszczędza, bo spali wszystko i będzie płacz.

RoyaL*
komentarz
komentarz

Będzie trzeba... Najlepiej żeby wyłączyć kompa i nie włączać dopóki nie załatwię zasilacza, czy mogę "śmigać po pulpicie"? :D

Aha i jeszcze pytanko takie, ile powinna wynosić temperatura karty graf w czasie "spoczynku", a ile w czasie użytku?

steryd12
komentarz
komentarz

To zależy,ale około 50-60 stopni to chyba normalna temp. w stresie. A po pulpicie "śmigać" nie radzę,nawet podczas normalnej pracy komputera taki zasilacz daje zbyt duże/małe napięcie. Zbyt małe powoduje resety a jego nadmiar spalanie komponentów komputera np.dyski,ramy etc. Myślę że moje odpowiedzi są wystarczająco jasne. :)

  • 3 tygodnie później...
RoyaL*
komentarz
komentarz

Rozwiązałem problem! :D

Napiszę jak, ponieważ może komuś się to przydać ;)

Czytałem na kilku forach o tej karcioszce i dowiedziałem się, że Radki mają to do siebie, że gryzą się z niektórymi płytami głównymi (osoby, które instalowały hotfixy i wszelakie inne stery nie rozwiązały problemu zapewne mają płytę główną GIGBYTE - tak jak ja). Aby rozwiązać problem należy ściągnąć sterowniki ze stronki: http://ati.amd.com/support/driver

(UWAGA! Sterowniki są pod PCI-E i te należy ściągnąć). Następnie instalujemy manualnie: PPM na pulpicie->Właściwości->Zakładka: Ustawienia->Zaawansowane->Zakładka: Karta->Właściwości->Zakładka: Sterownik->Aktualizuj Sterownik. Dalej nakierowujemy na ściągnięte przez nas stery (wcześniej rozpakowane) i instalujemy.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Liptonowi (Nestea? ;)) za polecenie zmiany zasilacza, gdyż nie jest tu on niepotrzebny. Instalowałem te sterowniki wcześniej na kiepskim zasilaczu i nic to nie dało - teraz działa. Mam nadzieję, że komuś się przyda ta porada :) Pozdro i wesołych świąt :bamu: :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.