x-kom hosting

Kod kreskowy

kolb
utworzono
utworzono

Witam ! Mam bardzo głupie pytanie ;D A więc czy istnieje program do Odczytywania kodów kreskowych ale ze zdjęć(czyli robie zdjęcie a porogram mi odczytuje kod) . Wiem ze to absurdalne i ze czegos takiego nie ma ale zawsze warto spróbować . Z góry dziękuje za pomoc :)

cusek
komentarz
komentarz

Ja o niczym takim nie słyszałem, a do czego by ci to było potrzebne?

kolb
komentarz
komentarz

pytam z ciekawości ;))

n31T
komentarz
komentarz

Ale co Ci po tym, jak te kody są szyfrowane w sklepach ? Musiałbyś mieć zapewne jakiś program od któregoś ze sklepu, dzięki któremu mógłbyś te kody odczytać (mowa tu o kodach kreskowych z produktów).

cusek
komentarz
komentarz

Dokładnie w kodzie nie jest zapisana żadna wiadomość, poza kodem 0,1 którego liczba daje kod produktu w sklepowej/firmowej bazie danych

siasin
komentarz
komentarz

na telefony z symbianem jest taki programik ;)

szamantheman
komentarz
komentarz

Najpopularniejsze kody paskowe stosowane u nas to EAN13. Jest to (o ile dobrze pamietam 12 cyfr plus ostatnia sprawdzająca). kody określają producenta, kraj, towar...

To producent zgłasza towar do urzędu i oni przydzielaja mu kod - tak w wielkim skrócie, bo może dodawać swoje oststnie liczby ale to inna bajka.

paski generuje sie na podstawiem zapisu licznowego, więc zaden skaner nie odczyta ci "wrysowanych losowo kresek"

pisałeś o fotce, więc pewniw chodzi ci o kod 3d, jednak opiera się on na tych samych zasadach

Cusek:

W kodzie zapisane są informacje nawet odnośnie partii towaru.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.